×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2017
Drukāt

Medņu mikroliegumā iedzīvojušies arī ūpji; uzieta ligzda ar olām (2)

Foto - www.mammadaba.lvFoto - www.mammadaba.lv

LVM Vides eksperts 10. aprīlī nejauši atradis ūpju ligzdu Medņu mikroliegumā Ziemeļkurzemes reģiona Ventas iecirknī, vēsta mammadaba.lv. Tajā draudzīgi sadzīvo medņi un ūpji.

“Šī ir pirmā reize manā divdesmit gadu darba laikā, kad pavisam nejauši, darot darbus, kas nekā nebija saistīti ar pūcēm, mežā sastapu ūpjus, turklāt man pat laimējās (tik pat nejauši) atrast viņu ligzdu! 10. aprīlī dienas vidū, apsekojot medņu mikroliegumu, Ziemeļkurzemes reģiona Ventas iecirknī, pēkšņi man priekšā no egles zara izcēlās ūpju tēviņš. Apmēram piecdesmit metrus no tās vietas konstatēju arī medņu gaili un divas medņu vistas. Pēc minūtēm desmit, apmēram 250 m attālumā no vietas, kur “dienoja” ūpju tēviņš, neizturējusi svešinieka klātbūtni, man dažus metrus virs zemes palidoja garām arī mātīte.

Paejot mazliet atpakaļ uz vietu, no kurienes tā lidoja, pie izgāztas priedes saknēm ieraudzīju glītu smilšu bedrīti ar trīs baltām olām tajā! Lai gan pēc ūpju tēviņa ieraudzīšanas pievērsu daudz lielāku uzmanību ar saknēm izgāztajiem kokiem, tomēr izrādījās, ka ligzdai biju pagājis garām tikai kādu piecpadsmit – divdesmit metru attālumā. Šajā brīdī mans apsekojums gan beidzās – centos, cik iespējams, ātri attālināties, lai ūpene var atgriezties ligzdā un turpināt perēt savus ūpēnus! Cerams, ka šo vietu tāpat nepamanīs arī meža cūkas, plēsēji vai citi nejauši garāmgājēji, un pēc mēneša no ligzdas jau raudzīsies trīs apaļu acu pāri!” priecājas Ojārs Demiters, AS “Latvijas valsts meži” Vides eksperts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tie tos medņus arī aplasīs

  2. ZLĒKĀS DZĪVO ARĪ MAZIE ĒRGĻI , BET MEŽUS NOZĀĞĒ

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.5
Alūksne +16.0
Daugavpils +19.1
Saldus +16.8
Liepāja +14.3
Jelgava +19.8
Ventspils +16.4
Limbaži +16
Madona +17.3
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+