×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Merkele: ES ir pietiekami spēcīga, lai izturētu Lielbritānijas izstāšanos (2)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien paziņoja, ka Eiropas Savienība (ES) ir pietiekami spēcīga, lai izturētu Lielbritānijas izstāšanos no bloka, brīdinot, ka ES necietīs Londonas mēģinājumus gaidāmajās sarunās selektīvi izvēlēties sev patīkamās lietas abu pušu turpmākajās attiecībās.

“ES ir pietiekami spēcīga, lai izturētu Lielbritānijas izstāšanos,” viņa uzsvēra Vācijas parlamentā pirms došanās uz ES samitu Briselē.

“Tā ir pietiekami spēcīga, lai veiksmīgi aizstāvētu savas intereses pasaulē arī turpmāk,” piebilda Merkele.

Kanclere arī paziņoja, ka ES turpinās būt “miera, labklājības un stabilitātes” garants Eiropā.

Viņa atkārtoti pauda nožēlu, ka briti 23.jūnijā notikušajā referendumā ir nolēmuši izstāties no ES, tomēr uzsvēra, ka Lielbritānija nevarēs diktēt noteikumus tās turpmākajās attiecībās ar bloku.

“Mēs garantēsim, ka nenotiks sarunas, kas balstītos uz selektīvu izvēlēšanos,” Merkele paziņoja parlamentam, kas šos vārdus uzņēma ar aplausiem.

“Ir jābūt un būs ievērojamas atšķirības starp valsti, kas vēlas būt par Eiropas Savienības ģimenes daļu, un tādu, kas to nevēlas,” viņa uzsvēra.

“Neviens, kas vēlas pamest ģimeni, nevar gaidīt, ka zaudēs visas saistības, bet saglabās privilēģijas,” pauda kanclere, piebilstot, ka piekļuve Eiropas vienotajam tirgum ir atkarīga no “Eiropas fundamentālo brīvību un citu tām līdzi nākošo noteikumu un saistību pieņemšanas”.

“Tas attiecas uz Lielbritāniju, tāpat kā uz ikvienu citu,” uzsvēra Merkele.

ES neietilpstoša valsts var pievienoties vienotajam tirgum, ja tā pieņem cilvēku, preču, pakalpojumu un kapitāla brīvu pārvietošanos un apriti, norādīja Merkele, par piemēru minot Norvēģiju.

Merkele arī paziņoja, ka Francija, Itālija un Vācija ir panākušas “kopīgu pozīciju” attieksmē pret britu referenduma iznākumu.

Viņa pauda cerību, ka otrdien un trešdien paredzētais samits notiks vienotības garā, piebilstot, ka ES mērķim vajadzētu būt reformu pabeigšanai līdz Romas līguma 60.gadadienai 2017.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas vēlas vairāk – briti vai francūži un vācieši ? Vieniem acīs Mistral, otriem elektronika un tanku poligoni bet tikai tie briti traucē…

  2. Kamerons tapat ka bijusajs Londonas City galva Boriss grib tikai tirgoties ar ES! Tadi Anglijas
    “politiki” negrib ne Lielbritanijaj ne ari ES ko labu!

Draugiem Facebook Twitter Google+