×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Mediji: pazīstamais aktieris Serebrjakovs atteicies no Krievijas pilsonības (2)

Foto: AFPFoto: AFP

Aktieris Aleksejs Serebrjakovs šogad uzņemtās kinolentes "Leviatāns" preses sesijā.

Ukrainas un Krievijas medijos parādījusies informācija, ka pazīstamais Krievijas aktieris un režisors Aleksejs Serebrjakovs atteicies no Krievijas pilsonības, nespējot izturēt “atklāto ļaunumu” savā dzimtenē, tomēr citi avoti šo informāciju noliedz.

Serebrjakovs, kuram šomēnes apritēja 50 gadu, ir viens no pelnošākajiem Krievijas aktieriem, kurš Latvijā vislabāk zināms ar Oļega Zvanceva lomu Krievijas kulta seriālā “Kriminālā Pēterburga”.

Ir zināms fakts, ka aktieris pirms diviem gadiem ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Kanādā, norādot: “Krievijā bieži runā par to, ka Rietumos smaidi ir mākslīgi. Bet es dodu priekšroku samākslotiem smaidiem atklāta ļaunuma vietā,” paudis aktieris.

“Mums ir absolūta vergu psiholoģija. Bet demokrātija – tā ir atbildība,” aktieris skaidro iemeslus, kādēļ Krievijā joprojām valda autoritārisms. “Tauta labākajā gadījumā kādam deleģē varu. Apmēram tā – mēs tevi izraudzījām, tu par visu atbildi, risini mūsu problēmas! Demokrātija – tā ir lēmumu pieņemšana, balstoties uz zināšanām un skaidru sapratni par to, starp ko izvēlies. Bet es personīgi šobrīd neredzu cilvēkos vēlmi izglītoties, attīstīties, celt savu kvalifikāciju, strādāt un galu galā uzņemties atbildību, tostarp arī par valsti, par varu. Tādu, kas to vēlas, ir piliens jūrā,” skaidro Serebrjakovs.

Aktieris sacījis, ka lēmumu pārcelties uz Kanādu pieņēmis, jo vēlas, lai viņa bērni izaugtu mierā valstī, kur tiek novērtētas zināšanas, darba mīlestība un kur “nav nepieciešams grūstīties ar elkoņiem, runāt rupjības, būt agresīvam un baidīties no cilvēkiem”.

“Civilizētas valsts ielu ideoloģija ir labvēlība un pacietība, kā Krievijā ļoti pietrūkst. Šeit diemžēl, lai kā arī es necenstos izolēt savus bērnus, viņus nevar pasargāt no rupjībām un agresijas. Tā ir gaisā. Agresija ir uzvarējusi,” sacīja Serebrjakovs, norādot, ka viņš “bēg no Krievijas, nespējot to vairs izturēt”.

Taču avoti, kas noliedz, ka Serebrjakovs varētu būt mainījis pilsonību, norāda uz to, ka aktieris vēl nevarētu būt paspējis izpildīt visus noteikumus Kanādas pilsonības iegūšanai – šajā valstī jānodzīvo vismaz trīs gadi četru gadu periodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. apsveicāma rīcība Atbildēt

    Bet visiem no Ļaunuma impērijas izmukušajiem krieviem būtu aktīvi jāaģitē pret Pūķina krievnacistiem.

  2. Apsveicāma rīcība. Bet visiem no

Draugiem Facebook Twitter Google+