×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. jūnijs, 2018
Drukāt

Latvijas problēma ir parazītekonomika. Saruna ar politiķi Edvardu Smiltēnu (30)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Edvards Smiltēns

Ar kādu piedāvājumu Saeimas vēlēšanām nāk Latvijas Reģionu apvienība? Saruna ar apvienības izvirzīto premjera kandidātu EDVARDU SMILTĒNU.

 

Jūs vēl nesen bijāt aktīvs politiķis valdošajā partijā, pat kalāt plānus, kā pārņemt tās vadību. Bet tagad ļoti ērti jūtaties opozīcijā, īsā laikā pat esat kļuvis par vienu no Latvijas Reģionu apvienības līderiem. Vai tas nozīmē, ka Latvijā politiskajai piederībai, lojalitātei partijai un tās ideoloģijai nav nekādas nozīmes?

E. Smiltēns: Politiskajai piederībai un ideoloģijai ir ļoti liela nozīme. Lēmums, kuru es pieņēmu pagājušā gada vasarā, kad izstājos no “Vienotības”, bija smagākais manā dzīvē. Man nācās atstāt pilnīgi visu, ko iepriekšējos desmit gados biju sasniedzis. “Vienotība” bija kā ekosistēma, kurā es dzīvoju, un darīju visu, lai šī partija būtu ietekmīgs spēks Latvijas politikā, varētu aizstāvēt deklarētās idejas, principus, pat vairāk – vīziju par valsti. Taču, jo tu augstāk kāp, jo vairāk saproti. Kad es kļuvu par partijas priekšsēdētāja vietnieku, manā rīcībā nonāca liels informācijas apjoms un vienlaikus arī atklāsme, ka šajos gados “Vienotība” diemžēl ir aizgājusi tālu prom no saviem sākotnējiem ideāliem, neizturot pārbaudi ar varu un naudu. Man bija dilemma – klusējot pieņemt “spēles noteikumus” vai arī rīkoties.

 

Kur tad bijāt agrāk, ka to neredzējāt?

Es strādāju par parlamentāro sekretāru Zemkopības ministrijā, vēlāk Izglītības un zinātnes ministrijā. Tur bija konkrēti darbi, bet “lielo laukumu” ieraudzīju tikai pēc tam, kad “Vienotībā” kļuvu par Andra Piebalga vietnieku. Es tolaik daudz kontaktējos ar partijas biedriem reģionos, viņi mani aicināja rīkoties aktīvāk. Sapratu – ja neko nedarīšu, zaudēs gan organizācija, gan sabiedrība kopumā. Kā teicis Mārtiņš Luters Kings, “beigās mēs neatcerēsimies savu ienaidnieku vārdus, bet gan savu draugu klusēšanu”. Tāpēc es izgāju un skaļi pateicu to, ko klusībā domāja daudzi.

 

Jums ir savs stāsts, bet cilvēki bieži redz nevis detaļas, bet tendences. Tā sauktā staigāšana pa partijām Latvijas politikā ir plaši izplatīta. Ņemsim tikai “Vienotību” – četri Saeimas deputāti izstājas no partijas un aiziet uz jauno organizāciju “Kustība Par”, bet pēc pusgada atgriežas. Nupat par izstāšanos no “Vienotības” paziņoja Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, kurš vēlas kandidēt no cita saraksta. Katram noteikti ir savi argumenti un arī dažādas kritiskas piezīmes par iepriekšējo partiju, bet vai kopumā tas ir normāli?

Nav normāli, ja politiķis kritiskā situācijā klusē, sēž malā un nogaida, rēķinot, kur viņam būtu izdevīgāk pieslieties. Daudzi tagad saka “staigātājs”, bet pret mani tas ir nekorekti. Es biju spiests aiziet no “Vienotības”! Ne žurnālistiem, ne sabiedrībai un patiesībā arī daudziem partijas biedriem nav priekšstata par to, kas partijā notika šajā posmā. Tā bija divu cilvēku – Solvitas Āboltiņas un Arta Kampara – radīta vertikāla ass, kuras dēļ sabruka iekšējā brīvība un pārējie principi, uz kuriem bija uzbūvēta “Vienotība”. Es pieprasīju abu šo cilvēku nomaiņu. Tas man beidzās ļoti bēdīgi. Manas atklātās rīcības dēļ faktiski notika izrēķināšanās ar man vistuvākajiem cilvēkiem. Tie, kas to darīja, zināja, ka tas man sāpēs visvairāk. Es gaidīju, ka vēršanās būs tikai pret mani, bet izrādījās, ka šajās “kaujās” viss notiek daudz ciniskāk.

 

Brīdī, kad pametāt “Vienotību”, bija viena situācija, tagad ir cita. Āboltiņa ir prom.

Visticamāk, partija ir pieņēmusi tos spēles noteikumus, kurus uzlicis Kampars. Manuprāt, viņa ietekme ir ļoti liela. Pagājušajā vasarā es nopietni apsvēru iespēju iet prom no politikas. Taču mani atturēja tas, ka cilvēki veselām nodaļām izstājās no “Vienotības”. Daudzi man teica: “Dibinām partiju!” Taču es arī saprotu, ka partiju sistēma Latvijā ir ļoti sadrumstalota. Turklāt nevar uzbūvēt jaunu partiju bez finansējuma un tik īsu brīdi pirms vēlēšanām. Tāpēc mēs atjaunojām biedrību “Sabiedrība citai politikai” un vēlāk atsaucāmies Latvijas Reģionu apvienības sadarbības aicinājumam.

 

Pirms četriem gadiem vēlētāji LRA iepazina ar diviem ambicioziem līderiem – Artusu Kaimiņu un Mārtiņu Bondaru. Viņu aktivitāte vēlēšanu kampaņā lielā mērā noteica to, ka apvienība pārvarēja piecu procentu barjeru un iekļuva Saeimā. Tagad ne viens, ne otrs vairs nav LRA frakcijā. Toties tur esat jūs, ir pienākuši arī daži biedri no Ingunas Sudrabas partijas. Apvienībā ir vairāki pazīstami pašvaldību vadītāji, bet nav īstas skaidrības, kas to visu vieno. Kas īsti ir Reģionu apvienība?

LRA ir veidojusies ilgākā laika posmā, apvienojot spēkus reģionos. Šobrīd tās ir trīs partijas un trīs biedrības, kas kopā apvieno divus tūkstošus biedru. LRA ir pārstāvība vairāk nekā 60 pašvaldībās, un tas ir otrs lielākais reģionālais spēks aiz Zaļo un zemnieku savienības. LRA ir spēks, kuru pārstāv desmit Saeimas deputāti. Tas ir spēks, kas nav bijis iesaistīts valsts nozagšanas skandālos, kaut kādu grupējumu interešu lobēšanā vai kādā citā “shēmošanā”.

 

Varbūt tāpēc, ka līdz šim nav bijis pie varas…

Bet tā ir viena no būtiskākajām iezīmēm, kas LRA atšķir no citām partijām, un tas nozīmē, ka mēs esam absolūti brīvi – mums rokas nav sasējuši kādi oligarhi vai citi sponsori. To apliecina arī Saeimas darbs, kur mēs šobrīd triecientempā iesniedzam dažādus priekšlikumus, piemēram, panācām atraitņu pensiju jautājuma virzīšanu Saeimā. Mēs spējam darboties sabiedrības interesēs!

 

Tīra reputācija ir tas, ko “piedāvā” gandrīz visas jaunās partijas, protams, bez garantijas, ka ar laiku uz tās neparādīsies traipi. Tāpat arī plaša pārstāvniecība pašvaldībās pati par sevi nav nekāds kvalitātes rādītājs, lai izvēlētos tieši LRA. Kas būs tā galvenā ideja vai vērtība, ko jūs pārstāvat politikā, kā dēļ vēlētājiem būtu jums jāuzticas?

Mūsu pamatvērtība ir bagāta, spēcīga un brīva Latvija. To nevar panākt bez uzticības valsts varai. Paņemsim nodokļu reformu. Vai no tās cilvēkiem kļuva labāk?

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Smitēn , muldi pa tukšo! Ko nedod tiesai šos likumpārkāpējus! Ja nedod, tad tukšu muldi , kā tirgus sieva! Muldēšanas meistars, nevis darītājs. Ļaudis, viņa Smiltēna mērķis ir Saeima, pie siles , nevis darbs.

 2. Tukša muldēšana Atbildēt

  Kas tad šādu parazītekonomiju izveidoja,ja ne jūs paši?????!!

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Parasts vēlētājs Zemgalē Atbildēt

  Es personīgi Jena Z. dusmas uz citiem (Smiltēnu!) saprotu.
  Mums Zemgalē 2011.gada oktobrī uz 11.saeimas vēlēšanām Nacionālā apvienība ““Visu Latvijai!” — “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” balotējās Nr.1 Imants Parādnieks; Nr.2 satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, Nr.3 Jānis Sils, Nr.4 Juris Dobelis, Nr.5 Jens Zvirgzdgrauds (2010.gada jūnijā bija izstājies no partiju apvienībā “Vienotība” ietilpstošās Pilsoniskās savienības). Aiz čupra izdevās ievilkt Nr.1. Parādnieku Imantu, bet no Nr.2.-Nr.5. nu nesanāca! A tas Edvards Smiltēns nu taču bija 11. un 12.saeimas deputāts un pēc ožas varu teikt, ka būs arī šogad 6.oktobrī iebalsots 13.saeimā – Latvijas 100-gadē! Parasts cilvēks (kā Jens Z.) kārpās no visa spēka pie saeimas namdurvīm un vai nav kretīni? neviens nelaiž iekšā – āāā tāpēc, ka tauta neievēlēja! – patiesi var palikt dusmīgs!

 5. Lai nu kuŗš (liekulīgi) spriedelētu par parazītisma problēmu… Personīgā pieredze šim personāžam, būdamam visā tajā iekšā līdz ausīm un no paša sākuma (sāka tak kā deputāta Dz. Zaķa izpalīgs) ir nevis atvērusi acis, bet tikai palielinājusi apetīti, tā ka nevajadzētu mācīt citus, bet tikai un vienīgi kaisīt pelnus uz galvas pašam sev. Pareizāk būtu sākt strādāt godīgu darbu vienreiz.

  • Laikabiedrs > Jens Z. Atbildēt

   Kurš, kurš būtu šļupstējis “pret” E.Smiltēnu un vēl pamācījis, ka “jāiet strādāt”, tikai ne Jens Zvirgzdgrauds!
   Ja esat tik neaptēsts klauns, ka tautas ievēlētā deputāta darbu Saeimā uzskatāt par mazsvarīgu!
   No kuras miskastes izrāpoji Jen, ja murmulē galīgi škērsām?
   Gudri, atkārtoju – gudri cilvēki zina, ka Saeima ir augstākais valsts orgāns, jo pieņem likumus pēc kuriem Latvijā nu dzīvojam! Pie tam Smiltēns kā Saeimas deputāts ir kopš 2014.gada novembra

   • skaidrojums smiltēnam Atbildēt

    no jūsu anonīmajiem pretkomentāriem un no paša raksta (intervijas, jeb pr sacerējuma) ir skaidrs, ka jums saeima ir vienīgais iespējamais iztikas avotsm un tāpēc cīnāties ar zobiem un nagiem, pat pret iedomātām personām. lai iekļūtu saeimā pie siles, jūs esat gatavs kalpot mafijai ar sirdi un dvēseli, bet jums nekad nav ienācis prātā, ka citiem ieklūšana saeimā var nebūt pašmērķis vai pat ieņemumu ziņā ienesīgākais darbības veids?

 6. Kaut kā dīvaini sanācis, ko skaidri redzam 4.maija režīma LV –
  vecie bebri
  -gan t.s. komunistu laikos ar partijas biļeti kabatā un lielu riebumu piem. pret O.Kalpaka kapa atdusas vietu, ka lika to aizbērt pat ar kūdru pieminekli,
  -gan šajos: kaut pastalās, bet brīvā LV – vai esam aizmirsuši kā nelabā balsi kori gavilējām?
  abos Latvijas laikos komunisti joprojām ir 1.rindās –
  pateicoties kam, a?
  Vai tas gadījumā neliecina par tautas …stulbumu(!!!) – ar visu Latvijas pasi kabatā!
  un iespēju pašiem(!!!) ievēlēt savus(!!!) kā tautas kalpus, bet realitātē ir stulbās tautas (mani un tevi ieskaitot!) kaklakungi…

 7. 1) Kad es kļuvu par partijas priekšsēdētāja vietnieku, manā rīcībā nonāca liels informācijas apjoms un vienlaikus arī atklāsme, ka šajos gados “Vienotība” diemžēl ir aizgājusi tālu prom no saviem sākotnējiem ideāliem, neizturot pārbaudi ar varu un naudu. Man bija dilemma – klusējot pieņemt “spēles noteikumus” vai arī rīkoties.
  2)Ne žurnālistiem, ne sabiedrībai un patiesībā arī daudziem partijas biedriem nav priekšstata par to, kas partijā notika šajā posmā. Tā bija divu cilvēku – Solvitas Āboltiņas un Arta Kampara – radīta vertikāla ass, kuras dēļ sabruka iekšējā brīvība un pārējie principi, uz kuriem bija uzbūvēta “Vienotība”. Es pieprasīju abu šo cilvēku nomaiņu. Tas man beidzās ļoti bēdīgi. Manas atklātās rīcības dēļ faktiski notika izrēķināšanās ar man vistuvākajiem cilvēkiem. Tie, kas to darīja, zināja, ka tas man sāpēs visvairāk. Es gaidīju, ka vēršanās būs tikai pret mani, bet izrādījās, ka šajās “kaujās” viss notiek daudz ciniskāk.
  ==========================
  Tāpēc jau RIŽĀ mirla notinās no saeimas … Nauda jau bira pa TREKNO pakaļu ārā …

 8. Ar tiem pašiem tīstītājiem?

 9. par viegls tas smiltēns

 10. Kas šis tipiņš bija Straujumas birojā, lobēja bezjēgā mežinieku intereses nodokļu atlaižu veidā.

 11. Parazītiskā ekonomika? Atbildēt

  Bet,kas tad ir viņš pats ar savu pēķšņo,pirmsvēlēšanu apskaidrību?

 12. Par vēlu mīlēts Atbildēt

  Un politiķis Edvards Smiltēns gadiem ilgi šādu ekonomiku atbalstīja,pat atrodoties pašā partijas spicē????!

 13. Ko neapjēdza marksisti A.Rubika vadībā 1988, to nespēja “sagremot” auseklīši ar Godmaņa valdību priekšgalā (1990-1993). Un liberasti arī nespēj apjēgt Jura Rubeņa teikto LTF 1. kongresā: Neklupsim pār gadu desmitiem kultivēto primitīvo priekšstatu, ka galvenais — daudzmaz sakārtot ekonomiku un politiku. Tā ētika jau kaut kā pienāks klāt. Nepienāks. Arī pieņemot vislabākos ekonomiskos risinājumus, mēs kā cilvēki apjukuši paliksim stāvam to pašu senseno eksistenciālo jautājumu priekšā. Mums jāsaprot, ka lietu kārtība ir pretēja.

 14. Vai Māris Antonevičs kaut ko saprot no politikas teorijas, filosofijas? Atbildēt

  Kurt ir jautājumi, kas ļautu saprast lasītājam par ideoloģiju, kuru pārstāv šis Smiltēns? Tādu nav. Un nav par ko brīnīties, ja raksta autors pats neko nesaprot par ideolģijām. Tukšs raksts.

 15. Reģionu apvenība varētu būt laba alternatīva ZZS, jo reģioni patiešām ir jāattīsta!
  Latvija nav tikai Rīga!

 16. Reģionu apvenība varētu būt laba alternatīva ZZS, jo reģioni patiešām ir jāattīsta! Latvija nav tikai Rīga!

 17. Sasmējos kā uz sili grib tikt Atbildēt

  Muldoņas tie parazitārie deputāti

 18. Žurnālista kungs varētu strādāt mazliet precīzāk: 1) nav tāda Valmieras novada; 2) V.A. Krauklis ir Valkas
  novada vadītājs.

 19. LRA ar Bondaru nekur nebūtu tikusi. Tagad, kad vińš to ir sen pametis un pats kepurojas, tā nav kas cits kā lūzeru glābšanas laivińa bet kurai lemts nesasniegt krastu.

 20. Politikāņu reputācija ,uzfrišinātie reitingi, zoo un citos ,,dārzos,, sameklētais valsts prezidenta amata kandidāts ir tikai tirgus prece ko nosaka oligarhi,partiju sponsori,pelēkie kardināli un ,,vēja,, stiprums ,kas pūš no Briseles,Vašingtonas vai Maskavas.

 21. Latvijas problēma ir PARAZĪTI, šitento smiltenu ieskaitot.

 22. nu gan muldoņa, un žurnaļugas jau nav labāki, ieliek virsrakstā parazitekonomiku, pat nācās izlasit ko smiltēns ar to domā un izrādās ka tas ir OIK ko pati vienotiba izaukleja un vel joprojām intensīvi aizstāv , viņu ministrs tikai bārsta solijumus un principā ir visus uzmetis klaji piemānot, bet oik netiek atcelts nekādā vīzē.
  reāli smilt”ans pasaka ka šis valsts lielākā problēma ir vienotiba. viš jau tā protams nedomāja, bet pateica. tad kam mums politiķis kam smadzenes ar mēli nedraudzejas?

 23. Sen darbojos politikā un tik tagad , pirms vēlēšanām, sapratu ka ir kas jāmaina. Kā es tā nezināju neko pirms tam? Laikam ļaunie spēki bij klapītes uzlikuši.

 24. Pirmsvēlēšanu apgaismība…:))

Draugiem Facebook Twitter Google+