Mobilā versija
+1.1°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 24. aprīlis, 2017
12. novembris, 2015
Drukāt

Matemātikā balstīta dejas izrāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunais horeogrāfs Mārtiņš Freimanis sadarbībā ar dejotājiem Elzu Pūci, Dainu Zviedri un Oskaru Sadovski strādā pie laikmetīgās dejas izrādes “Trīspadsmit21” veidošanas, LA.lv pavēstīja izrādes sabiedrisko attiecību koordinatore Maija Uzula-Petrovska.

Horeogrāfs Mārtiņš Freimanis atklāj, ka ar dejas palīdzību vēlējies runāt par sev un citiem aktuāliem jautājumiem: “Katrs dejotājs izdejo emocijas par kādu sev ļoti svarīgu notikumu, kas ir ietekmējis un mainījis viņa dzīvi. Man tas ir atgadījums, kas saistīts ar attiecībām, – šķiršanās. Stāsts ir par to, kā rodas sajūta, ka šķiršanās ir nepieciešama, bet gribas no šī notikuma izvairīties, sev melot, sevi pārliecināt, bēgt…. Par cīņu ar sevi, bailēm, egoismu, nespēju izteikt savas sajūtas ar vārdiem.”

Izrādes nosaukumu veido divi Fibonači skaitļu virknes skaitļi – 13 un 21. Izmantojot Fibonači skaitļus, iespējams izveidot spirāli, kas sastopama arī dabā. Šie skaitļi izvēlēti, lai uzsvērtu, ka izdejotais notikums ir tikai mikroskopiska daļa no dzīves spirāles, kurā mēs ceļojam. Tomēr, neskatoties uz sīkumu, katrs posms ir īpaši svarīgs, jo, tikai saslēdzot visus dzīves notikumus secīgā virknē, mums izdosies pacelties augšup.

Mārtiņš Freimanis ikdienā darbojas ar mākslu nesaistītā jomā, taču jau kopš bērnības apguvis dažādus dejas žanrus. Kopš 2010. gada viņš piedalījies vairākās Līgas Libertes dejas teātra izrādēs un šobrīd zināšanas dejas jomā papildina Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā.

Izrāde, kuras mērķis ir pētīt un atklāt deju un iekšējo pasauli, pirmizrādi piedzīvos 13. decembrī plkst. 15 un 18 Zirgu pastā.

Pievienot komentāru

Korim "Maska" lauri TallināŠajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā "Tallinn 2017", kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.
Draugiem Facebook Twitter Google+