×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Madara Lazdiņa tagadni pārvērš pagātnē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 20. jūlijam skatāma Madaras Lazdiņas personālizstāde “Tagadne, kas ir tāla pagātne”. Gleznu sērija, kur mēs varam vērot Briseles šodienu, neizslēdzot visus traģiskos notikumus, kas aicina skatītājus skatīties pāri izmisumam, saspringumam, aicina aptvert realitāti, kura ietver visa atrisinājumu.

M. Lazdiņas gleznās akcentēts laika nogrieznis, “kas apstājies savā ritējumā”. Viņas gleznas runā par tagadni, kas ir tāla pagātne, proti, māksliniece uz Briseles urbāno ainavu lūkojas caur stilizāciju, vēstures prizmu. “Es izmantoju manis stilizētu iespaidu par 18. gadsimta gravīrām un tā laika pilsētattēlojumu, bet es to daru ar mūsdienu Briseli, tādā veidā radot sajūtu, ka tas viss, kas ir tagad, pagājis un mēs jau rēķināmies ar citām problēmām. Šā brīža situācija jau sen ir atrisināta.”

Autores darbi vēsta par laika zūdamību, par domu, ka jebkuri saspringtie, šķietami neatrisināmie jautājumi ir galu galā pārejoši. Māksliniece caur savām gleznām noņem spriedzi no tagadnes un rāda to kā pagātni, kas ir palikusi tikai mūsu atmiņās, jau pārveidojusies caur jaunu notikumu prizmu. Jauniem cilvēkiem mūsdienās nav ierasti mākslā pievērsties sociāli politiskiem jautājumiem. Kas uz to pamudinājis jauno mākslinieci? M. Lazdiņa to pamato: “Man šajā dzīves periodā šķiet aktuālāk reflektēt par visai sabiedrībai aktuālām un mazāk man personīgi aktuālām lietām.”

M. Lazdiņa 2014. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas apakšnozari, iegūstot bakalaura grādu mākslā, šobrīd turpina studijas maģistrantūrā glezniecībā. Līdz šim piedalījusies Prāgas scenogrāfijas kvadrinālē, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu ekspozīcijā, kas saņēmusi zelta medaļas apbalvojumu. Zināšanas papildinājusi, stažējoties pie beļģu gleznotāja Mihaela Borremana, strādājot par viņa asistenti. Režisora Arta Dobrovoļska īsfilmas “Gandrīz ideāli” māksliniece, kas ieguvusi “Grand Prix” īsfilmu festivālā “Starmetis” Rīgā. SEB stipendijas glezniecībā 2016 skatītāju simpātijas ieguvēja par gleznu “Pūt, vējiņi, dzen laiviņu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+