Pasaulē
Eiropa

Makrons piešķir Mišelam Velbekam Goda leģiona ordeni0


Mišels Velbeks
Mišels Velbeks
FOTO: Reuters/LETA/Scanpix

Francijas prezidents Emanuels Makrons piešķīris valsts augstāko apbalvojumu pretrunīgi vērtētajam rakstniekam Mišelam Velbekam, kurš pazīstams ar mūsdienu Francijas nesaudzīgu kritiku.

Makrons Goda leģiona ordeni Velbekam pasniedza ceremonijā Elizejas pilī ceturtdien, kurā piedalījās lūgti viesi, kas pārstāvēja gan Francijas izdevēju, gan politiķu aprindas.

Viesu vidū bija arī bijušais prezidents Nikolā Sarkozī, kā arī dziedātājs Žans Luiss Obērs, kurš savā daiļradē izmantojis Velbeka tekstus, un filozofs Alēns Finkelkrauts.

Makrons 63 gadus veco rakstnieku slavināja kā “romantiķi materiālistiskajā pasaulē” un pauda viedokli, ka viņa romāni neesot viss pesimistiski, bet gan pilni ticības sabiedrībai, lai gan tās pīlāri – kultūra un reliģija – kļuvuši nedroši.

Velbeks šobrīd ir visietekmīgākais franču rakstnieks gan pašā Francijā, gan aiz tās robežām. Taču vienlaikus viņš ir vispretrunīgāk vērtētais autors. Viņa kritiķi piedēvē rakstniekam gan rasismu, gan islamafobiju, gan sieviešu nīšanu.

LA.lv