×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Melnajā sarakstā iekļauts prokremliskā motokluba “Nakts vilki” Latvijas nodaļas vadītājs (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Prokremliskā motociklistu kluba “Nakts vilki” Latvijas nodaļas vadītājs Igors Lakatošs iekļauts tā dēvētajā melnajā sarakstā, noskaidroja aģentūra BNS.

Iekšlietu ministrija apstiprina, ka Lakatošs iekļauts to ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana un atrašanās Latvijas Republikā ir aizliegta. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) pieņēmis lēmumu, balstoties uz drošības iestāžu atzinumu. Plašāka informācija patlaban netiek sniegta.

“Nakts vilki” jau ilgu laiku cieši sadarbojas ar Krievijas varas iestādēm. Šī kluba prezidents Aleksandrs Zaldostanovs ar iesauku “Ķirurgs” bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzticības persona prezidenta vēlēšanu laikā un 2013.gadā saņēma Krievijas Goda ordeni par patriotismu.

Pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas pret Zaldostanovu tika noteiktas sankcijas, tās pamatojot ar to, ka šī kluba baikeri palīdzēja izvest no Krimas bijušās Ukrainas valdības locekļus, kuri bija aizbēguši kopā ar gāzto prezidentu Viktoru Janukoviču, kā arī piedalījās Ukrainas Jūras kara spēku štāba Sevastopolē un citu objektu sagrābšanā Krimas aneksijas laikā.

Pagājušajā gadā, atzīmējot Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju 70.gadskārtu, prokremliskie “Nakts vilki” rīkoja piemiņas braucienu no Maskavas līdz Berlīnei. Šāds brauciens iecerēts arī šogad, liecina informācija “Nakts vilku” interneta vietnē.

Pērn brauciens tika plānots laikā no 25.aprīļa līdz 9.maijam, šķērsojot Baltkrieviju, Poliju, Slovākiju, Austriju, Čehiju un Vāciju. Baltkrievijā, protestējot pret šo braucienu, tika sagatavota petīcija ar virsrakstu “Nē karam!”, Polija šo braucienu nodēvēja par provokāciju un desmit motociklistiem liedza iebraukšanu valstī, savukārt trim Krievijas motociklistiem, kas gan savu saistību ar braucienu noliedza, netika atļauts iebraukt Lietuvā.

Pret braucienu iestājās arī Vācijas drošības dienesti, tomēr Berlīnes tiesa atcēla pret baikeriem noteikto iebraukšanas aizliegumu.

Informācija motokluba mājaslapā liecina, ka šogad “Nakts vilki” no Maskavas plāno izbraukt 29.aprīlī. Motokluba prezidents norāda, ka viņš sankciju dēļ pats braucienā piedalīties nevarēs. Tāpat viņš norāda, ka brauciens būšot daudzskaitlīgāks nekā pērn un, iespējams, tas varētu kļūt par tradīciju.

Šogad motociklistu ceļš vedīs cauri Baltkrievijai un Polijai, apmeklējot tur esošos padomju karavīru kapus un nacisma upuru piemiņas vietas. Brauciens noslēgsies 9.maijā Berlīnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šie ,sevi par izsalkušiem vilkiem dēvējošie (paēdušie naktī guļ),redzams ,nav draugos ar vēsturnieku atzinumiem,kas publicēti pēc PSRS jeb iekaroto valstu savienības sabrukuma.Šiem ar vienu uzvaru,pret vienu pretinieku ir bijis par maz,šiem vajadzīgs pa uzvarai katru dienu.Tāpēc no Kremļa gaņģiem ienaidnieki šiem tiek piegādāti buķetēm ne vairs pa vienam.

  2. latvijas nodaļas vadītājs nedzīvo latvijā, bet nodaļas biedri arī te nav?

  3. Kur var būt vēl lielāks idiotisms nekā Latvijā…
    Nu galīgs idiotisms. Jau kauns sāk palikt par savas valsts galvām.

Draugiem Facebook Twitter Google+