×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Melbārde šaubās, vai VK kultūras pieminekļu revīzijā piesaistījusi īstos speciālistus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde

Veicot revīziju kultūras pieminekļu aizsardzības jomā, atsevišķu secinājumu izdarīšanai Valsts kontrole (VK) nav piesaistījusi nepieciešamos speciālistus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pauda kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Ministre norādīja, ka pēc viņas rīcībā esošās informācijas situācija kultūras pieminekļu aizsardzības jomā valstī ir uzlabojusies. “Es nevaru piekrist, ka tā ir kritiska vai pasliktinājusies,” uzsvēra ministre.

Viņa arī kritiski raugās uz VK secinājumu saistībā ar Vecrīgas nama “Trīs brāļi” uzturēšanu. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai (VKPA) tiek pārmesta nekonsekventa rīcība saistībā ar Glābšanas fonda līdzekļu piešķiršanu. Kā piemēru VK min ievērojamu summu atvēlēšanu minētā nama uzturēšanai, kurā pašai VKPAI atrodas darba telpas. Tas revidentos nav radījis pārliecību par objektīvu lēmumu pieņemšanas procesu finansējuma piešķiršanā. Melbārde gan uzsvēra, ka šī ēka ir kultūras piemineklis, līdz ar to šiem pārmetumiem neesot pamata.

“Pret daļu pārmetumiem vajadzētu izturēties kritiski, būtu nepieciešama diskusija ar Valsts kontroli, vai tiešām ir piesaistīti eksperti, kas izdarītu secinājumus plašāk,” teica Melbārde.

Kā ziņots, VK revīzijā secinājusi, ka daļa no finansējuma, kas paredzēts kultūras pieminekļu izpētei un glābšanai, ir tērēta VKPAI darbības nodrošināšanai. Lai gan vienīgais valsts tiešais atbalsts, ko VKPAI piešķir kultūras pieminekļu īpašniekiem, laika posmā no 2013.gada līdz 2015.gadam bija 2,26 miljoni eiro, daļa no šī finansējuma jeb 610 619 eiro izlietoti inspekcijas darbības nodrošināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šķiet, ka trekno gadu laiki pagājuši, kad J.Dambis un daļa viņam pietuvināto vairāk ceļoja pa ārzemēm, nekā atradās Latvijā.
    Par speciālistiem visai interesanti. J.Dambja vietnieces K.Kukaines pamatizglītība ir kāda? Tik nopietnā iestādē, jau nu arhitekta izglītībai tā kā vajdzētu būt. Par pamatizglītību ir runa.
    D.Melbārde cieši sastrādājusies ar J.Dambi kā UNESCO ģenerālsekretāre, diez vai pati objektīvi spēj vērtēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+