×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Mākslinieki kļūst politiski aktīvi

kvlogo_2

Sestdien, 10. septembrī, līdz ar starptautiskās tēlniecības izstādes “Būt labam” atklāšanu Vāgnera zālē (plkst. 19) startēs vērienīgākā šā gada mākslas norise – XII Laikmetīgās tēlniecības un instalācijas mākslas festivāls “Tēlniecības kvadriennāle Rīga”, kas uz Rīgu atvedīs vairāk nekā 20 māksliniekus no visas Eiropas. Latviju festivālā pārstāvēs mākslinieki Ieva Saulīte, Krista un Reinis Dzudzilo un Gundega Evelone.

Arī šogad Rīgas pilsētvidē būs izstādītas mākslas instalācijas, kurās mākslinieki aicināti apspriest kādu sociāli un politiski asu tēmu. Šoreiz tā centrējusies ap liberālisma un konservatīvisma jēdzieniem, un tās izvēli kuratorus motivējušas izjūtas saistībā ar kardināli atšķirīgu viedokļu sadursmēm pasaulē. Ja atceramies pēdējo divu kvadriennāļu pieredzi, 2008. gadā tās tēma bija “Vairākuma diktatūra” – atmiņā palicis plakāts ar Džordžu Bušu un Vladimiru Putinu un uzraksts “Cik par Gruziju?”, savukārt 2012. gadā mākslinieki tika aicināti vēstīt par problēmsituācijām vairākkopienu sabiedrību integrācijā. 2008. gadā kvadriennālē pat tika izveidota žūrija no Latvijas iedzīvotājiem.

Šogad festivāls sapulcējis intriģējošu starptautisko mākslinieku kopu – tajā piedalās Kārina Kaikonena no Somijas, kura pazīstama ar iespaidīgām tekstila instalācijām pilsētvidē, Nikita Kadans no Ukrainas, kurš savos darbos atklāj PSRS mantojuma ietekmi uz aktuālajiem notikumiem Ukrainā, Igaunijas uzlecošā zvaigzne Jānuss Samma, Jozs Laivis no Lietuvas, Olafs Bžeskis no Polijas, Deniss Prosolovs no Krievijas un daudzi citi. Kuratoru komandā apvienojušies mākslinieki Aigars Bikše un Kirke Kangro un kuratore Elona Lubīte.

Citu interesantu norišu vidū festivāla laikā notiks starptautisku ekspertu atklātā lekcija par liberālisma un koservatīvisma izpausmēm laikmeta kultūras kontekstā (svētdien, 11. septembrī, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā no plkst. 12 līdz 17.30). Tēlniecības kvadriennāle Rīgā ar četru gadu intervālu notiek jau kopš 1972. gada.

 

Tēlniecības kvadriennāles TOP 3

Tēlniecības izstāde “Būt labam” Vāgnera zālē (no 10. septembra līdz 28. oktobrim).

Mākslas instalācijas Rīgas pilsētvidē (no plkst. 15 10. septembrī līdz 28. oktobrim).

Radošās darbnīcas un meistarklases (13. septembrī no plkst. 10.30 līdz 16 Latvijas Mākslas akadēmijā un Vāgnera zālē).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+