×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Maizītis: Ārvalstu specdienesti interesējas par nākamajām vēlēšanām Latvijā (1)

maizitis

Visi Latvijas iekšpolitiskie procesi ir Krievijas specdienestu interešu objekts, taču jauna tendence ir šo specdienestu interese par gaidāmajām Latvijas pašvaldību un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.

SAB vadītājs šodien sēdes slēgtajā daļā informēja valdību par SAB darba rezultātiem 2014.gadā. “Pagājušais gads bija raksturīgs ar nopietnām ģeopolitiskām izmaiņām, kas ietekmēja arī SAB darbu. Informēju valdību par to, ko esam paveikuši un kādi ir SAB plāni,” rezumēja Maizītis.

SAB direktors atzina, ka ārvalstu specdienestu aktivitātes saglabājas “vidēji nemainīgas”, un viņš pauda gandarījumu, ka Latvija ir “kopā ar ES un NATO dienestiem, lai nosargātu mūsu valsts neatkarību”. Tāpat Maizītis sacīja, ka SAB pagājušajā gadā nav konstatējis, ka klasificēta informācija būtu nonākusi kādas Latvijai nedraudzīgas valsts specdienestu rīcībā.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par Krievijas specdienestu aktivitātēm, Maizītis atzina, ka visi iekšpolitiskie procesi ir Krievijas specdienestu interešu objekts. Tomēr kā jaunu tendenci SAB vadītājs izcēla Krievijas specdienestu “spēcīgo metodisko ilgtermiņa darbību”. “Piemēram, patlaban Latvijas aktuālo amatu ievēlēšanas kontekstā esam pamanījuši, ka dienesti interesējas arī par nākamajām pašvaldību vēlēšanām un EP vēlēšanām,” informēja Maizītis.

Komentējot ziņu, ka ar Tatjanu Ždanoku saistītā Latvijas Cilvēktiesību komiteja pērn saņēma 94 423 eiro no Krievijas tautiešu atbalsta un tiesību aizstāvības fonda, Maizītis norādīja, ka tas nav nekas nelikumīgs. Tajā pašā laikā viņš uzsvēra: “Ir svarīgi zināt, ka šādas lietas notiek, ka Krievijas valsts budžets tiek tērēts šādām lietām. Ja ir kāda pērkama dvēsele, tad tādas ir visās profesijās.”
Viņš uzsvēra, ka jebkādas propagandas mērķis ir radīt bailes un pārliecību, ka neesam stipra un neatkarīga valsts.

“Sabiedrībai jāsaprot, ka [Krievijas specdienesti] tā rīkojas un tas tā būs. Kamēr Latvija ir NATO dalībvalsts, būsim pietiekamā drošībā,” uzsvēra Maizītis un piebilda, ka Krievijas propaganda nav vērsta tikai pret Latviju, tāpēc sabiedrībai jābūt saprātīgi domājošai un zinošai.

Savukārt, vaicāts par Krievijas naudas ieplūšanu Latvijai svarīgās tautsaimniecības nozarēs, SAB direktors sacīja, ka tas rada daļējus riskus, taču Latvijai ar kaimiņvalsti ir arī jāuztur ekonomiski kontakti. “Esam kaimiņi, un mums ir jātirgojas, tāpēc ir jārod optimāli risinājumi, lai pastāvētu arī ekonomiskā attīstība,” norādīja Maizītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Piedodiet, bet Maizītis prakstiski neko nepateica. To ko viņš pateica, mēs ierindas cilvēki jau zinām, kas interesē Krievijas specdienestus, un kur vini varētu pielikt savu roku ietekmes palielināšanai. Runājot par ietekmes palielināšanos, taisni nekas netiek darīts. Man ir tāda sajūta, ka visi šie krievu aizstāvji Latvijā ir nopirkti, pārvervēti Latvijas specdienestiem. Skumjākais, ka vini izvērš arvien vairāk savu pretvalstisku, pretlatvisku darbību Latvijas valstī, un netiek apturēti. Latvietis arvien vairak tiek apspiests un diskriminets savas valodas pēc. Pēc pēdējām publikācijām izriet, ja latvietis neprot krievu valodu, tad viņam darba Latvijā nav, un atliek tikai emigrēt uz kādu ārvalsti, lasīt sēnes, novākt tomātus vai sniegt sekspakalpojumus vīriešiem un sievietēm, un tad brīnamies kā strauji palielinās izvirtība visās formās, sākot ar prostitūciju un sodomiju. Cienijamie SABisti un DP, vai jums ir tikai viens uzdevums uzraudzīt, latviešus Latvijas valstī, lai varētu sagatavot ceļu Krievijas ekspansijai, par ko jau runā E.Lukass, un vietējo krievu labsajūtai. LAikam jau tā izskatās.

Draugiem Facebook Twitter Google+