×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Magoņa atbrīvošanas gadījumā drošības naudai jābūt 1 miljonam eiro, norāda KNAB

Foto - LETAFoto - LETA

Aizturētā Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs atbild uz žurnālistu jautājumiem tiesas sēdes pārtraukumā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kur vērtē, vai nepieciešams turpināt kukuļņemšanā aizdomās turētajam bijušajam "Latvijas Dzelzceļa" valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien tiesā norādījis, ka bijušajam uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim ir nepieciešams turpināt piemērot drošības līdzekli apcietinājumu, taču, ja tiesa lemtu par drošības naudas noteikšanu, tad KNAB ieskatā tai jābūt 1 miljona eiro apmērā, žurnālistiem tiesas sēdes pārtraukumā pastāstīja Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien vērtē, vai nepieciešams turpināt piemērot drošības līdzekli apcietinājumu kukuļņemšanā aizdomās turētajam Magonim.

Advokāts jau iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka aizstāvība lūgusi Magoni atbrīvot pret drošības naudu 200 000 eiro apmērā. Uz šādu drošības naudas apmēru aizstāvji uzstājuši arī šodienas tiesas sēdē, un, kā norādīja Rozenbergs, KNAB pieminēto 1 miljonu eiro viņa klientam nav iespējas samaksāt.
“Tā [200 000 eiro] ir robeža, kas mums zināma no klienta un viņa ģimenes,” sacīja Rozenbergs.

Advokāts arī pastāstīja, ka šodien tiesas sēdē jauni argumenti no KNAB puses, kādēļ Magonis jātur apcietinājumā, nav izskanējuši. Rozenbergs arī apliecināja, ka Magonis nesniedz liecību, taču citus izmeklētāju lūgumus viņš ir izpildījis.

Vaicāts par Magoņa veselības stāvokli, advokāts atbildēja, ka “ar veselību kādreiz ir bijis labāk”, bet nekonkretizēja, kādas veselības problēmas Magonim varētu būt.

Tiesa savu lēmumu par to, vai Magonis paturams apcietinājumā, paziņos pēc nepilnas stundas.

Kā ziņots, Rīgas rajona tiesa 8.augustā Magonim pēc KNAB lūguma kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Bijusī amatpersona šobrīd uzturas Rīgas Centrālcietumā.

Kopš aizturēšanas 6.augustā KNAB oficiāli sniegtā informācija par Magoņa lietu ir skopa, savukārt medijos izskanējusi dažāda informācija gan par Magonim inkriminēto noziegumu, gan aizturēšanas apstākļiem.

KNAB informējis, ka pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis, kura apmēru birojs neatklāj, saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” iepirkumu.

Portāls “Diena.lv” iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.
Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls “Delfi.ee”.

Osinovskim juridisko palīdzību nodrošina Latvijas advokāts Saulvedis Vārpiņš, kurš aģentūrai LETA norādījis, ka starp Magoni un Osinovski kā starp privātpersonām noticis darījums kāda trešā uzņēmuma interesēs, taču tas nav saistīts ar dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”. Vārpiņš uzņēmuma nosaukumu un darījuma summu atturējās minēt.

Advokāts ir parakstījies KNAB par informācijas neizpaušanu, tāpēc atturējās atklāt, kāds statuss Magoņa lietā ir piemērots Osinovskim, kā arī to, vai KNAB izmeklētāji ir pratinājuši igauņu uzņēmēju.

Savukārt intervijā laikrakstam “Diena” ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nesen pieļāvis, ka drīzumā procesa virzītājs izlems par kukuļa devēja atbildību kukuļņemšanas lietā, kurā aizdomās tiek turēts Magonis.

Krimināllikums par Magonim inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus – kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs. Magonis no amata atbrīvots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+