×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Medus raža Latvijā šogad kopumā labāka nekā pērn

LETALETA

Šogad medus raža Latvijā kopumā ir labāka nekā pērn, pastāstīja Latvijas Biškopības biedrības (LBB) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Šogad medus raža Latvijā kopumā ir labāka nekā pērn, pastāstīja Latvijas Biškopības biedrības (LBB) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

“Medus raža šogad Latvijā ir virs vidējās,” sacīja Krauze, piebilstot, ka kopumā medus raža šogad Latvijā ir nedaudz virs vidējās.

Viņš gan piebilda, ka ražas apmērs ir atkarīgs no katras saimniecības individuāli – tiem biteniekiem, kuru bišu saimes pārziemoja labi un nebija liels saimes atbirums, ievāktais ražas apmērs šogad ir nedaudz virs vidējā. Savukārt tiem, kuru bišu saimju skaita sarukums bija virs vidējās normas, kas ir 30-40% robežās, medus raža ir sliktāka. “Tiem, kam bites pārziemoja labi, gads ir labs, varētu teikt, pat ļoti labs. Savukārt tiem, kam šogad bija liels saimes atbirums, raža ir zem vidējās,” teica Krauze.

LBB vadītājs norādīja, ka biteniekiem, kuru bišu saimes pārziemoja slikti, šogad daudz darba bija jāvelta saimju atjaunošanai, līdz ar to šogad mazinājies ievāktā medus apmērs.

Krauze pastāstīja, ka viršu medus pagaidām vēl nav novākts. Arī bišu saimju ieziemošanai bitenieki vēl negatavojas, parasti tas notiek, sākot no 20.augusta.

Viņš arī pavēstīja, ka medus cenas Latvijā patlaban ir pagājušā gada līmenī. “Vairāk vai mazāk šogad ir tā pati medus cena,” sacīja Krauze, piebilstot, ka par spīti izejvielu kāpumam, cenas turas stabilā līmenī. Cenu stabilitāti iespējams izskaidrot ar konkurenci – tirgū arvien ienāk jauni bitenieki, kuri nereti, mēģinot piesaistīt patērētājus, medus cenas pazemina.

Krauze piebilda, ka parasti viszemākās medus cenas ir tieši augustā, kas bitenieki aktīvi ievāc medu. Savukārt rudenī un ziemā cenas paaugstinās. Pēc viņa teiktā, pagaidām nav pamata domāt, ka medus cenas šā gada rudenī un ziemā varētu sadārdzināties vairāk nekā pērn.

LBB ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno vairāk nekā 2600 biedru – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+