×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Mācītājs Rubenis: Zolitūdes traģēdija – baisa ilustrācija alkatībai (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Mežaparka draudzes mācītājs Ilmārs Rubenis piedalās dievkalpojumā, pieminot pirms gada Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos un cietušos Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Ekumēniskā dievkalpojumā Vecā Svētās Ģertrūdes baznīcā piektdien pieminēti “Maximas” traģēdijas upuri.

Mācītājs Ilmārs Rubenis sprediķī atzina, ka bieži tiek jautāts, kā dzīvot tālāk. Viņš uzsvēra, ka “Dievs bija tur klāt. Dievs ir klāt pie katras cilvēku pieļautas kļūdas, pie kukuļdošanas, pie katras nolaidības, bezatbildības, paviršības, ieraušanas un korupcijas struktūras, kas ir saaugusi ar politiku”.

Mācītājs arī sacīja, ka Zolitūdes traģēdija ir baisa ilustrācija vēlmei dzīties pēc ātras un vieglas peļņas.

“Problēmas sākas, kad cilvēki aizmirst, ka viss, kas mums ir, ir Dieva dots, un sava pašlabuma dēļ kopt un sargāt ir pārformulējuši par ekspluatēt un iznīcināt. Šodienas sabiedrībā dzīšanās pēc ātras un vieglas peļņas ir tapusi par sistēmu, kas pakļauj un izposta cilvēku un vidi. Notikušais pirms gada ir baisa ilustrācija tam,” viņš teica.

Viņš akcentēja, ka sagruvusī “Maximas” ēka bija saņēmusi Latvijas arhitektūras balvu kā labākā 2011.gada būve, kā arī bija apbalvots ēkas projekts, kas paredzēja uz jumta izveidot pastaigu un rotaļu laukumus. “Mēs atceramies šī veikala reklāmu – “Par visu padomāts!”. Tagad tā ir kā baisa ironija par visu,” pauda mācītājs.

Savā uzrunā sanākušajiem mācītājs arī atzina, ka cilvēki gaida, ka vainīgais tiks nosaukts, kaut neskaitāmas reizes ir redzējuši tiesisko bezspēcību pret atklāto noziedzību un patiesības pārvēršanu par primāru vērtību, no primāras vērtības – par dekoratīvu.

Rubenis piekrita Valsts prezidenta Andra Bērziņa paustajam, ka Zolitūdes traģēdija ir masveida slepkavība, jo vainu pieļāva cilvēki.

Dievkalpojumu apmeklēja bojāgājušo tuvinieki, politiķi, arī premjere Laimdota Straujuma, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Rīgas mērs Nils Ušakovs ar kundzi, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kultūras ministre Dace Melbārde, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Dievkalpojumā bija arī būvkompānijas “Re&Re” un “Maximas” pārstāvji.

Piektdien aprit gads kopš traģēdijas. Pērn 21.novembra vakarā iebruka jumts veikalā “Maxima” Rīgā, Zolitūdē. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pēc ekumēniskā dievkalpojuma piektdien paredzēts arī piemiņas brīdis traģēdijas vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
  Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

 2. Es gan izvairītos mācītāja vietā runāt par tehniskām lietām! Lab var iztikt runājot par vispārhumānām lietām. Vienīgais ja vēlās novērs uzmanību no īstiem vainīgiem. Tie zaļumi uz jumta nav nekāda peļama ideja, ja tik to pareizi organizē. Bet tik pat labi varēja izklaidītu lādiņu palikt apakšā. Dievs gan to redzētu, bet..

 3. Jā, tā bija liela traģēdija un skumjas nav rimušas arī pēc gada.
  Bet man bija sāpīgi klausīties piemiņas dievkalpojumu, kur mācītāji ( izņemot vienu ) aizlūdza par bojāgājušiem, bet par tiem, kuru dzīves ir šeit virs zemes ir beigušās, nekādas aizlūgšanas vairs nelīdz, lai cik tas skumji arī neizklausītos.
  Jā, Dievs visur ir klāt, kad dod kukuļus, apzināti dara sliktus darbus, apzog, kur tas ir iespējams…vienvārdusakot dara ļaunu…Dievs to redz un pieļauj, un kad viņa grēka mērs būs pilns, nāks sods, un, tas būs briesmīgs.
  Taču Dievs sūtīja šajā ļaunajā pasaulē Savu Dēlu – Jēzu, lai Viņš nomirtu par mūsu grēkiem un augšāmceltos, lai mēs ikviens caur Viņu tiktu glābti.
  Un tikai caur Jēzu mēs tiekam pie Dieva !!! Jo, kam ir Dēls, tam ir arī Tēvs – Visuvarenais Dievs !
  Un miers ( vai pilnīgs miers, nezinu, jo sirds vienalga sāp par ) var būt tiem cilvēkiem, kuru mīļie, kas gāja bojā, bija atdevuši savas dzīves Jēzum… TIKAI TOS, kā sacīja mācītājs Dievs aiznesa un viņi atrodas Dieva tuvumā, kur vairs nav sāpju, bet vai visus,…!!!???
  Tāpēc jau šis dievkalpojums bija manuprāt domāts dzīvajiem, un viņi netiktu maldināti, ka automātiski visi ( ja kas gadās un dzīve apraujas) nonāk Dieva tuvumā.
  Tad jau iznāk, ka JĒZUS VELTI MIRIS PIE KRUSTA!
  Un no sirds lūdzu, ja kas lasīs, nekavējieties un atdodiet savas dzīves Jēzum un nožēlojiet savus grēkus, un, Dzīvojiet pēc Dieva noteiktiem standartiem…un es ticu, ka jūs tādas nelaimes nepiemeklēs.
  Un visai mūsu tautas inteliģencei un augsti stāvošām personām vajadzētu BĪTIES Dieva, lai mēs savā zemē varētu dzīvot drošībā.
  JP, JA DIEVS NESARGĀS, VELTI SARGI IR NOMODĀ !!!
  Un ticiet, es visiem jūtu līdz, kas zaudējusi savus tuviniekus.

 4. Celtniecības nozarei tagad tiek pievērsta uzmanība.Veselības aprūpes un labklājības sistēmā tādu pašu iemeslu dēļ iet bojā un kļūst par invalīdiem nesalīdzināmi lielāks cilvēku skaits.Šajā jomā par situāciju valda kapa klusums un labējās partijas turpina savu nāves pļauju.Atopieties!

 5. Kas ir tie nelieši,kuri zem šī un citiem rakstiem par Zolitūdes traģēdiju Draugos spiež Man patīk?Vai viņi ir slimi,ka zem raksta par cilvēku ciešanām var atzīmēt Man patīk.

 6. Jā, arī pāvests atzīst, ka pasauli pārņem alkatība… Cik ilgi un cik tālu tā turpināsies…?

 7. Mācītājs Rubenis: Zolitūdes traģēdija – baisa ilustrācija alkatībai
  Ārkārtīgi patiess vērtējums reālai situācijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+