×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

Mediķu arodbiedrība izvirzījusi četras pirmsstreika prasības (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) izvirzījusi Veselības ministrijai četras pirmsstreika prasības, trešdien preses paziņojumā informē arodbiedrība.

Arodbiedrība prasa paaugstināt vidējo darba samaksu veselības nozares darbiniekiem par 10% no 2016. gada 1. janvāra.

Tā prasa saglabāt nosacījumu, ka vidējā ārstniecības personāla vidējā mēneša darba samaksa ir 60% no ārstu darba samaksas, bet jaunākā personāla vidējā mēneša darba samaksa ir 40% no ārstu darba samaksas.

Starp arodbiedrības prasībām ir noteikums savlaicīgi sagatavot un pieņemt nepieciešamos grozījumus valdības noteikumos par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām un noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.

Ja nepieciešams, savlaicīgi sagatavot un pieņemt grozījumus noteikumos par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību, pausts paziņojumā.

LVSADA līderis Valdis Keris aģentūrai BNS skaidroja, ka pēdējās prasības izriet no nepieciešamības nozarē paaugstināt algas par 10%, “lai nauda cilvēkus reāli sasniegtu”.

“Lai cilvēki saņemtu 10% algu pielikumu, ir jābūt shēmai [MK noteikumu grozījumiem], un nepietiek tikai ar politisku lēmumu,” skaidro ardbiedrības vadītājs.

Prasības ir nosūtītas Veselības ministrijai un trīs dienu laikā ir jāizveido izlīgšanas komisija. Arodbiedrība piedāvā tajā iekļaut no katras puses piecus pārstāvjus.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība ir viena no mediķu darbinieku organizācijām, kas apvieno ap 10 tūkstošiem nozarē strādājošo.

17.novembrī arodbiedrība aicināja Veselības ministriju veidot izlīgšanas komisiju, kas ir pirmais solis streika pieteikšanas procedūrā. Arodbiedrība ar ministriju ir gatava diskutēt līdz 30.novembrim, kad Saeima lems par nākamā gada valsts budžetu galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Dzirdēts, ka dr. Ērglim alga virs 7000 €, bet citiem vēl lielāka.
  Tātad:
  vidējais med. personāls – gandrīz 5000 €/mēnesī,
  jaunākais – 2500-3000 €/mēnesī.
  GRIBU MAZGĀT GRĪDAS POLIKLĪNIKĀ!!!. Kam sūtīt CV?

 2. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Nu kā tiem mediķiem nav kauna! Vai tiešām viņi nesaprot, ka mums valsts kasē naudiņas ir tikai tik, cik viņas ir. Un ja papildus naudu piešķirs mediķiem, tad kur būs miljoni bēgļiem, un “air Baltikai”? Kur būs naudiņa plānā galdiņa urbēju projektiem, vagonveidīgiem iepirkumiem, valsts aparātā sēdošās birokrātu armijas algām, prēmijām un kabinetu labiekārtošanai? Un vēl taču mums būs jāsponsorē no Sīrijas uz Turciju no krievu bombardēšanas aizbēgušo islama kaujinieku un viņu ģimeņu izmitināšana un uzturēšana. Un vēl mums katru gadu ir jāmaksā dalības maksa par to, ka esam Eiropas savienībā (Kāds gods!) Un vēl mums ir jāmaksā kredīti ko priekš banku “glābšanas” un gadsimta celtņu celšanas aizņēmušās iepriekšējās valdības u.t.t. u.t.t.
  Tā, ka nekādu naudu mediķi nedabūs. Viņiem atliks tikai aiziet kaktā un nokaunēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+