×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. septembris, 2013
Drukāt

Meksikas policija izklīdina skolotāju protesta akciju Mehiko centrā (foto)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Meksikas policija piektdien, 13.septembrī, ar ūdens lielgabaliem un asaru gāzi Mehiko vēsturiskajā centrā izklīdināja streikojošos skolotājus, kas atbildēja ar degbumbu mešanu.

Simtiem policistu pārrāva barikādes un izklīdināja ap 200 streikojošo skolotāju, kas pēc vairāku nedēļu ilgā streika neizpildīja iepriekš doto rīkojumu līdz piektdienai atbrīvot Sokalo laukumu, kur nedēļas nogalē paredzētas Meksikas neatkarības dienas svinības. Viņi uzstādīja metāla barjeras un aizdedzināja atkritumu urnas nelielajās sānieliņās.

Sarkanais Krusts paziņoja, ka vismaz 29 demonstranti ir ievainoti sadursmēs, bet Meksikas Nacionālās drošības komisija informēja par 11 policistu ievainošanu un 29 “anarhistu” aizturēšanu.

Tūkstošiem skolotāju Mehiko centrālajā laukumā jau trīs nedēļas dzīvoja telšu pilsētiņā, lai protestētu pret Meksikas prezidenta Enrikes Peņas-Njeto rosinātajiem konstitūcijas grozījumiem, tomēr lielākā daļa paklausīja ultimātam un laikus pameta laukumu. Cilvēki, kas pameta Sokalo laukumu, telšu pilsētiņu pārcēla uz laukumu pie Revolūcijas pieminekļa.

Skolotāji pēdējo divu mēnešu laikā gājienos pa Mehiko ir devušies vismaz 15 reižu. Viņi ir bloķējuši satiksmi, tostarp arī uz starptautisko lidostu, un rīkojuši demonstrācijas.

Peņa-Njeto šonedēļ parakstīja decembrī ierosinātos konstitūcijas grozījumus, kas paredz izglītības sistēmas vadību no ietekmīgajām arodbiedrībām nodot valdības kontrolē. Jaunā reforma nozīmē, ka skolotāji ar sliktu darba novērtējumu var zaudēt algas pielikuma un paaugstinājuma darbā iespējas vai pat tikt atlaisti.

Skolotāji  uzstāja, ka novērtējumam vajadzētu būt tāpēc, lai uzlabotu skolotāju  darbu, nevis lemtu par paaugstinājumu darbā vai atlaišanu. Arodbiedrība, kas izsludināja protestus, aicināja deputātus debašu par reformu vietā iesaistīties sarunās ar skolotājiem.

 

{gallery id=”2154″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+