Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
28. decembris, 2015
Drukāt

Mājās pārvestie 236 latviešu karavīri (2)

kareivis_12

Vairākus gadus gatavotā kritušo latviešu leģionāru atgriešanās mājās noslēgusies īsi pirms Ziemassvētkiem.

22. decembra vēlā vakarā Latvijas–Krievijas robežu ar biedrības “Brāļu kapu komiteja” un meklētāju grupas “Leģenda” pārstāvju gādību šķērsoja auto, kurā atradās 236 no Krievijas zemes ekshumēto leģionāru pīšļi. Kā uzsvēris BKK priekšsēdētājs Eižens Upmanis, tas ir pirmais tāda veida gadījums, kas varēja īstenoties, pateicoties attiecīgo Latvijas, Krievijas un Vācijas struktūru sadarbībai.

Visi 236 vīri ir krituši Austrumu frontē 1944. gada pavasarī, un visi līdz šim atdusējās aizmirstā karavīru kapsētā Pleskavas apgabala Puškinogorskas rajona Voronkovas ciema tuvumā. Viņu personības pēc kritušajiem līdzi dotajiem karavīru žetoniem ir identificētas Vācijas arhīvos. Dažiem desmitiem šo vīru piederīgie jau pieteikušies, taču varbūt ir vēl kādi, kas atradīs savu tuvinieku vārdus šajā sarakstā. Ja tā, zvaniet Brāļu kapu komitejai. Tālr. 67611640.

 

20151228200445_1441

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. BĒRZIŅA VOLDEMĀRA TUR NAV……….NAV NEKUR…….

  2. Šo zēnu dzīves bija pārāk īsas

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+