×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Mediji: Krievija plāno destabilizējošas darbības Baltijas valstīs (20)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija ir izteikusi jaunus draudus sākt “destabilizējošas darbības” Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, ja NATO uz Baltijas valstīm pārvietos jaunus spēkus, ziņojis telekanāls “Fox News”, atsaucoties uz Britānijas laikrakstu “The Times”.

Ja Krievijas draudi tiks īstenoti, veidotos lielākais izaicinājums 28 dalībvalstu militārajai aliansei, kas apņemas aizstāvēt dalībvalstis uzbrukuma gadījumā, kopš izveides 1949. gadā, norādīja “Fox News”. “The Times” informē, ka Krievijas ģenerāļi savas valsts pozīciju ASV amatpersonām pauduši tikšanās laikā Vācijā pagājušajā mēnesī. Laikraksta rīcībā esot nonākuši kāda dalībnieka no ASV pieraksti par tikšanos. Krievijas pārstāvji esot draudējuši ar “atbilžu spektru no kodolspēkiem līdz nemilitārai” reakcijai uz NATO karavīru aktivitātēm Baltijas valstīs. Rietumvalstu drošības amatpersonas norāda, ka iespējamās Krievijas plānotās darbības varētu ietvert kiberuzbrukumus vai sabiedriskās nekārtības, kurās iesaistīti etniskie krievi visās trīs valstīs.

“The Times” vēstīja, ka Krievija ir brīdinājusi, ka “tādi paši apstākļi, kādi bija Ukrainā un izraisīja to, ka Krievija tur rīkojās”, pastāv arī Baltijas valstīs. Tomēr, kā norādīja laikraksts, Krievija neievedīs “reģionā karavīrus un smago bruņojumu”, bet priekšroku dos “citiem instrumentiem”. Mediji norādīja, ka dokumenti liecina, ka Krievija izvērtē iespējas veikt Baltijas valstīs “destabilizējošas darbības, kuras būtu vēl grūtāk sasaistīt ar Krieviju nekā Ukrainas austrumos notiekošo”. Piezīmēs piebilsts, ka Krievija “cer lēnām pievilināt krievvalodīgos iedzīvotājus Krievijai, nedodot NATO ieganstu karavīru izvietošanai”. Ja NATO reaģēs uz Krievijas aktivitāti reģionā, teikts dokumentā, Krievija uzskatīs to par “potenciālu līdzagresoru pret krievvalodīgajām minoritātēm Baltijas valstīs”.

Rietumvalstu amatpersonas ir paudušas bažas, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc Krimas aneksijas mēģinās Baltijas valstis pietuvināt Krievijas ietekmes sfērai. Pagājušajā mēnesī ASV karavīru konvojs šķērsoja Austrumeiropu, lai apliecinātu sabiedroto atbalstu, vēsta “Fox News”. Konvojs tika viesmīlīgi sagaidīts Baltijas valstīs, kā arī Polijā un Čehijā, lai gan prokrieviskie aktīvisti sociālās saziņas vietnēs mudināja bloķēt tam ceļu. Janvārī NATO nolēma līdz 2016. gada beigām izveidot komandas un kontroles centrus Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā un Bulgārijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Baltijas valstīs Putinveidīgie var tikai savas fašistiskās proogandas piekritējus turpināt izmantot, taču tie nedz ir piederējuši, nedz pieder Baltijas valstīm. Brauc Rīgas tramvajā pufaikas un krizaviki. – Tās ir tikai “āriņas”. “Iekšiņas” labā garastāvoklī atrodas Maskavā.

 2. Ja NATO reaģēs uz Krievijas aktivitāti reģionā, teikts dokumentā, Krievija uzskatīs to par “potenciālu līdzagresoru pret krievvalodīgajām minoritātēm Baltijas valstīs”.
  ————————————-
  Par kādu aktivitāti reģionā ir runa? Un kas ir domāts ar “reģionā? Vai pašās Baltijas valstīs? Vai Pleskavas apgabalā? Es domāju, ka tā ir kārtējā preses pīle. Tikko bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders izteicās, ka Krievija nav tik vājprātīga, lai uzbruktu NATO dalībvalstij. Cita lieta, ka ir viena valsts, kura ir ļoti ieinteresēta jaunā postošā karā tieši Eiropā. Un šo valsti jāmeklē ne jau pie Latvijas robežām, bet gan Tuvajos Austrumos. Domāju sen jau nevienam nav noslēpums, kas tā ir par valsti…. un arī pasaules prese ir pārsvarā šīs pašas valsts diasporas pārstāvju rokās, tā ka tiek saasināta situācija lai radītu histēriju un tad līdz konfliktam jau ir tikai viens solis. Krievijas darbības protams nesekmē mieru pasaulē, tāpēc ir jāmeklē sasaiste starp šo divu valstu politiķiem.

 3. sūds ko viņi "destabilizēs" Atbildēt

  Rietumvalstīm (īpaši Vācijai) vajag pastiprināt sankcijas pret Pūķina režīmu. Tad mēs redzētu īstu destabilizāciju”.

 4. Portāks delfi, tv centrs jau visu laiku laiž cauri informatīvo karu, skalo smadzenes profesionāli.

 5. Kas tas par neciešamu personvārdu “Krievija”,kurā visa vaina tiek novelta uz valsts nosaukuma! Ja raksta ziņas,tad ar konkrētiem personvārdiem!ja zem vārda “Krievija” domāts Putins,tad tā arī jāraksta.Riebjas šī aplinkus neprecīzā informācija.:@ Ziņu portāliem jābūt atbildīgākiem.

 6. Latvija nevajag zalajiem cilveeciniem maskas.Tie visi ir saskanas centrs un atklaati seez Saeima!

 7. Nu gan neko jaunu Krievija nepateica,jo destabilizacija jau iet visu laiku. 1,5 metrigais kremla slepkava sen ilgojaas peec Baltijas valstiim! NESANAKS,varat buut drosi.Labak mirt nekka but zem krievu kjerzovika.A vovcikam gribaas ari izslepkavot savu tautu,tapec jau propogandee aareejo ienaidnieku.Tauta tik taal nozobbeeta,ka tikai vairs redz putinu.Viss,ka Stalina laikos.Un kad teetins ved uz absoluutu pazusanu aitu un aunu bars to nesaprot!

 8. Šī ir patiesība, ko nekad nepastāstīs Krievijas kanālos. Vai te ar Obama vainīgs?
  – Дочери Путина живут в Европе. – Депутат Пехтин. С сыном в США. – Министр транспорта Московской области – Кацыва. С сыном в США. – Дети депутата Железняка – живут в Швейцарии. – Дети Астахова. Один во Франции, другой в Англии. – Дети и внуки “главного патриота России” главы РЖД Владимира Якунина живут за пределами страны – в Англии и Швейцарии. – Дочка министра иностранных дел Сергея Лаврова Екатерина живет и учится в США. – Сын – вице-спикера госдумы А.Жукова долго жил и учился в Лондоне. – Дочь вице-спикера гос.думы Сергея Анденко учится и живёт в Германии. – Старший сын вице-премьера Дмитрия Козака – Алексей живет за границей и занимается строительным бизнесом. – Младший брат Алексея Козака, Александр, работает в Credit Suisse – Старший сын депутата Ремезкова, Степан, недавно закончил милитер-колледж Вэлли Фордж в Пенсильвании (год обучения стоит 1 млн 295 761 руб.). Его младшая дочь живёт в Вене, где занимается гимнастикой. Маша Ремезкова представляла сборную Австрии(!) на детских соревнованиях в Любляне. – Дочь депутата В. Фетисова – Анастасия, выросла и выучилась в США.Писать и читать по-русски Настя так и не научилась. – Дочь Светланы Нестеровой, депутата гос.думы от фракции «Единая Россия»- живет в Англии. – У главного борца за “традиционные православные ценности” Е. Мизулиной сын Николай учился в Оксфорде, получил диплом и переехал жить на постоянной основе в толерантную Бельгию, где разрешены однополые браки.
  – Дочь депутата Воронцова Анна проживает в Италии. Туда она переехала из Германии.
  – У единоросса Елены Раховой, прославившуюся тем, что она ленинградцев, проживших менее 120 дней в блокаде, назвала “недоблокадниками”, дочь живет в США.
  – Дочь экс-спикера ГД,одного из основателей партии “Единая Россия”, а ныне члена Совбеза Бориса Грызлова Евгения живёт в Таллине. И даже недавно получила эстонское гражданство.
  – Сын бывшего министра образования Андрей Фурсенко живёт на постоянной основе в США.
  – Сын В.Никонова (внука Молотова), президента фонда «Политика» – гражданин США.

 9. Visi zaļie cilvēciņi sākumā bija ar aizsegtām sejām! Būtu jāievieš likums, ka jebkurš dumpinieks, kam seja aizsegta, tiek nošauts bez brīdinājuma!!!

 10. I no kurienes tie mediji zina, ko Krievija plāno?! Paši izdomā, paši izplata un vēl arī paši šausminās, ar prātu apdalītus lumpenpatriotus šausminādami līdzi…

 11. Izliekas,ka Krievija ir iedomaajusies ,ka Baltijas valstis veeljorojaam ir taas sastaavaa,kaada vinjiem dalja,kas notiek Baltijas valstiis!

 12. 900 miljonu ķīniešu vārdā Atbildēt

  Es plānoju destabilizācijas darbības nacistiskajā krievijā – drīzi sacelsies Kaukāzs un Sibīrija. Kaukāzam un Sibīrijai jākļūst neatkarīgiem un brīviem no krievijas. Protams, arī citi reģioni atdalīsies.
  Ar krieviju ir cauri – tā atgriezīsies vēsturiskajā lielumā un nesniegsies ārpus pilsētas maskavas robežām.

 13. ja tā notiks, tie etniskie krievi viens pēc otra IZLIDOS no Latvijas 🙂

 14. lieciet jūs vienreiz tai Krievijai mieru…galīgi aptrakuši.Vai tad nav vēl apnicis riet?Krievija jūs neaiztiek.Ja nebūtu Krievijas ko darītu mūsu politiķi un šis aunu bars,laikam nomirtu no garlaicības.

 15. Ļoti labi , ka pateica. Tagad nebūs nekādu divu domu, ka tā nav Krievija. Lai kādas darbības Latvijā nenotiktu pret iedzīvotājiem no krievu puses, vismaz precīzi zināsim. Sākumu jau iesāka A. Gapoņenko, runājot par NATO karaspēku. Un tie cilvēki, kas pastāvīgi destabilizē stāvokli šeit arī ir zināmi.

 16. destabilizējošas darbības?? japiemeklē krimināllikuma pants un uz ilgu laiku cietumā ja tiek nokerts!

 17. vai lūdzu varētu pārtraukt grabināt to zirņu turzu

 18. ES to gribu redzēt dabā, lai varētu adekvāti atbildēt. Prettrieciens būs divreiz spēcīgāks. To vajadzētu apzināties viasiem tā saucamiem “zaļajiem” cilvēciniem, no Latvijas cilvēku vidus, un ne tikai.

 19. It kā tas jau nenotiktu

Draugiem Facebook Twitter Google+