×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Lūgs “Youtube” paskaidrot filmas par latviešu leģionu dzēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrija (AM) lūgusi interneta vietnes “Youtube” administrācijas paskaidrojumu, kādēļ no Latvijas armijas oficiālā videokanāla ir dzēsta filmas “Latviešu leģions” versija krievu valodā, aģentūru BNS informēja ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļā.

Ministrija to dēvē par mēģinājumu ierobežot informācijas izplatīšanu par Latvijas sabiedrībai jutīgiem vēstures notikumiem. “Youtube” pie filmas norādījusi, ka video saturs neatbilst tā pakalpojumu sniegšanas noteikumiem, neprecizējot konkrētāk tā dzēšanas iemeslu. Ministrija pieļauj, ka “Youtube” bez padziļinātas analīzes “pakļāvies ideoloģiskajam spiedienam, izdzēšot filmu par latviešu leģiona tapšanu un tā kaujas gaitām”.

“Šāda prakse ir nosodāma globālajos sociālajos medijos, kur būtu jāpastāv informācijas pieejamībai un atklātībai. Ir nepieļaujama šāda rīcība, kur acīmredzami tiek manipulēts ar informācijas pieejamību krievu valodā un vēstures notikumu skaidrojumu plašākai sabiedrībai,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (attēlā).

Latvijas armijas “Youtube” video kanālā joprojām ir pieejama filma “Latviešu leģions” oriģinālvalodā un ar tulkojumu angļu valodā, bet tās versija krievu valodā patlaban ir ievietota AM mājaslapā.

Filma “Latviešu leģions”, kuras scenārija autors ir vēsturnieks Uldis Neiburgs, ir dokumentāls materiāls par latviešu karavīru cīņām Vācijas bruņoto spēku sastāvā Otrā pasaules kara laikā. Filma stāsta par latviešu leģiona tapšanu, tā kaujas gaitām un dažādo vērtējumu mūsdienu sabiedrībā. Tajā izmantots plašs dokumentālo kinohroniku materiāls, intervēti bijušie leģionāri un sniegti vēsturnieku viedokļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+