×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Maģiskos Jāņu rituālus pirmo reizi varēs apgūt Likteņdārzā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

“Kokneses fonds” sadarbībā ar Kokneses kultūras nama folkloras kopu “Urgas” un citām lielākajām Latvijas folkloras kopām 18. jūnijā no plkst. 12 līdz 18 pirmo reizi Likteņdārzā rīkos Saulgriežu pasākumu “Piedzīvo Jāņus!”, LA.lv pastāstīja fonda pārstāve Linda Peciņa.

Sarīkojums plānots kā Jāņu mācības, kuru laikā radošu darbnīcu formā Likteņdārza viesi varēs apgūt maģiskos Jāņu sagaidīšanas darbus un rituālus.

Pirmsjāņu maģiskajā laikā “Kokneses fonds” kopā ar folkloras kopām, kā “Urgas, “Budēļi”, “Dimzēns”, “Aizezeres muzikanti” un citām šo maģiskā atklāšanu vēlas iemācīt arī Likteņdārza viesiem, tāpēc 18. jūnijā no pulksten 12 līdz 18 gaidīsim jūs Likteņdārzā, Koknesē.

Ikvienam Likteņdārza apmeklētājam būs iespēja iepazīt latvisko dzīvesziņu Saulgriežu laikā. Dienas gaitā būs iespēja iepazīt un apgūt svarīgākās no Jāņu sagaidīšanas nodarbēm: vainagu pīšanu, Saulgriežu laika ticējumus, rituālus, līgotnes un dančus. Sievas varēs mācīties siet sieru, vīri varēs apgūt, kā darināt lāpas, ugunsplostus un pūdeli. Bērniem tiks mācītas rotaļas. Tiks darināti Jāņu vārti, apgūtas Saulgriežu laika pirts un skaistuma zinības. Noslēgumā, apvienojoties visām folkloras kopām, plkst. 16 tiks iedegta Jāņu uguns un viesi tiks aicināti uz sadancošanu.

Lai rosīgi varētu iesaistīties vainagu pīšanā, dalībnieki aicināti līdzi ņemt savas Jāņu zāles vai ozolzaru pušķi vainagu darināšanai, kā arī linu vai kādu citu izturīgu diegu vainagu pīšanai. Līdzi ieteicams ņemt arī sedziņas, lai būtu ērta sēdēšana pļavā.

Pasākuma dienā Likteņdārzā darbosies mājražotāju un amatnieku tirdziņš.

“Likteņdārza īstenotāji priecāsies un novērtēs, ja Saulgriežu pasākuma dalībnieki padomās arī par kādu ziedojumu dārzam: zemi Likteņdārza kalnam vai savu pelēko laukakmeni amfiteātra akmeņu krāvumam, kā arī ziedojumu par bruģakmeni sev un citiem draugiem,” aicināja Peciņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NU KAUT KAS SAUSMIGS- ARI SI ITIN KA SVETA PIEMINAS VIETA- TIEK PIESARNOTA / VAI ALUS/ SASLIKS ARI BUS VAI PAULA SLAGERDZIEDATAJI/ UN PLIKO SKREJIENS///

Draugiem Facebook Twitter Google+