Latvijā
Politika

Mārtiņš Bondars: tiesa ir politisko oponentu sagatavots teātris 16

Foto – LETA

Jūnijā Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas administratora – auditoruzņēmuma “KPMG Baltics” 2015. gadā iesniegto prasību piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā no septiņiem bijušajiem “Latvijas Krājbankas” valdes locekļiem, kuri nelikumīgi esot izsnieguši aizdevumus Seišeļu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām. Civillietā par solidāru 15 miljonu eiro piedziņu atbildētāju vidū ir arī Rīgas domes deputāts, partijas “Latvijas Reģionu apvienība” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.  Pēc mēneša klusēšanas viņš šodien sniedza atbildes uz “LA” jautājumiem.

Kāpēc kopš jūnijā pasludinātā tiesas sprieduma par šo lietu klusējāt veselu mēnesi?

Mārtiņš Bondars: – Kad sākās tiesvedība, es biju atvaļinājumā, kuru pavadīju divarpus tūkstoš kilometru attālumā no valsts, dziļos laukos. Kad par to uzzināju, man bija divas iespējas. Pirmā – pārtraukt atvaļinājumu un atgriezties Rīgā, lai piedalītos šajā politiskajā teātrī, ko sagatavojuši mani politiskie oponenti. Otrā – nepārtraukt to un visiem pavēstīt, ka mājās atgriezīšos 20.jūlijā, ko arī izdarīju. Tad arī atbildēšu uz visiem jautājumiem.

Stāsts patiesībā ir par deviņus gadus veciem lēmumiem laikā, kad es biju “Krājbankas” valdes priekšsēdētājs. Tā slēgtā tiesa, manuprāt, ir vajadzīga tāpēc, ka mērķis ir nevis kreditoru naudas atgūšana, bet pavisam cits.

Kāds?

Šī ir pasūtīta politiska izrēķināšanās, kas vērsta nevis pret maniem bijušajiem kolēģiem, bet tikai un vienīgi pret mani. Diemžēl ir ļaudis, kuri pūlējušies sagādāt man profesionālās un personīgās neērtības. Pašlaik viņiem tas ir izdevies. Būtībā šis pret mani vērstais pasākums notiek par “Latvijas Krājbankas” kreditoru naudu, pašiem nemaksājot ne centa. Arī izpildītāji gūst labumu, pelnīdami no tās pašas kreditoru naudas, kas viņiem nemaz nepienākas.

Bet no jums tagad maksātnespējas administrators grib piedzīt 15 miljonus!

Maksātnespējas administrators saka, ka, pārdodot bankas aktīvus, neesot varējis atgūt tik daudz naudas, cik bijis izsniegts kredītos. Un izdomāja, ka šī nauda jāpieprasa no tiem, kas šajā laikā bijuši amatos. Piesegdams savu neizdarību un nespēju, turklāt noalgojis ļoti dārgu juristu armiju. Bet nav papūlējies iesniegt tiesā šajā laikā izsniegto kredītu novērtējumus.

Pat teorētiski pieņemot, ka visās tiesu instancēs administratoram izdosies pierādīt savu taisnību, šīs armijas algošana izmaksās dārgāk nekā prasījums.

Jūs pieminējāt politisku pasūtījumu. Varbūt zināt, kas ir pasūtītājs?

Es, protams, neesmu izmeklētājs, kuram ir operatīvās izmeklēšanas iespējas un kurš noklausās sarunas Mežaparkā vai kaut kur citur. Bet pēc vairākām pazīmēm varu secināt, ka tā ir valdošās varas – gan Rīgā, gan valstī – vēršanās pret politiskajiem oponentiem.

Pilnu intervijas tekstu lasiet 26.jūlija “Latvijas Avīzē”

LA.lv