×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Anna Žīgure: Valdības veidošana kā sliktu amatieru farss (48)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Partijas “Vienotība” un LR Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa izteikusies, ka viņai ir kauns par Latvijas valdības veidošanas procesu. Man arī ir kauns par to, tāpat kā par daudzām lietām Latvijā, kas tiek dīvaini “kruķītas”. Šis kauns ir iekšpolitisks un ārpolitisks, jo esam taču, tā teikt, visas pasaules labvēļu un arī nelabvēļu acu priekšā.

Mans kauns, iespējams, mazliet atšķiras no Solvitas Āboltiņas kauna, jo nedomāju: tikai viena partija vainojama pie tā, ka Latvija sevi parādījusi kā gandrīz vai impotentu valsts varas veidojumu. Nelabi paliek, to visu atceroties, ieskaitot Valsts prezidenta izteicienus pagājušajā rudenī. Grūti iedomāties kādu citu valsti uz šīs pasaules, kur pirmā persona atļautos zākāties par valdību tādiem vārdiem, kādus lietojis Andris Bērziņš, to diskreditējot visu acu priekšā?

Pēc Valda Dombrovska atkāpšanās, kas, pēc sabiedrības domām, notika visai miglainos apstākļos, neskaidri ir arī turpmākie pie varas esošo gājieni. Pirmkārt, kāpēc “Vienotība” par savu Ministru prezidenta kandidātu izvirzīja Arti Pabriku, zinot, ka Valsts prezidentam viņš ir kā vērša acu priekšā nozibināta sarkana lupata? Kāpēc “Vienotība” tik viegli atteicās no Pabrika? Kāpēc S. Āboltiņa nepiekrita kandidēt Ministru prezidenta amatam, kas viņai tiešām būtu pienācies? Skaidrojumi nemaz nepārliecina, īpaši ja politiķe plāno turpināt politisko karjeru Latvijā.

Tikko Laimdota Straujuma no Valsts prezidenta saņēma novēlējumu “Lai tev veicas!”, sākās patiesās batālijas. Cik nožēlojami rīkojās “Vienotība”, galu galā upurējot savu Ministru prezidenta kandidātu un negaidīti atstājot viņu bez aizsardzības ministra posteņa. Vai viņš ministra pienākumus nepildīja godprātīgi? Tiesa, prezidentam Artis Pabriks negāja pie sirds, bet vai Raimonds Vējonis, kurš savulaik netika galā pat ar latvāņiem Latvijas laukos, piepeši būtu kļuvis tik varošs, ka spēs garantēt mūsu valsts drošību? Kā lai vēlētāji tam notic? Vai viņš, kurš deva atļauju Šleseram savā īpašumā Jūrmalā pavirzīt sarkano līniju uz jūras pusi, spēs nosargāt mūsu valsts robežas?

ZZS nespējot tikt galā ar Izglītības ministriju, un izglītības politikā neviens no šīs partijas neesot kvalificējies. To dzirdot, pirmskara Zemnieku savienības vadītāji noteikti pagriežas kapā uz otriem sāniem! Ak, cik nožēlojami ir kādreizējās LZS mantinieki… Varbūt viņi tikai viltīgi izmanto par valsti domājošās un upurus nesušās partijas vārdu. Kāds kauns! Kāpēc lai viņi prastu vadīt Vides un pašvaldību ministriju, veidot vides un pašvaldības politiku, kā iecerējuši? Varbūt ZZS vēl nav metusi savas cerības krūmos? Varbūt pats Ventspils mērs vēl cer uz uzvaru, jo tik daudz enerģijas un līdzekļu šajos gados patērēts, cenšoties novirzīt Latviju pa sev vēlamu ceļu.

Nacionālā apvienība un Reformu partija rāmi noskatījušās uz pārējo cīņām, jo viņi ir droši, turklāt pamatoti – RP ministri strādājuši godam, un tikpat godam turējušies NA ministri, īpaši tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Patiesībā jāatzīst, ka tik godīgas un varošas valdības, kā bija Valda Dombrovska valdība, atjaunotās Latvijas gados nav bijis.

Nožēlojamā svepstēšana par profesionāļiem vai profesionālas valdības meklējumiem neiztur nekādu kritiku. Patiesībā tas ir sliktu amatieru farss, kas pašlaik risinās Latvijā.

Ko vēlētāji sagaida no tuvākās nākotnes? To, lai Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai pietiktu gara spēka izvēlēties nevis kādiem shēmotājiem vēlamus kadrus, bet tādus ministrus, kas spēs garantēt Latvijas drošību un ilglaicīgu sekmīgu attīstību. Lai pie teikšanas nenonāktu tie, kas, ilgstoši apzagdami valsti, jau ir piepildījuši un vēl gribētu pildīt savas un savējo kabatas, bet gan tādi cilvēki, kas domā par valsts un tās iedzīvotāju labumu. Ja tas izdosies, varam būt pārliecināti, ka vēlētāji to pratīs novērtēt arī rudenī Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. Dombrovska valdības bijušas starp sliktākajām atjaunotās Latvijas laikā, bet viņš pats un Pabriks ir Pelšes un Vosa garīgie mantinieki. Ja saimnieks, kam kalpot, tagad pretējā debesspusē, tas lietas būtību namaina. Diemžēl, Žīgure te uzstājas kā viņu slavinātāja

 2. ,,RP ministri strādājuši godam!” – dīvaini. Pavļutam Maximas lobētais celtniecības likums Sprūdžam savas nezināšanas dēļ pretstāvēšana pašvaldībām un līdzsvaroto attīstību diskriminējošais NAP.

 3. portālā “ManaBalss” ievietota Iniciatīva “PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU”, kas vērsta uz nomas maksas samazināšanu par zemi zem mājām un/vai būvēm.
  Lai likumprojektu nosūtītu izskatīšanai Saeimā, nepieciešams ar internetbankas starpniecību savākt ne mazāk kā 10 000 parakstu.
  Kā to parakstīt?
  Tev jāienāk internetā Googlē, adrešu meklēšanas ailē jāieraksta vārdus “Mana Balss”. Atveras portāls. Sameklē mūsu rakstu “PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU”, par kuru jāparakstās. Tad uz vārdiem “Parakstīt” spied “klik”. Atveras banku saraksts, caur kuru varat identificēt savu parakstu. Ja sarakstā nav jūsu bankas, pameklējiet turpat tālāk, ko darīt vai paziņojiet savai bankai, lai savieno ar ManaBalss.
  Internetbankā jāieiet tāpat kā tad, kad jūs maksājiet komunālos: numurs, parole, tad pieprasītais numurs no kodu kartes. Šeit nav ko baidīties – banka BEZMAKSAS apliecina tikai jūsu parakstu. Ja ir internetbanka, bet nav datora, to visu var izdarīt bankā (operatore jūs pamācīs), bibliotēkā, birojā, darba vietā vai pie kaimiņa, kur ir internets. Aiciniet ikvienu mājas iedzīvotāju, radus, draugus, paziņas, darba biedrus visā Latvijā, arī laukos, citās pilsētās parakstīties. Aizstāvi savas un savu tuvāko tiesības!

 4. Latvija ir dro’si vien p’ed’ej’a iesp’eja tikt pie godpr’at’igas vald’ibas sast’ava. Ja ‘so reizi palaid’isim,tad otras t’adas iesp’ejas var neb’ut.M’ic’isimies pa m’esliem t’al’ak….

 5. Vēlreiz Labdien.

  2014.g.18.01. – „Satversmes preambulas projektā, ko šodien “Vienotības” kongresā piedāvāja Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne, vairs netiek iekļauts “valstsnācijas” jēdziens.”

  Sākšu ar, iespējams, negaidītu apgalvojumu.
  Liekas notiek, vai jau noticis, „Latvijas Nācijas nozagšanas” process. Latviešu Nācija tiek aktīvi, mērķtiecīgi un diemžēl, samērā talantīgi, nozagta.Tā tiek pārveidota par krievvalodīgu, krievkulturālu, krievdomīgu, krievcentrisku ideoloģisku cilvēku kopu.
  Nācija –
  Vēsturiski izveidojusies stabila cilvēku kopība, kurai ir raksturīga kopīga valoda un psihiskā struktūra, kopēja teritorija un ekonomiskā dzīve; tauta, kas sasniegusi samērā augstu attīstības pakāpi.(Tezaurus)
  Nācija –
  (no latīņu natio — ‘cilts, tauta’) ir vēsturiski radusies cilvēku kopa.
  Nācijai ir raksturīga vienota politiskā, ekonomiskā sabiedrības struktūra. Tās locekļiem piemīt kopības un solidaritātes izjūta. Nācija ir nākamā tautas attīstības pakāpe, kad tā sasniedzot noteiktas organizētības, vienotības pakāpi, spēj izveidot savu valsti. Bez savas valsts tautu nevar uzskatīt par nāciju. Ļoti svarīga loma solidarizācijas un vienotības panākšanai ir valodai, vēsturiskajai apziņai, kultūrai, noteiktai dzīves teritorijai. Arī vienota reliģija var būt spēcīgs nācijas attīstības dzinējs. Nācijai tapšanas stadijā ļoti liela loma ir bijusi valodniekiem, etnogrāfiem, literātiem. Nācijas idejai ir ļoti svarīga loma nacionālisma ideoloģijā. (Wiki)
  Latviešu Nācijai šobrīd pietrūkst lobiju.
  MasuSaziņasLīdzekļi –
  Pārlieku ilgi esam ļāvuši Latvijā Radio, TV, avīzes pirkt un pārdot katram, kam bijusi nauda. Pārāk ilgi neesam interesējušies, kas ir cilvēki, kuri gatavi ieguldīt milzīgas naudas summas „biznesos”, kas pagātnē un nākotnē spēj producēt tikai bezgalīgus izdevumus un finansiālus zaudējumus. Kāpēc viņi to dara? Varētu pieņemt, ka tās vien elementāras finanšu atmazgāšanas shēmas. Un tā būtu mazākā nelaime. Nelaime sākas, kad nojaušam, ka NRA, Diena, Radio, TV(Kots), „dzelteno presi” pat nepieminu utt. nebalsta savas darbības Latviešu nācijas pamatvētrtību kopšanas un veidošanas pienākuma apziņā. Naudīgos interesē Informatīvā Vara. Vai modernā sabiedrībā iespējama Valsts Nācija ar svešNācijas „okupētiem” MSL? Nedomāju.
  Regulāri un nenogurstoši mums stāsta, ka Nacionālā Apvienība ir vien „margināla nacistu, fašistu, labēji radikālo fanātiķu pulciņš, kas 365 dienas gadā godina SS leģionārus pie Brīvības pieminekļa”. Ar īstenību šiem meliem nav ne mazākā sakara. Vai Latvijas Nācijas pastāvēšanai nepieciešama NA? Jā – ļoti. Patiesībā tā ir Nācijas pastāvēšanas vienīgais politiskais garants. (skat. definīcijas).
  Un, jau tikai SC un citu krievEkstrēmistu negurstošā, apzinātu melu un apmelošanas propagandas orģijas pret NA, tās pilnībā diskvalificē līdzdalībai Latvijas Valdības veidošanai.
  Valstiskums –
  Kas atbildīgs par Roņa, Ķīļa (vakar publicēts saraksts ar astoņiem desmitiem nekvalitatīvu zinātnisku institūtu), Sprūdžs (izmobēts – par daudz atbalstīja Latgali), Grendes (pirmā pēckara Kultūras ministre, kas cīnījās par Latvijas Kultūru), Bērziņa demisiju? Visi neVienotības! Kas tā par ministru „neparastu letalitāti”. Vienotības ministriem piemita pārsteidzoša imunitāte. Līdz atklāti „izstūma” Dombrovski. Pēc valdības krišanas atklājās, ka arī Pabriks un Pavļuts „inficēti”. Ar ko? Latvijas Mīlestību? Piederību Latvijas (latviešu) nācijai? Tādus Valdībā nedrīkst?
  Prezidentu Bērziņu jāpiemin speciāli – Pirmais „pašizvirzījies” kandidāts, pirmais, kurš atteicās no visiem prezidentāliem atribūtiem – Partijas, Jūrmalas rezidences, Jaungada TV uzrunas, algas, Rīgas Pils (drošībai – nodedzināja). Moto – ko gribu – to daru, man no jums neko nevajag. Gribu runāju ar Primakovu, ievēlu Rinkeviču par ministru un Maizīti par Maizīti! „Stāvi klusu, pa muti sen neesi dabūjis”… – „Nācijas Gods un Sirdapziņa!”

  „ Ļoti svarīga loma solidarizācijas un vienotības panākšanai ir valodai, vēsturiskajai apziņai, kultūrai, noteiktai dzīves teritorijai.”

  Valoda –
  Knapi, bet nosargājām. Mums uzspiestais referendums bija ne tikai vairāku miljonu izdevumi valsts budžetam… , bet jau tad, dažam bija doma… „kāda gan starpība, kādā valodā runājam?” (Rīgas Domē likvidēta Valsts valodas uzraudzība).
  Vēsture –
  Nepūlaties iestāstīt, ka viss tik sakritība. Rīgas pils restaurācijas darbu veikšanai vajadzēja, jau vismaz divus gadus pirms plānošanas darbu sākšanas, izveidot arhitektoniski, vēsturiski, nacionāli kulturāli, zinātniski kompetentu Sabiedrisku komisiju, kas veidotu un koordinētu Rīgas Pils restaurācijas darbus, definētu un nospraustu renovācijas mērķus un izpildes veidus. Celtnieki spēj nodrošināt vien celtniecības tehnisko plānošanu un izpildi (dažreiz – Max?). Rīgas pils nodedzināšana, darbības vienlaicīga apturēšana uz nedefinētu laiku Latvijas Vēstures muzejā (nodedzināja), Latvijas Nacionālā Mākslas muzejā (sākta rekonstrukcija, kas ilgs neierobežoti, jo nebija veikta grunts izpēte) Latvijas Rakstniecības un mūzikas muzejā (renovācija cerams līdz 2016.), Okupācijas muzejā(pagaidu telpas).
  Latvijas Nācijas KultūrVēstures krātuves Rīgas Pilī – nācijas Kultūra, Vēsture, Atmiņa zem plēves. („Bērni, kurš zvērs „pārziemo zem plēves”. -Latvijas Vēsture!) Kāds tiešām tic, ka viss O.K. Vai mums šodien, šovakar, Tautai un armijai piepalīdzot, nevajag visu pārcelt uz drošu vietu?
  Kultūra –
  Dziesmu Svētkus, tādus, kā tos pazinām cauri gadu desmitiem, šķiet, esam zaudējuši. Ja svētkos neskan trešdaļa „vecās klasikas”, trešdaļa „jaunās klasikas” , trešdaļa „jaundarbu”, ja diriģē „kam nav kauns un slinkums”…, ja Dziesmu svētku karoga moto –LĪGO tiek šauri tulkots, un stundām esam spiesti klausīties Jāņu Dziesmas…, ja noslēguma 6 -stundīgā koncertā 3 dziesmas, kuras Nācija var dziedāt līdz, ja aizliedz fotoaparātus (būsim pirmā paaudze, kurai nebūs albumā bilžu no DziesmuSvētkiem), ja melnŠortainus „fašistoīdus rīkļurāvējus” noliekam pie dziesmu svētku estrādes biļešu kontroles, kas spēj tik buldurēt krieviski… Kam vajadzīgi tādi svētki?
  Muzejus – ciet! Dziemu svētku muzejs – netiek plānots. Modernās mākslas muzejs – netiek plānots. Vienīgais Stājmākslas muzejs Rīgā – Birža. (Tam nav ne mazākā sakara ar Latvijas mākslu, kultūru, Nāciju. Tā ir nenozīmīgu, neizpētītu antikvāra priekšmetu noliktava.)
  Dekoratīvās mākslas muzejs – O.K. – latvietes vienmēr bijušas čaklas rokdarbnieces…
  Tas saraksts tik sākumā. Daudz jautājumu, maz atbilžu.
  Kultūrizglītība utt.

  Bez tā, kas pieminēts varam izveidot Latvijas (latviešu) Nāciju?
  Pirmskara Latvijā ap latviešu valodu, kultūru salasījās latvieši, vācieši, žīdi krievi, čigāni, poļi, igauņi, leiši… visi kopīgi aizraudamies, dziedāja „Dievs, Svētī Latviju!”, mīlēja Latvijas zemi, Latvijas Tautu, Nāciju. (Nesen bija uzradies pakalpiņš, kurš arī Himnu gribēja Latvijai, man un maniem bērniem atņemt. Kāpēc viņu netiesā?).

  Reiz Pliekšāns mūs mācīja – „Nevienam es Rīgu nedodu, / Tik tiem, kas cēla tās stiprumu.”
  Mums jāuzmanās, lai personas, kas Valsti prezidentē un tās, kas Rīgā „Salutē”, taisa „Jāņus Komjaunatnes krastmalā”, Rīgas svētkos aicina „Mumintroļlus”, un solās pārdot „lētākas trambaijbiļetītes” neapvārdo mūs… Viņu gaumi zinām – būs KrievLatNācija. Pribalķika. Vecie jaunViļņi, Dinamo.

  Kopsim savējo. Tad iznāks Latvijas Nācija, Mums Visiem! Būsim modri!

 6. Izglītības ministriju, starp citu, bija gatava ņemt NA, taču nedeva. Nedo, dies, tie vēl gribēs uz izglītību latviešu valodā pāriet, pret ko kopā ar SC it draudzīgi iestājas arī Vienotība, RP un olšteinieši. Vispār jau tā esot laba lieta, bet labas lietas nu nekādi nedrīkstot darīt sasteigti. Vēl vajagot diskutēt un spriest, spriest un diskutēt. Ar 23 gadiem izrādījies par maz. Droši vien, vēl 30 gadi būs vajadzīgi. Tad to varēs darīt reizē ar čekas maisu atvēršanu. Starp citu, lai cik tas varbūt dīvaini neizklausītos, ZZS, atšķirībā no Vienotības un RP, pret latviešu valodu neiestājas.

 7. Ko nozimē labs cilvēks, ministrs – tas varbūt var skaitīt naudu ziedojumu kastītēs, bet neko nedarīs, lai sabiedrībai šādas kastītes nebūtu vajadzīgas. Sabiedrībai ir vajadzīgs ministrs, ministru prezidents un valsts prezidents, kurš strādātu vairāk sabiedrības labā nekā labi ministri, ministru prezidenti un valsts prezident ar zagtām viesu mājām un savtīgi mainītiem celtniecības likumiemi. Ir jau arī latiņa Igaunijā Meri, Čehijā Havels un arī Latvijā rausēju un puķkopju nicinātais Kārlis Ulmanis.Vai arī 100 gudrās galvas spētu veikt šos darbus? Vai maisi velk nedarbos? Jā un Anna Žīgure varētu varbūt pildīt Havela un Meri vietu Latvijas sabiedrībā? Prāta izglītīja jau ir un vajag tikai 100 gudro galvu gribēšanas. Varbūt vajag vel kādus dučus nevainīgu upuru, lai šis galvas to saprastu? Kādreiz zirgi ir jāmaina arī uz pārceltuves…

  • Paldies Pilsoni!

  • Kad parādījās Valsts prezidenta vakance, V.Zatlera termiņam beidzoties, tad sabiedrība piedāvāja par Valsts prezidenti Annu Žīguri, arī citas sabiedrībā cienītas personības. Taču nekā! Atceros, ka todien, kad tika paziņots Bērziņa kā prezidenta vārds, braucu satiksmes autobusā. Šoferis bija ieslēdzis radio, lai pasažieri dzirdētu, kas notiek Saeimā. Visi, kas tobrīd autobusā bijām, sašutumā neatradām vārdus, kā reaģēt. Tātad izvēlētais bija noteiktu aprindu virzīta biznesa projekta “sastāvdaļa”.

 8. TREŠO reizi LA,atkārtoju raksts Žīgurei kolosāls,PATIESS! Bet vējonis ir kā kēkša vai slaucēja no PSRS laikiem,kad valsti vai NATO dalībā varēja atrasties ar triju kl.izglītību.Varu iedomāties cik pazemoti jutīsies NATO ģenerāļi!Velna parāvis,kas par valsti,ja visos portālos CENZŪRA?!
  ZKoreja?

  • ZZS taču neprasīja kara ministra amatu. To viņiem uzspieda, jo negribēja dot VARAM, kas viņiem būtu loģiska. Bet Vējonis atšķirībā no Pabrika vismaz prot šauteni labajā rokā paņemt, un vairāk jau arī nekas nav vajadzīgs. Pārējo visu vajadzības gadījumā (ne)izdarīs NATO. Mūsu Bruņotie Spēki taču ir butaforija.

   Jūtams, ka valdības veidošanas pamatā nav veicināt valsts attīstību, bet iznīcināt Lembergu. Ja valdības idejas pamatā ir nevis attīstība, bet iznīcināšana, tas tomēr ir briesmīgi.

   • Pilnīgi piekrītu, tas ir briesmīgi. Pakļaut valdības veidošanu un visu valsti dažu cilvēku naidam un nepiepildītajām ambīcijām

 9. Paldies ļ.cien. A.Žīgurei par šo rakstu! Pilnībā pievienojos jebkurai atziņai, īpaši šai – “tik godīgas un varošas valdības, kā bija Valda Dombrovska valdība, atjaunotās Latvijas gados nav bijis.” Tieši tāpēc es kā Latvijas patriote jūtos dziļi pazemota, ka valdība tika prasti atlaista, nepaskaidrojot sabiedrībai neko. Esmu pārliecināta, ka prezidenta sabiedrībai uzspiestais pazemojums bija politbiznesa diktēts. Pretīgi un nožēlojami līdz sirds dziļumam. Manuprāt, L.Straujuma centīsies pildīt politbiznesā iesaistīto “lauvu” vai “šakāļu” prasības.

 10. Piekrītu – Dombrovska valdības ministri bija labi ! Kāpēc jāmaina,ja bija vakances?

 11. Dažam Anālā atvere atrodas smadzenēs un kad “zelta” sakrājas par daudz, tad no mutes izkrīt “šupa” kas smird un tās aprakstu lasām augšējā komentā.

  • Pietiek manipulēt. Atbildēt

   Amonīmais komentārs bija pievienots pie pilnīgi cita komenta. Tam nav sakara ar augstāk stāvošo un “č ” nezināmu spēku rokām pārtapis par “Š”. Apsveicu LA “vizāžistus”.

 12. Vispār jau – ja vien tas iespējams, Bērziņš būtu jāatlaiž no amata. Lai iet un ceļ sev mauzoleju kādā citā valstī. Te tomēr valda cita kultūra.

 13. Pieļauju domu, ka Pabriku jau arī nominēja MP amatam, apzinoties, ka saņems noraidījumu. Lūk, tikai nesaprotu kāpēc Pabrikam pietrūka saprāta atteikties uz to kandidēt. Vai godkāre izrādījās stiprāka par saprātu.

  • Dažkārt ir tā, ka pat skaidri apzinoties, ka tevi dzen slazdā, nav iespējams tur neiet. Tad vispareizakais lēmums ir pa ceļam pie viltota’siera izdomāt, ko darīsi, kad busi slazdā.

 14. Šodienas sitācija valstī rakstā novērtēta precīzi. Žēl tikai, ka tas viss veltīgi. Latvijā ļoti maza tautas daļa spējīga to saprast.

 15. Cienītā literāte! ŠĪ IR BIJUSI VISU LAIKU VĀJĀKĀ VALDĪBA. pieteik jau ar sprūdža izdarībām. RP gribēja ielikt par Ministru prezidentu cilvēku bez augstākās izglītības!

  • Nekādi Jums nepiekrītu. Izglītība varētu būt nozīmīgs, bet ne izšķirošs faktors un ja nav citu argumentu, tad apgalvojums par valdības vājumu ir nepamatots – tukšs. Bez tam uzmanīgu dara arī tas, ka šo tekstu esat ierakstījis lielajiem sākumburtiem, tātad paceltā tonī. Tā pārāk bieži ir pazime tam, ka runātājs vai nu nav noskaņots, vai arī nemaz nespēj sarunāties argumentēti un cer citus pārspēt nevis ar pārliecinā’šāņū, bet ar dūri.

  • Tie kas domā ka zina visu ir tie dumjākie.

 16. Kritizēt no malas šī kundze vienmēr gatava… Ko tad pati tik labu ir izdarījusi? Man atkal ir kauns par tiem, kas atļaujas neglīti izteikties par esošo valsts prezidentu.

  • Neglīti izteikties par valsts PREZIDENTU ir patiešām nepieklājīgi. Bet izteikties par cilvēku Bērziņu, kurš, padzenot teicami strādājošu premjeru un viņa ministrus, 9 mēnešus pirms saeimas vēlēšanām apzināti noveda valsti pāta situācijā, ir nepieklājīgi?

  • Vismaz Annai Žīgurei nav jāslēpjas aiz izsaucēju zīmēm (!!!). Mīļais/mīļā !!!, Tu vari paskatīties iekš ”Google” zem viņas vārda lai pārliecinātos par viņas panākumiem Latvijas interesēs.

   Tituļi ir maldinoši; arī Putins savam uzvārdam ir piekāris ”Prezidents.” Tas maznozīmē kad nosaukums ir pelnīts un mums maziem cilvēciņiem ir viņu priekšā jāklanās un jādievojās. Andris Bērziņš, vienkārši sakot, sevi nav pierādijis kad viņš ir valsts prezidenta materiāls.

 17. Kaunīgās ģimnāzistes piezīmes?
  Par ko kaunēties?
  Vai izgājušās nakts sapnītis bija nerātns?
  Vai neilona zeķes vīle bija sagriezusies?
  Vai pārāk ilgi ieskatījies puiškenam acīs un Jūsu skati satikās…?

  Ar neveiklības un kauna apziņu lietas Latvijā nesakārtosim.
  Jādefinē sava pozīcija, jāapzina situācija, jānorāda mērķi, to sasniegšanas ceļi un jārīkojas. Ir jāsauc palīgā ļaudis (Pilsoņi, Tauta, Nācija), ja jūti, ka kopīgi darbus veiksim raitāk. Padoms jāmeklē sevī, ticībā, vēsturē… , morālē, kultūrā, pamatos (vērtībās).

  No kurienes nākuši bērziņi, ždanokas, šķēles, rubiki, godmaņi, šleseri, lembergi, rinkeviči, urbanoviči, imKalniņi, ādamsoni, kalnmeijeri, ušakovi, āboltiņas, seski uc. – zinām.

  Kāpēc mums piedāvāja ap pussimta Premjera kandidātu – zinām.
  (Tā bija Latvijas Politiskās elites iznīcināšana – „Giljotinizācija”).
  Zinām, kāpēc un kas grib, lai Latvijas valdībā nebūtu Pabrika un Pavļuta – zinām.

  Kāpēc nodedzināja Rīgas pili un Latvijas Vēstures muzeju? (zinām)
  Kāpēc vienlaicīgi slēdza Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Rakstniecības un mūzikas muzeju, Okupācijas muzeju, Jauno Rīgas teātri, Latvijas Nacionālo bibliotēku (pārcelšanās notiek uz telpām, kuras līdz 2015. gada beigām izmantos „Eiropas Prezidentūrai”).(zinām)
  Kāpēc Rīgā nav un negrasās būt Koncertzāle? (zinām)
  Kāpēc neviens neveido paredzamā Latvijas Modernās mākslas muzeja kolekciju? (Glazgovā 30 gadus vāca kolekciju, līdz būvēja ēku).(zinām)
  Kāpēc desmitiem tūkstošu mākslas darbu – Latvijas Mākslinieku savienības un Mākslas Fonda kolekcijas „bez saimnieka un apkopes” mētājas praktiski uz ielas ( LMS – ir sen aiz bankrota robežas). (zinām)
  Kāpēc Latvijai nevajag veidot Dziesmu Svētku muzeju? (zinām)

  Kāpēc? Pasaulē nav Eduarda Virzas ielas (izņemot Iecavu)?
  Google vien divi ieraksti – Eduarda Virzas memoriālā māja, Salgale parish, Ozolnieki municipality, Latvia, kā arī Eduarda Virzas memoriālā māja Billītes, Sidrabenes pagasts, Latvia ‎.
  Kāpēc mēs „tikai kaunamies” par savu Latviju.
  Kāpēc mēs nepasniedzam tai roku, kad tā paklupusi… vai kruķi, ja „kājas Latvijai nogurušas”?
  Kāpēc mēs katrs ik dienas neaizstāvam To, neietinam To „Mīlestības Šķidrautā”?
  Aiz KAUNA?

  • Jūs atļaujaties tik frivoli, neinteliģenti uzrunāt cienījamo Annu Žvīguri, bijušo Latvijas vēstnieci Somijā kā kādu Marijas ielas skuķi. Šoreiz jāsaka KAUNS JUMS!

   • Jā, Jums taisnība.

    Vislielākā cieņa, vienai no „beidzamajām mohikānēm”.
    Vien sieviešiem no alfabēta pakaļgala (Zālītei, Žīgurei) ir krampis, ko prātīgu teikt.
    (mafiozā advokāta „rakstmeitenīšu bandu” pat negribas pieminēt, tās viennozīmīgi atgādina maskavas organizētos fašistoīdos pērkoņkrustiešu pulciņus, kas Rīgā trakoja pirms dažiem gadiem).

    Daudz citu neredz…

    Mazliet – daži vīri no „iR”, Krustiņkunga LA komanda… , NA vēl kāds…

    Nedaudz to KamingAutēto Latvijas Patriotu.

    Ienīst Latviju un Rīgu, Latviešus, Latviešu Valodu, Latviešu Kultūru – kļuvis stilīgi.
    Latvijas Patriotisms maskavas režijā un svešvārdu vārdnīcā – provinciāļi, naciķi, fašisti, idioti…
    Ušakovs divreiz dienā piesauc par tādiem smieties…
    Kāpēc, ar kauna un vainas apziņu, ķiķinām viņam līdz?

    Pasaule un Eiropa saka – „Mēs apbrīnojam Jūs!
    A latvietis – KAUNĀS. KAUNĀS? KAUNĀS!

    Lasīsim Raini, Aspaziju, Ziemeļnieku, Pumpuru, Virzu, Skalbi, Mauriņu, Vācieti, Ziedoni, Zālīti, Čaklo un vēl simtiem un tūkstošiem, kam „Latvija” nav tikai „ septiņu jocīgu burtu kombinācija, GaismasPils neizskatās pēc smieklīgas MAXIMAS, kam nevajag referendumu, lai saprastu latviešu valodas vietu Latvijā, kas nepieprasīs „lauktantes” dārgbiļetes sabiedriskajā transportā, lai iespruktu nākošajā valdībā, kas nenozog airBaltiku vai Liepājas Metalurgu”.
    JāKAUNĀS par necienīgi paveikto, nevis Latvijas Mīlestību.
    Nevis JāKAUNĀS, bet jādara viss lai TĀ kļūtu mūsu sapņiem, vēlmēm, cerībām līdzīgāka.
    Ar katru dienu. Ar katru sirdspukstu. Katru brīdi.

    Kaunam nav pamata, LEPNUMAM gan.
    Un lai čigāniņš mūs vēl bieži lād – „Kaut tu lepnis paliktu…”

    • Paldies par Jūsu gudro ,interesanto tirādi ! Tikai ,ko un kā ,vai arī tāpat, kaunēšanās vietā ,kaut ko būtisku liekiet priekšā.Citādi atgādina -ko nu es ,es neko nevaru ,tikai lepoties par savu Latviju .Brīnišķīgi ,bet kur ir rīcība?

     • Laimonis Laimiņš

      Labrīt, divos naktī…
      „Brīnišķīgi, bet kur ir rīcība?” – Jūs trāpījāt kā Pūcspieģelis – tieši ābolā…

      Mēs esam Fantastiski gudra, skaista, talantīga Nācija.

      Mēs pagājušajos 1000 gados esam daudz ko iemācījušies (pirms tam, vien rakstu trūkst).
      „Barona skapis” vien ir ko vērts… 2.miljoni tautas dziesmu – ziņu, dziņu, atziņu.

      Kas tik Mums nav gājis „cauri vai garām”. Vai vērts vārdā saukt – Saules kauju, Krustnešus (baltvācieši vēl tagad Ziemassvētkos ēd „Rosols un Pirādz’iņi”). Bībele latviski pārtulkota vien dažus gadus vēlāk, kā vāciski.
      Vēl tagad Rīga ir viena no skaistākajām Hanzas pilsētām.
      Mēs vienmēr esam bijuši „daudzvalodīgi” , latviešu, vācu, poļu, zviedru (Rīga bija lielākā, bagātākā, skaistākā Zviedrijas pilsēta) krievu, žīdu, franču valodas te skanējušas, līdzās daudzām citām.
      Gods, Tikums, Ticība latvietim nav bijuši jāskaidro ar svešvārdu vārdnīcas palīdzību.
      “Dievs, daba, darbs” – Mums saka Brigadere.

      Daudz savādāki neesam arī šodien – „viens rūciens” un kaimiņJanka ceļ mājas Norvēģijā, Vācijā, Anglijā. Bet Annastante veiksmīgi kopj bērnus Amērikā vai Austrālijā… Tik Latvija, Valoda, Gars un seņču kapi mums kopīgi, kopā saucoši.

      Visi tādi? – Nē!

      Jārauga, lai „mucā augušie un pa spundi barotie” neņemtu virsroku.
      Bērziņonkolim māja nodegusi. Vai kāds Latvietis? Jebkad? to būtu atstājis uz ziemu bez jumta? Vai ja „Kājiņas” nosviltu arī jumtu neliktu? Un „muzeju krātuves” būvlaukumā? Bez jumta? A soimnīīks to kur? Izgājis? Oizņamts – Voldība jāgāž? Lai pagūtu „ušakovizēt” Latvijas politisko Ladšapti? Uz vēlēšanām jāpagūst!

      Te nu sākas – „Brīnišķīgi, bet kur ir rīcība?”

      „Ik katram ir roka jāpieliek… lai lielais Darbs uz priekšu tiek…” (autors – sociāldemokrāts).
      Kāpēc mēs ikdienā neskatāmies, nepārbaudām, neeksaminējam – vai ušakovi, rubiki, urbanoviči savās domās un darbos ir kā Rainis, Kalniņš? Kāpēc mēs ļaujam katram „dienas zaglim” sevi saukt par „kreiso”, par „sociāldemokrātu”. ( te seko trīs lpp. teksta, „uz pieprasījumu”).
      Jādzīvo tā, lai neaizmirstam M. Zālītes mantru – „Latvieši nav tik muļķi, lai ievēlētu savus „kapračus” (citēju pēc atmiņas).
      Katram no mums, ik dienas, jāpavirza Latvija par centimetru nost no bezdibeņa.
      Ik dienas Latvijai un Latviešiem kalpot…
      Nestāvēt maliņā un, nebakstot ar pirkstu, smīnot – „Hē, skat kā Šī ripo… no kalna bezdibenī”.
      Tas jāpārtauc. Jāsaņemas. Šodien. Citādi „rītdiena” var atnākt bez mums.

      Skaistu dieniņu, ja vēlēsieties – „uz redzēšanos”.
      Saldu Dusu!

    • Kur tad sabij’at ‘sos 20 gadus,kat tikai tagad nokaun””ejusies izl’id”at no kr’umiem? Neredzu par ko ‘Z’igure ,J’us respekt’et1 Vai par to ka nost’ajieties poz’a un gudri muldat?Tasgad te t’adu ir pietieko’si.

 18. Skaudri, bet diemžēl patiesi. Vēlu jaunai premjērei veiksmi.
  Cieņā, Andrejs Muzikants – Rīgā

 19. Vai Eiropa un pasaule atziti, parbauditi Latvijas parstavji – Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks – musu mazai tevzemei neder?
  Aija Ebdene, Minstere – Riga

 20. PALDIES JUMS ŽĪGURES KUNDZE PAR RAKSTU!!! Arī Jums ir virkne jautājumu, uz kuriem NAV ATBILDES! Visvairak varu pārdzīvot par Jūsu raksta trešā atkāpē pausto domu – labi strādājošo Valda Dombrovska valdibu un Aizsardzības ministra ARTA PABRIKA neatstāšanu amatā, kuru viņs pildija godprātīgi! Manuprāt tas bija prezidenta Bērziņa “pirksts” un “Vienotibas” valde ar Āboltiņu priekšgalā to realizēja!??? “Vienotiba” laikam ir TIK PĀRLIECINĀTA,ka tik nekaunīgi “uzmeta” vienu no saviem labākajiem ministriem??? VAI TĀDAI PARTIJAI VAR TICĒT? NOTEIKTI “NĒ”!!! Trakakais ir fakts, ka Aizsardzibas ministriju vadīs TĀDA VIDUVĒJĪBA kā Vējonis!?? NONSENSS!!!

 21. Bet Sprūdžs , bet Ķīlis , bet Viņķele un Circene – Vai tie bija ministri , kuri veidoja “visspēcīgāko” valdību ?

  • Nu nevajag mainīt vārdu nozīmi padarot tos par antonīmiem pašiem sev. Spēcīgs – vājšs; vājšs – spēcgs, beigās nevar saprast kas ir kas. Lai nu kas, bet Viņķele gan bija savā vietā. Bet tādi cilvēki jau mūsu prasīgajam vēlētājam neder jo saldo melu vieta gaž uz galvas rūgto patiesību, un tas nu mums ne pagalam netīk. Labāk jau nu izvēlēties kādu ZZS patīkamo, par kuru vienīgais sliktums ko varēs pateikt, būs – nu drusku zog, bet citiem arī ļauj. Tas uz mums katru personīgi itkā tā mazāk attiecas nekā pateikta patiesība, kas bieži liek mums pašiem sevi ieraudzīt neglaimojošā veidolā. Nē, mēs jau paši arī zinām, ka nemaz tik perfekti nesam. Bet kā kāds drīkst sajaukt mūsu ilgi būvēto, komfortablo pašattaisnošanās sistēmu un likt mums atkal par sevi kaunēties! Nē, nē – labāk lai ministrs ir mlīgs zaflis. Tas katrā ziņā mūsu pašattaisnošanās sistēmu stiprina – lūk, es nemaz nesmu tik slikts kā tas tur…

  • Dagnija-Jānim Liepam Atbildēt

   Arī Jūsu minētie “vājie ministri” bija un ir stipras personības. Patīk tas, vai ne. Tas, ka viņi sabiedrībai nebija tīkami (un arī Jums tai skaitā), daudz piepalīdzēja pērkami žurnālisti savu saimnieku interesēs. Tie, kas runā tiešu un skaidru valodu, nepatīk. Tie, kas grasās darīt vajadzīgus darbus, kaut to dēļ daži zaudēs ļoti labi atalgotus darbus, nav vajadzīgi. Piemēram, diez vai Jums ir skaidrs, ko grasījās reformēt Ķīlis. Ja būtu skaidrs, Jūs viņu par “vāju” nenosauktu. Tāpat Circeni. Ieteikums: nerunāt to, ko nezināt.

 22. Patiess kauns par mūsu tagadējo prezidentu!!!!
  Pirmkārt tieši viņam vajadzēja atkāpties un ar steigu!!!

 23. Paldies par rakstu. 9 mēneši pirms saeimas vēlēšanām “atkāpjas premjērs, kurš veiksmīgi esot strādājis. Tagadiņ mēneša laikā vēl nav sastādīta valdība ! Tad kad sastādīs ,100 dienas paies kāmēr iestrādāsies, tad jau klāt būs atvaļinājumu laiks, nu un pēctam jāgatavojas vēlēšanām. Kad beidzot sāks domāt par valsti !

 24. Patreiz latvietim kauns,sirdsapziņa ,solidaritāte,savstarpējā palīdzība ir tukša skaņa,to nevar ne nopirkt,ne pārdot ,pat ieķilāt nevar.Toties krāpšana ,zagšana ,nodošana un daudzi citi ,,tikumi,, ir lielā godā.

 25. Tāda nejauka sajūta sirdī grauž, itkā Andris Bērziņš plāno Latviju pakļaut zem Krievijas ”maigās varas” uzraudzības; drīzumā pārejot uz stipro varu. Bērziņš kā PS okupācijas audzināts un skolots produkts maz ko zin par savu tautu un ko viņi ir izgājuši pēdejos 800 gados. Būdams Latvijas Prezidents, viņš ir šīs valsts lielāka pieļautā kļūda mūsu valsts vēsturē. Atbildīgi jau arī ir oligarhi, kas tagad lien atpakaļ politikā, ZZS un Krievijas orientētie SC.

  Es biju cerējis uz lielāku un plašāku reakciju no mūsu valsts un sabiedrības līderiem. Žēl ja Latvija un latvieši pazustu no mūsu pasaules politiskās un kultūras skatuves kā jau tas gandriiz notika PS okupācijas laikā. Mums taču ir jāatbrīvojās no prezidenta Andra Bērziņa pirms vakars ir aiz ezera.

  • Tā arī notiek un notiks jā prezidentus vēlēs atlaistas Saeimas. Prezidentu būtu jāvēl Satversmes sapulcei ar visu Latvijas deputātu – Saeimas, pilsētu un novadu dalību. Tas pietiekoši plašs vēlētāju loks un nekādi oligarhu vēlēšanu darījumi, kā Saeimā vairs neīstenotos. Arī tautas vēlēts neiederētos – tad ar veiksmīgu reklāmu pat ievēlētu pamperu un pat lietotu. Un ja vēl reklamētu kā Pamperu – cik gudrs, zinošs un izpalīdzīgs kādā vajadzīgā brīdī…

   • Paldies, cien. Žīgures k-dze par patiesu rakstu, kuru varētu būt vairāk. Nedomāju, ka tagad ir kaut viena godīga partija, par kuras godīgiem kandidātiem gribētos balsot, bet vēlēšanas nāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+