×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
21. decembris, 2017
Drukāt

Franks Gordons: “Maidani” Krievijas pilsētās? (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Acīmredzot “nacionālais līderis” – tas ir jauns Krievijas Federācijas prezidenta tituls – fiziski turas labi un ir enerģijas pilns: 11. decembrī Vladimirs Putins no rīta piezemējas Sīrijā, kur pieņēma Krievijas ekspedīcijas korpusa karavīru parādi un lielījās, ka divu gadu misija spīdoši izdevusies (asiņainais Asads saglabā varu, Kremlis pamatīgi nostiprinājies Vidusjūras piekrastē), ap pusdienas laiku viņam Kairā sarīkoja pieņemšanu Ēģiptes prezidents ģenerālis Fatahs el-Sisi, bet pievakarē Putinu Ankarā, var teikt, karaliski uzņēma Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, ar kuru Krievijas prezidents šogad ticies jau septīto reizi. Ne velti laikraksts “Washington Post” konstatē: “Putins apspēlē (“is outplaying”) Trampu Tuvajos Austrumos.”

Šai sakarā vērts citēt kādu impēriski noskaņotu Maskavas publicistu, kurš plātās: “Kamēr NATO tanki tuvojas Pleskavas apgabala robežām, mūsu Vidusjūras eskadra, kurā ietilpst lielākie un modernākie karakuģi, no Tartusas (Sīrijā) met izaicinājumu ASV Sestajai flotei (kuras bāze ir Neapolē).”

No Tuvajiem Austrumiem vēl divas ziņas: Putins saņēmis no “dārgā viesa” – Sudānas prezidenta Omāra el Bašira – “piedāvājumu” ierīkot Krievijas flotes un aviācijas bāzi Port-Sudānā pie Sarkanās jūras, iepretim Saūda Arābijai. “Wikipedia” pārskatā par ASV bruņotajiem spēkiem atzīmēts, ka Izraēlas dienvidos – Dimonā – uzbūvēts spēcīgs amerikāņu lokators, kas savas stratēģiskās nozīmes ziņā salīdzināms ar PSRS Skrundas lokatoru, ko pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas uzspridzināja.

Putina 11. decembra vienas dienas vizītei trijās valstīs 14. decembrī sekoja viņa lielā tradicionālā preses konference. Tā tiek rīkota jau trīspadsmito reizi pēc kārtas. Maskavas “Pasaules tirdzniecības centra” lielajā zālē bija sanākuši 1640 žurnālisti, lai sekotu Krievijas prezidenta atbildēm uz (tikai retumis gluži spontāniem) auditorijas jautājumiem.

Jautāts par Krievijas iejaukšanos Donalda Trampa pirmsvēlēšanu kampaņā, Putins to, protams, kategoriski noliedza. Viņaprāt, Tramps gribējis sadarboties ar Krieviju, bet viņa ienaidnieki izmantoja šo “absurdo mītu”, lai pēc viņa ievēlēšanas apšaubītu Trampa leģitimitāti ASV prezidenta amatā.

Krievija, uzsvēra Putins, “neatzīst Ziemeļkorejas kodolstatusu”, taču viņš to “var saprast”, jo “pēc Lībijas un Irākas” (pēc Muamara Kadafi un Sadama Huseina gāšanas) viņi vēlējās būt droši par savu valsti”.

Diezgan asa bija vārdu apmaiņa ar Kseniju Sobčaku, kura bija ieradusies nevis kā kandidāte prezidenta velēšanās, bet kā žurnāliste. Kad viņa pārmeta, ka varas iestādes liek dažādus šķēršļus korupcijas apkarotājam Aleksejam Navaļnijam, Putins atcirta: “Vai jūs gribat jaunu Maidanu?” Viņš lika saprast, ka “opozīcija bez pozitīvas programmas” (domāts Navaļnijs) novedīšot pie “maidaniem Krievijas pilsētās”, un ielās skraidīšot visādi “saakašvili” (ar mazo burtu). Putina bažas arī var saprast, vai ne?

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nav jēgas “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).”

  =======

  Mediju ziņa (20.01.2017.): Internetā esot “noplūdināts ziņojums”, ko esot “sagatavojis kāds bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta darbinieks, kura identitāte neesot aktualizēta un kurš izsaka aizdomas, ka Kremlis, iespējams, jau vismaz 5 gadus varētu būt aktīvi veidojis sadarbību ar Trampu”. “Taču pats Tramps to noliedz un uzsver, ka Krievijā viņam nav pilnīgi nekādu biznesa interešu”, liecinot “vēl kāda cita informācijas avota internetā nplūdinātas ziņas”. Savukārt, “balstoties uz šādu u.c. taml. pa interneta pažobelēm sagrābstītu “informāciju”, tiek ģenerētas arvien turpmākas tādas pašas visnotaļ diskutablas kvalitātes un uzticamības “ziņas”, kas tiek izplatītas tā dēvētās “rietumdemokrātiski orientēto sabiedroto bloka dalīblocekļu” kontrolētajos masmedijos, tajā skaitā arī šajā valstī – piemēra pēc: “Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, ka esi tu pats – ja šo kritēriju piemēro Donaldam Trampam, tad kļūst skaidrs, ka jaunievēlētais ASV prezidents ir cilvēks, kas nekautrējas vairot savu bagātību, ņemot talkā šaubīgas izcelsmes krievu naudu. Tramps apgalvo, ka nekad klātienē nav ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču uzskata, ka mācēs atrast kopīgu valodu ar Kremļa saimnieku. (2017. gada) 20. janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, un viņš apņēmies ievadīt jaunu laikmetu ASV un Krievijas attiecībās. Runas par iespējamo Trampa un Putina draudzību izraisa pamatotu satraukumu Latvijā un citās Krievijas kaimiņvalstīs, liekot uzdot jautājumu, cik gan ciešas bijušas Trampa līdzšinējās saites ar Maskavu. (u.t.t., u.t.j.pr.)” – šīs konkrētās “ziņas” autors ir kāds “Ģirts Kasparāns”, kas šo “ziņu” ir publiskojis masmedija “latvijas avīze” (tautā dēvēta arī par “LA-vīzi”) apgādā…
  ——-
  .
  “SVEŠĀ valstī mainās vara – ko lai MUĻĶU zeme dara!?!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “āmurikā” mainās vara ~
  Ko lai “krīzes šokā” dara,
  Tie, kas iepriekš “līda… (ķēķī)”,
  CITAM “bosam”, ilgu strēķi???…

  ‘Jeņķos’ “polit-haoss” valda:
  “Waitenhauzē” – TRUMPIS galdā,
  “obanānam” – “vilka pase”,
  “masmēdekļi” – ‘fišku masē’.
  “Protrestanti” lasās baros,
  Klīst pa ‘štrāsēm’ novakaros,
  Ķērcot “F..ING!!!”, unisonā,
  Ko šiem suflē megafonā.
  “twitter”bedrē – lumpeņkaujas:
  ‘Frīki’ “mellām mutēm” raujas,
  Caurām diennaktīm ar spamu,
  TRUMPI gānot – ne…(“blekbamu”).
  “deRmoliberastu” skapī,
  “aktīvisti” – rīstās knapi,
  “pasīvisti” – ziepē… (speķi):
  “Wow – kam TAGAD līst zem deķa?…”

  “Austrumkrajā” – šampis dzirkstī,
  ‘Pontus veijerā laiž pirksti’,
  Diskusijās – ‘mēles saldas’:
  “Jeņķos BEIDZOT ‘korišs’ valda!!!
  TAGAD – ‘sabīdīt var štelles’,
  Lai (vairs) fōna lupatlelles,
  “Bosiem” nemaisās pa kājām ~
  Kā sen (Jaltā) “sarunājām”!!
  “obanāns” – lai rāpjas palmā:
  Turpmāk CITA “Bosa” galmā,
  Vērts būs ‘fektēt’ “domubiedrus”,
  Nevis – liet pa tukšo sviedrus!…”

  (G)ejrōpā – ‘iet biezā sviestā’,
  Katrā sīkā “zarnumiestā”,
  Un (pat) “vadošajā blicē”,
  Rukšķi, kas pie SILES ‘zicē’:
  Esot “ienākusies baža” ~
  “Brexits” JAU ir baigā ‘laža’,
  TAGD – TRUMPIS vēl nāk virsū?!
  ‘Ordnungs’ pasaulē = ‘pa (t)irsu’!!!
  Ko lai ‘štuko’, kur lai ‘deso’?
  Par ko iespringt, dēļ kā stresot??
  Kam drīkst ticēt, kuru(s) klausīt
  (Bet – BEZ ‘riskiem ķert starp ausīm’)???…”

  “eurolatv(ĀN)ijai” = ‘šaize’:
  “SVEŠA “jeņķu” kalpu maize,
  Gadiem diņģēta un grauzta ~
  Vai tiks “tradīcija lauzta”?!
  Ko lai TAGAD glu(m)ie dara,
  JA vairs nebūs “hibrīdkara” ~
  Kas šai “valstī” turpmāk “bankos”,
  SVEŠOS OKUPANTU tankos?…
  Tie, kas “hibrīdpropagandā”,
  ‘(P)iziepējās’ “bamšļa bandā” ~
  Ko lai APMELO un lamā,
  “masmēdekļu” lumpeņspamā??
  Kā lai TAGAD “slāvus” gānī,
  JA – šiem (kopā!) briestot plāni,
  “Pokerā ar ‘jeņķu’ trumpjiem” ~
  ‘Piegriezt krānu piķa pumpjiem’?!?
  Kam lai TAGD bučo… (kājas),
  JA no jeņķu “baltās mājas”,
  “Signāli” nāks “pretrunīgi” ~
  Kan lai vergo, padevīgi?!???…”

  SVEŠĀ(s) zemē(s) mainās vara ~
  Diez – ko MUĻĶU zeme dara,
  Vai “bez ziepēm (…) lien” un kauna,
  SVEŠIEM “saimniekiem”, no jauna?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Saakašvili Gruzijā īsā laikā pilnībā likvidēja korupciju ceļu policijā un tieslietās ,gribēja to pašu izdarīt Ukrainā ,bet saņēma spēcīgu pretsparu no turienes oligarhiem.

 3. Reigans sagrāva impēriju ar saukli “es piesaku karu PSRS”,
  Tramps laikam grib sagraut Impēriju ar saukli “es nobučošu Putinu”.

 4. Старый дедушка еврей совсем выжил из ума! Какая жалость. Atbildēt

  Sovsem plohi dela u dedushki, zavistj muchset. A russofobstvo – eto boleznj!

 5. Lai mazaik Pimpuks izplešas, tad viņa Ļaunuma impērija arī drīzāk nonāks pie otrreizēja bankrota.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+