×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Mazā un lielā Parīze vienā izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā, klasiskās mākslas galerijā “Antonija” 14. aprīlī plkst. 18 atklās izstādi “Parīze-Rīga”, LA.lv uzzināja galerijā.

Jau izsenis Rīga tiek saukta par Mazo Parīzi. Tieši tāpēc izstādes veidotājiem radās ideja apvienot mākslas darbus, kas ļauj ieraudzīt Rīgas un Parīzes mainību un līdzību dažādu mākslinieku skatījumā, no 20. gadsimta trīsdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām.

Parīzes un Rīgas šarms ir tas, kas vilina tūristus un rosina māksliniekus iemūžināt šīs pilsētas savā neatkārtojamībā. Izstādes veidotāji aicina apmeklētājus iepazīties un atkal tikties ar šo pilsētu klusajām ieliņām, vasaras kafejnīcām, parkiem un savdabīgo arhitektūru gleznotāju un grafiķu darbos.

Izstādē būs eksponēti vairāki franču mākslinieku darbi, tai skaitā viens no izcilākajiem 20. gadsimta Parīzes māksliniekiem Antuāns Blanšārs (1910-1988) ar gleznu “Boulevard de la Madeleine”.

“20. gadsimta 30.-50. gadu darbi veltīti Rīgai atspoguļo pilsētas mainību, tāpēc izstādi ir ļoti vērtīgi apskatīt tiem, kuri šo laiku neatceras un nenojauš, kā izskatījās Brīvības un Elizabetes ielas krustojums, kā arī vecākai paaudzei nebūs par ļaunu atgriezties savās jaunības dienās un atcerēties to,” stāta galerijas pārstāve Ineta Purmale-Grīnhofa.

Staigājot pa galeriju, apskatot gleznas rodas iespaids, ka darbi ar nolūku, ir sajaukti, lai radītu sajūtu, ka pagriežoties pa labi no Torņa ielas mēs izejam uz Konkordijas laukumā pie slavenās strūklakas, kuru meistarīgi attēlojis Ludolfs Liberts.

Laimdots Mūrnieks ar savu darbu “Rīgas jumti” un Harijs Veldre ar gleznu “Gorkija iela Rīgā” dod iespēju apbrīnot Rīgu no putna lidojuma augstuma. Aplūkojot Jāņa Brektes akvareļus nāk prātā A. Kublinska un J. Brežģa dziesma “Noktirne”. Savukārt Kārlis Melbārzdis gleznojis kādu sniegotu Maskavas forštates pagalmu, bet Nikolajs Kūlainis – naksnīgu Pārdaugavas muižiņu.

Kopā ar Alises Mediņas darbiem mēs izbaudām ziedošo Francijas galvaspilsētu, bet Alvis Zemzaris liek ieraudzīt savām acīm Brīvības pieminekli spuldžu pielietā naktī. Interesants skats paveras arī uz mākslinieču Sarmītes Caunes gleznoto Senas upi un Kristīnes Kvitkas Daugavas ainavu “Dienas sniegs”.

Izstādē būs apskatāmas 25 dažādu paaudžu mākslinieku 55 gleznas un grafikas, kurās atspoguļotas šīs divas tik kolorītās un tai pat laikā vienreizējās pilsētas.

Izstāde “Parīze-Rīga” atvērta no 13.aprīļa līdz 5. maijam. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+