×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2013
Drukāt

Maduro nodod Venecuēlas prezidenta zvērestu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP
Bijušā Venecuēlas līdera Ugo Čavesa pēctecis un sekotājs Nikolass Maduro piektdien, 19.aprīlī, nodevis prezidenta zvērestu un aicinājis opozīciju uz dialogu.

Savu zvērestu, atskanot likumdevēju gavilēm, 50 gadus vecais Maduro veltīja “augstākā komandiera [Čavesa] mūžīgajai piemiņai”. Viņš piebilda, ka savu prezidentūru vēloties sākt ar “aicinājumu Venecuēlas vīriem un sievām turpināt celt labāku miera tēvzemi, katru un ikvienu iekļaujošu tēvzemi”.
Maduro vērsās arī pie opozīcijas, aicinot uz dialogu un norādot, ka viņš esot “gatavs sarunām ar pašu velnu”. Tajā pašā laikā jaunais prezidents turpināja savus uzbrukumus opozīcijai.
Maduro runu uz īsu brīdi pārtrauca kāds vīrietis sarkanā kreklā, kas uzrāpās uz tribīnes, pagrūda jauno prezidentu malā un sagrāba mikrofonu. Ceremonijas tiešraide televīzijā šajā brīdī tika pārtraukta un atsākās tikai pēc dažām minūtēm. “Apsardze ir pilnībā izgāzusies. Viņi varēja mani šeit nošaut,” paužot savu neapmierinātību, sacīja Maduro. Taču mirkli vēlāk viņš saņēmās un paziņoja, ka “incidents ir pārvarēts”.
Parlamenta zālē zvēresta nodošanas ceremoniju vēroja arī Čavesa iedibinātā režīma ārvalstu sabiedrotie – komunistiskās Kubas prezidents Rauls Kastro un Irānas prezidents Mahmuds Ahmadinedžads. Ieradušies bija arī vairāku Latīņamerikas valstu, tostarp Brazīlijas, Argentīnas, Bolīvijas un Kolumbijas līderi.
Vēlāk Karakasas galvenajā laukumā bruņoto spēku komandieri zvērēja uzticību Čavesa iesāktajai sociālistiskajai rezolūcijai un savam jaunajam virspavēlniekam, kurš pēc tam, spītējot lietum, noskatījās armijas parādi.
Iepriekšējā dienā Venecuēlas Nacionālā vēlēšanu padome paziņoja, ka pārbaudīs prezidenta vēlēšanās nodotās balsis, bet uzsvēra, ka balsu pārskaitīšana nenotiks.
Jau ziņots, ka saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem svētdien notikušajās vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja šogad mirušā valsts līdera Čavesa protežē un līdzšinējais prezidenta pienākumu izpildītājs Maduro, par kuru nobalsojuši 50,75% vēlētāju, bet par opozīcijas virzīto kandidātu Enriki Kaprilesu nobalsoja 48,97% vēlētāju. Abus kandidātus šķir rikai 265 000 balsu.
Kapriless savu sakāvi neatzina un pieprasīja balsu pārskaitīšanu, bet Venecuēlas Augstākā tiesa trešdien šo prasību noraidīja.
Venecuēlas Nacionālās vēlēšanu padomes prezidente Tibisaja Lucena informēja, ka paplašinātā pārbaude ietvers visas vēlēšanu urnas, kas netika pārbaudītas vēlēšanu dienā.
Kapriless paziņojis, ka atbalsta vēlēšanu padomes lēmumu, pasludinot to par savu atbalstītāju uzvaru “cīņā par patiesību”.
Sadursmēs, kas izcēlās starp Kaprilesa atbalstītājiem, kas protestēja pret oficiālajiem vēlēšanu rezultātiem, un Maduro sekotājiem, šonedēļ gājuši bojā astoņi cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši ievainojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+