Latvijā
Kriminālziņas

Maizītis: nav pierādījumu, ka zādzība saistīta ar profesionālo darbību 3

Foto – LETA

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis, kura dzīvoklī šonedēļ ielauzušies zagļi un nozaguši datoru, to uztver kā viņa privātās dzīves pārkāpumu un nesaista ar savu profesionālo darbību. Vismaz pierādījumu tam nav, “LNT Ziņām” atzina Maizītis.

“Ja tas ir saistīts ar manu kā amatpersonas darbību un mani tik lētā veidā gatavojās iebiedēt vai kaut kā rīkoties saistībā ar tiem amatpersonas lēmumiem, kurus es esmu pieņēmis, tad tās ir veltas cerības. Es noziedzniekus aicinu atgriezt manas privātās lietas,” telefonsarunā teica SAB priekšnieks.

Nozagtajā datorā neesot atradusies klasificēta informācija.

“Viennozīmīgi varu teikt, ka nekāda sakara ar klasificētas informācijas noplūdi vai izpaušanu, tādēļ ka es savā privātajā dzīvē neizmantoju klasificētu informāciju. Es ļoti labi zinu, ko nozīmē šādas informācijas saglabāšana, izplatīšana, lietošana,” sacīja Maizītis.

Viņš norādīja, ka datoru vairāk izmantojis kā rakstāmmašīnu un uzsvēra nevis mantisko, bet intelektuālo kaitējumu.

“Es strādāju arī kā pasniedzējs universitātē, rakstu rakstus. Daļa ir publicēti, daļa nav publicēti. Ja kāds interesējas par to, kādi ir mani pētniecības virzieni un zinātniskās intereses, tad arī to es lūdzu atdot, jo tas ir mans intelektuālais potenciāls,” norādīja Maizītis.

Arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis telefonsarunā raidījumam norādīja, ka šo gadījumu policija izmeklē kā ikdienišķu zādzību, kas galvaspilsētā ir ierasta lieta.

“Pamatā versija tāda, ka ir notikusi zādzība no dzīvokļa. Šādi noziegumi ir diezgan biežs viesis policijai, tai skaitā arī Rīgā. Tajā pašā laikā sadarbojamies ar pašu cietušo, lai izmeklētu visu plašāk. Pagaidām mums nav informācijas par to, ka tā būtu mērķtiecīgi izdarīta zādzība vai iekļūšana dzīvoklī konkrētai personai,” komentēja Ķuzis.

Ielaušanās SAB šefa īrētajā dzīvoklī notikusi šonedēļ, pa dienu, kad neviena nav bijis mājās. Par notikušo informēta policija. Zagļi aiznesuši Maizīša datoru un vēl pāris lietu, par ko gan netiek izpausta plašāk informācija – tas esot izmeklēšanas noslēpums.

LA.lv