Sports
Hokejs

Meistari mums ir, gan atvērsies – Balcers pasaules čempionātu gaida bez satraukuma0


Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Debija NHL līmenī nav likusi Rūdolfam Balceram samazināt prasības pret sevi – pirmdien viņš bija viens no septiņiem hokejistiem, kas ieradās uz izvēles treniņu, un pēc nodarbības uz ledus vienīgais vēl arī devās pastrādāt uz trenažieru zāli.

“Tā kā iepriekš divas nedēļas nebiju slidojis, nolēmu, ka treniņš uz ledus nāks tikai par labu,” atzina Rūdolfs Balcers, piebilstot, ka pirmajās pārbaudes spēlēs ar izlasi pagājušās nedēļas nogalē Šveicē vēl juties mazliet jocīgi, taču ar katru dienu kondīcija uzlabojas.

Latvijas izlase zaudēja ar 1:4 un 0:2. “Pirmajā spēlē bija baigā skriešana mazliet bez jēgas, bet otrajā jau darbojāmies labāk. Domāju, ka atlikušajos treniņos piestrādāsim pie sistēmas, ieliksim galvās un būs viss kārtībā,” norādīja 22 gadus vecais uzbrucējs.

Sešos pārbaudes mačos Latvijai nav izdevies realizēt nevienu vairākumu. “Šveicē divās spēlēs guvām tikai vienus vārtus, tā neuzvarēsim, bet mums ir spēlētāji, kas māk iemest un gan jau atvērsies. Vairākumā tiek mainīti virknējumi, treneris mēģina atrast saiknes. Momenti jau bija, bet neizdevās realizēt – jāpiestrādā pie noslēguma, zīmējums ir skaidrs, viss atkarīgs no mums,” teica Otavas “Senators” uzbrucējs.

Saistītie raksti

Nevienu pārbaudes spēli Latvijas izlase nav aizvadījusi optimālajā sastāvā. Visticamākais, tikai viens uzbrucēju virknējums paliks bez izmaiņām – Balcers, Rodrigo Ābols un Ronalds Ķēniņš, kuri sekmīgi spēlēja arī pērn Dānijā. Rūdolfs domā, ka iegūtā sapratne nekur nav pazudusi, arī Šveicē izdevies izveidot momentus, tā kā atliek vien realizēt savas iespējas.

Ar Šveici būs jātiekas arī pasaules čempionātā svētdien, tādējādi deviņu dienu laikā tā būs jau trešā spēle pret vienu pretinieku. “Šveicieši labi slido, spēlē ātri un agresīvi. Jāliek viņiem spēlēt bez ripas, tad rodas problēmas. Zināsim, ko no viņiem sagaidīt, to komandu var uzvarēt, nav nekas bezcerīgs,” Balcers ir optimistiski noskaņots.

Pirmā spēle Bratislavā Latvijas izlasei sestdien pret Austriju.

LA.lv