×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Merkele: Bēgļu politika “nebūt nav nevainojama”

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele pirmdien atzina, ka Vācijas un Eiropas bēgļu politika “nebūt nav nevainojama”, tomēr uzstāja, ka viņas valsts spēs tikt galā ar šo izaicinājumu.

“Mēs pie tā strādājam. Tā nebūt nav nevainojama,” uzrunājot klausītājus Bavārijas otrās lielākās pilsētas Nirnbergas domē, sacīja kanclere.

Tiešām ir “daudzi, daudzi patvēruma pieprasītāji”, piebilda Merkele, “bet mēs esam [valsts ar] 80 miljoniem. Mēs varam un mēs spēsim tikt galā ar šo integrāciju”.

Viņa centās atbildēt uz kritiķu bažām, kas izskan arī no viņas pašas vadītās partijas biedru vidus.

“Pensionāriem nevajadzētu rasties iespaidam, ka kādam tikai ir jāierodas no ārzemēm un viņš tad dabūs labākus nosacījumus, savādāk radīsies naidīgums,” norādīja Merkele.

Galvenā prioritāte šobrīd ir deportēt tos, kuru patvēruma lūgumus varasiestādes noraida, arī tos aptuveni 100 000 cilvēku no Balkānu valstīm, kas šogad ieradušies Vācijā.

“Šādā ceļā tie, kuriem tiešām ir vajadzīga aizsardzība, to saņems,” skaidroja Merkele.

Un no pirmās dienas “skaidri un draudzīgi” ir jāapliecina, kādi noteikumi ir spēkā Vācijā, arī par vienlīdzīgām vīriešu un sieviešu tiesībām.

Mudinot uz “iespējami daudziem kontaktiem” starp bēgļiem un vienkāršajiem vāciešiem, kanclere sacīja, ka “mēs varam viens no otra kaut ko mācīties”.

Daudzi no tiem, kuriem tagad tiek piešķirts patvērums, pēc dažiem gadiem atgriezīsies savās valstīs, uzskata Merkele.

“Atbilstoši [1951.gada] Ženēvas bēgļu konvencijai mums ir pienākums aizsargāt cilvēkus, bet tas nav mūsu darbs – paturēt šeit viņus uz visu dzīvi,” sacīja kanclere.

31.augustā Merkele apgalvoja, ka Vācija var tikt galā ar bēgļu pieplūdumu, un vēlāk paziņoja, ka Vācija ir gatava uzņemt visus patvēruma meklētājus, kas bēg no Sīrijas kara.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 704 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+