×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Lukašenko: ja pārstāsim runāt baltkrievu valodā, pārstāsim būt nācija (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ikgadējā uzrunā parlamentam un tautai par stāvokli valstī atzinis, ka konflikts kaimiņos esošajā Ukrainā apdraud arī Baltkrievijas drošību un ka baltkrieviem jābūt vienotiem savas neatkarības aizsargāšanai.

Lukašenko uzrunas galvenā vēsts bija Baltkrievijas neatkarības aizsargāšana. “Es vēršos pie jums šajā grūtajā laikā. Mums apkārtesošajās valstīs iestājies nemiers: Ukraina liesmo, Krievijas Federācijas cenšas atgūt savu vēsturisko svaru. Mūsu acu priekšā tiek sagrautas vecās robežas. Ir beidzies pēcpadomju laiks. Sākas jauns laikmets, un neviens nezina, kāds tas būs,” paziņoja Lukašenko. Viņš atzina, ka jebkādas “ģeopolitiskās kataklizmas” ietekmēs arī Baltkrieviju. “Šādā situācijā mums jāiestājas par vissvarīgāko lietu – mūsu valsts neatkarību, svētām tiesībām dzīvot mūsu zemē un pašiem izvēlēties savu likteni,” sacīja Lukašenko. Lai arī Baltkrievijas prezidents uzsvēra, ka “valsts iekšienē ir droši” un ka “mēs pildām atbildīga sabiedrotā pienākumus”, Baltkrievijai tomēr ir arī pamats nelielam uztraukumam. Tāpēc viņš aicināja valsts iedzīvotājus būt vienotiemm. Lukašenko solīja, ka ikviens radikālis, kurš aicinās uz nemieriem, tiks sodīts ar iespējami bargākajiem mēriem.

Baltkrievijas prezidents atkārtoti uzsvēra, ka kategoriski iebilst pret Ukrainas federalizācijas ideju, ko grib īstenot Krievijas prezidents Vladimirs Putins. “Mēs gribam, lai Ukraina būtu vienota valsts. No sadarbības ar Krieviju un Baltkrieviju Ukraina tāpat neizbēgs. Tad kāpēc mums šodien nepieciešams saasināt situāciju un Ukrainā radīt haosu. Esmu kategoriski pret to. Lai arī tas kādam nepatīk, bet Ukrainai jābūt vienotai un nedalāmai. Tās tauta to ir pelnījusi. Un, ja kāds apgalvo, ka tādas valsts nav bijis un nebūs… Tas ir cinisms, tas ir cinisms,” tā Baltkrievijas prezidents.

Savā uzrunā Lukašenko pievērsās arī valodas jautājumam. Viņš paziņoja, ka “pasaulē nav nevienas otras tādas valsts kā mēs, kur tik rūpīgi attiektos pret vareno krievu valodu un krievu kultūru”. Taču Lukašenko arī atzina, ka Baltkrievija nav pielikusi pienācīgas pūles baltkrievu valodas aizsardzībai. “Ja mēs pārstāsim runāt baltkrievu valodā, mēs pārstāsim būt nācija,” paziņoja Baltkrievijas prezidents. Raidsabiedrībai “Brīvā Eiropa” Baltkrievijas politiskie apskatnieki norādījuši, ka šī ir pirmā reize, kad Lukašenko tik skaidri iestājas par baltkrievu valodas aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Lukašenko ir Valtsvīrs.

  2. krievi ir nāciju slepkavas Atbildēt

    Viņi šo Lukašenko minēto faktu labi saprot. Tāpēc katrā krieviem pakļautā nācijā vienmēr notiek intensīva rusifikācija.

  3. Iesaku to iestāstīt uzmācīgajiem krievu nacistiem. Beidzot Lukašenko ir pateicis kautko prātīgu.

  4. Šī ir tā reize,kad pilnībā piekrītu Lukašenko! Gan attiecībā uz baltkrievu valodu,gan Ukrainas nedalamību!

  5. Daudz jau netrūka ,ka tieši Baltrkrievijā tas PSRS impērijai būtu izdevies!

  6. Man viņš patīk

  7. Pilnīgi pareizi! Valoda nav tikai sazināšanās līdzeklis, bet arī katras nācijas svarīgākā kultūras sastāvdaļa.

Draugiem Facebook Twitter Google+