×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Mazās lauku saimniecības uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu varēs pieteikties no 3.septembra (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Romanovas aitas

No šā gada 3.septembra tiks atvērta projektu pieņemšanas kārta pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”, kura laikā mazās saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, līdz 5.oktobrim varēs pieteikties uz 15 000 eiro vienreizēju atbalstu, aģentūru LETA informēja Lauku atbalsta dienesta pārstāve Kristīne Ilgaža.

Lai saņemtu atbalstu, pretendentam sadarbībā ar lauksaimniecības nozarē strādājošu konsultāciju pakalpojuma sniedzēju jāsagatavo projekta iesniegums, kas ietver darbības plānu divus līdz četrus kalendāra gadus ilgam laika posmam.

Konsultāciju pakalpojumu sniedzēju saraksts ir publiskots LAD mājaslapas sadaļā “Atbalsta veidi”.

Jāņem vērā arī tas, ka, lai saņemtu atbalstu, kopējā īpašumā esošās vai nomātās apsaimniekotās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība nevar pārsniegt 50 hektāru, kā arī jābūt iegūtai augstākajai vai vidējai profesionālajai lauksaimniecības izglītībai vai arī apgūtām lauksaimniecības pamatzināšanām vismaz 160 stundu apjomā.

Pieejamais publiskais finansējums pirmajā kārtā ir kopumā 20 851 400 eiro Darbības plāna īstenošanai, un mērķu sasniegšanai nepieciešamos ieguldījumus veido vismaz 80% ilgtermiņa ieguldījumi, ko apliecina priekšapmaksas rēķini vai citi darījumus apliecinoši dokumenti, kā arī vispārējās izmaksas, kas ir ne vairāk kā 20% no ilgtermiņa ieguldījumiem.

Atbalsta apmērs viena darbības plāna īstenošanai ir 15 000 eiro, kas tiek izmaksāts divās daļās atbilstoši darbības plānam: pirmais maksājums 80% apmērā no kopējā atbalsta, galīgais maksājums – 20% apmērā.

Kā ziņots, lēmums par atbalstu tika pieņemts 9.jūnija valdības sēdē, akceptējot noteikumu projektu “Valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtība”.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, 56,5% jeb 46 000 Latvijas saimniecību ražo produkciju tikai pašpatēriņam, un lielākā daļa no šīm saimniecībām ir mazās saimniecības ar apgrozījumu līdz 4000 eiro. Produkciju tirgum ražo tikai 37 400 saimniecību, un arī no tām 9200 realizē tikai līdz 25% no saražotās produkcijas.

Ieviešot apakšpasākumu “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”, mazajām lauku saimniecībām tiks dota iespēja veikt ilgtermiņa ieguldījumus – jaunā vai lietotā lauksaimniecības tehnikā, ilggadīgo stādījumu ierīkošanā, vaislas lauksaimniecības dzīvniekos, ražošanas ēku būvniecībā un citos, kas saistīti ar produktīvas ražošanas attīstību un dalības tirgū nodrošināšanu.

Kopējais atbalsta pretendentu skaits visā 2014.-2020.gada programmēšanas periodā varētu aptvert 2370 personu.

2015.gadā tiks izsludināta vienu pieteikšanās kārta, bet visā plānošanas periodā paredzētas trīs kārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. diemžēl tas būs izdevīgi tikai tādiem , kam ir 1 ha zemes un kāds lopiņš. es jau biju sacerējusies uz šo projektu , bet… par daudz sējumu , un lopu un…. labāk dotu tiem ,kas reāli jau strādā un grib attītīties , ne tiem , kas apēdīs vai sliktākajā gadījumā noplītēs

  2. Nevar saprast tas ir lai palīdzētu vai gremdētu. Uzrakstīt projektu ap 500e +vel visas skraidīšanas un tt. Izmaksas kopā ap 1000e + – Kur garantija ka ko vispār saņemsi.Īsti nav ticības.Visu laiku mazos gremdē bet tagad iedos cepumu. Noņemiet sankcijas ar Krieviju ar to jau ari pietiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+