×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

LZA vēlas popularizēt un komercializēt zinātnes atklājumus (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Turpmākās attīstības vīzijā Latvijas zinātņu akadēmija (LZA) redz savu vietu kā Eiropas Savienības izglītības un zinātnes administrēšanas institūciju partneri, savu resursu robežās īstenojot inovatīvas zinātnes atklājumu popularizēšanas un komercializācijas politiku, Saeimas deputātiem otrdien stāstīja akadēmijas pārstāvji.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien iepazinās ar LZA turpmākās darbības stratēģijas projektu, kas iezīmē akadēmijas turpmākās attīstības redzējumu un izklāsta galvenos darbības virzienus 2015.-2020.gadam.

LZA darbības stratēģijā uzsvērta Valsts zinātniskās kvalifikācijas darbu organizēšana, Terminoloģijas komisijas darba nodrošināšana un akadēmiskās kvalifikācijas atestācijas un balvu piešķīruma funkcijas organizēšana. Akcentēta arī akadēmiski zinātnisko žurnālu un laikrakstu izdošana.

Plānojot attīstīt LZA ēku kā starptautisku konferenču centru, zinātnes vēstures un jaunāko sasniegumu demonstrējuma vietu, LZA vīzija ietver arī jauno zinātnieku audzināšanas un zinātnes popularizēšanas funkciju, kas nav pretrunā ar proporcionāli pārstāvētu kultūras funkciju, deputātiem Saeimā otrdien uzsvēra LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijā bija moderni lasīt ārzemju žurnālus par arhitektūru, medicīnu, radiotehniku, koka apstrādi un citām nozarēm, kā arī avīzes svešvalodā, kad “es biju studente” un pēc tam, lai uzzinātu vairāk. Tagad nav “gudro” žurnālu Latvijā, redzu tikai tenku un sensāciju izdevumus. Dzīvojam pagātnes atmiņās, netiekam vaļā no negatīvā un neprotam organizēt tagadni, īstenot reālas lietas.

  2. Ko ta komercializēs, ja Jūsu publikācijas nevienu neinteresē, izņemot pašus!?

Draugiem Facebook Twitter Google+