×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Melburnā cels augstāko ēku Dienvidu puslodē

Foto - AFPFoto - AFP

Austrālijas otrajā lielākajā pilsētā Melburnā plāno uzcelt augstāko ēku Dienvidu puslodē, un tās projekts šodiena tika apstiprināts, paziņoja Viktorijas štata valdība.

388 metrus augstais dzīvokļu un viesnīcas komplekss “Australia 108”, kuram būs 108 stāvi, pēc būvniecības pabeigšanas būs 19. augstākā ēka pasaulē un “izcils papildinājums Melburnas siluetam”, paziņoja Viktorijas štata valdība. “Es lepojos ar to, ka apstiprināju torņēkas būvniecību, kas daudzus nākamos gadus definēs mūsu pilsētu,” sacīja Viktorijas štata plānošanas ministrs Metjū Gajs.

Ēkas projektu izstrādājis grieķu arhitekts Nonda Kacalidis. Debesskrāpī būs 646 dzīvokļi, sešu zvaigžņu viesnīca ar 288 apartamentiem, mazumtirdzniecības un biroju telpas.  “Mums nav Operas nama kā Sidnejā, bet mums ir kompleksa kultūra un visas šīs idejas ir iekļautas šajā projektā,” sacīja Kacalidis. Viesnīcas virsotne ir projektēta kā zvaigznājs, iedvesmojoties no zvaigznēm Austrālijas karogā.

Pasaules augstākā ēka ir 828 metrus augstais Dubaijas debesskrāpis “Burj Khalifa”. Eiropas augstākais debesskrāpis “Shard” (“Lauska”) Londonā ir 310 metrus augsts.  Pašlaik augstākā dzīvojamēka Dienvidu puslodē ir 323 metrus augstā 71 stāva torņēka Q1 Kvīnslendas štatā Austrālijā. Par augstāko ēku Dienvidu puslodē, pārspējot Melburnā plānoto, var kļūt Dienvidāfrikas “Centurion Symbio City”, kas līdz 2018. gadam tiktu uzcelta pie Pretorijas un sasniegtu 447 metru augstumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+