Foto – AFP

Merkele ierodas vizītē Ķīnā 0

Vācijas kanclere Angela Merkele ieradusies divu dienu vizītē Pekinā, kur tiksies ar Ķīnas premjerministru Veņu Dzjabao.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas

Tas jau ir otrais Merkeles Ķīnas apmeklējums pēdējo septiņu mēnešu laikā. Eirozonas krīzei sākot apdraudēt arī Ķīnas tautsaimniecību, kas kļuvusi par otru lielāko pasaulē, Pekina Vāciju uzskata par svarīgāko partneri Eiropas Savienībā, kas spēlē galveno lomu centienos rast izeju no ekonomiskajām problēmām. Merkeli pavada vairāki ministri un ietekmīgu uzņēmēju delegācija. Savas vizītes laikā viņa iecerējusi apmeklēt arī Eiropas lidmašīnu ražotāja “Airbus” komplektēšanas rūpnīcu Tiaņdzjiņā. “Ķīna un Vācija, kas abas ir lielākās ekonomikas, kā arī rūpniecības un eksportēšanas giganti, kopīgi strādā, lai atrisinātu krīzi,” valstij piederošajā laikrakstā “China Daily” norādījis Ķīnas ārlietu ministra vietnieks Suns Tao. “Šīs divpusējās attiecības ir pārsniegušas divpusējo mērogu un ieguvušas globālu nozīmību.”

Eiropa cer, ka Ķīna atvēlēs daļu savu ārvalstu valūtas uzkrājumu investēšanai ES finansiālās stabilitātes fondā, lai gan pagaidām maz kas liecina, ka Pekina būtu gatava to darīt. Vienlaikus Ķīna un Vācija vēlas nostiprināt arī divpusējo ekonomisko sadarbību, un vācu mediji ziņo, ka Merkeles vizītes laikā “Airbus” varētu iegūt lielu Pekinas pasūtījumu. Vācija ir lielākais Ķīnas tirdzniecības partneris starp ES dalībvalstīm, un tās eksports uz Ķīnu sastāda gandrīz pusi no kopējā Pekinas iepirkto Eiropas preču apjoma. Pērn abu valstu savstarpējās tirdzniecības apjoms sasniedza 169 miljardus dolāru, kas bija par 18,9 procentiem vairāk nekā 2010. gadā. “Vācija ir uz eksportu orientēta ekonomika, bet Ķīna ir lielākais tirgus pasaulē,” uzsvēris Suns, piebilstot, ka abas valstis varētu paplašināt savu sadarbību modernajās tehnoloģijās, infrastruktūras attīstībā un atjaunojamo energoresursu izmantošanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr sagaidāms, ka Merkele, tiekoties ar Pekinas amatpersonām, pievērsīsies arī jautājumiem, kas neskar ekonomiku, tostarp tādām delikātām tēmām kā Sīrijas konflikts, kā arī cilvēktiesību un preses brīvības situācija Ķīnā. Sagaidāms, ka kanclere sarunās ar Veņu, izteiks vācu žurnālistu sūdzības par pieaugošajām grūtībām strādāt Ķīnā. Vēstulē, kuru Ķīnā strādājošie vācu žurnālisti nosūtījuši Merkelei vizītes priekšvakarā, teikts, ka varasiestādes “apzināti traucē” viņu darbu, draudot nepagarināt reportieru vīzas un iebaidot vietējos līdzstrādniekus. Kāda Vācijas amatpersona apstiprinājusi, ka arī cilvēktiesību problēmas ir iekļautas vizītes dienaskārtībā, un Merkela plāno pastiprināt uz Pekinu izdarīto spiedienu Tibetas jautājumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.