Pasaulē
Baltija

Merkele nākamnedēļ Viļņā tiksies ar Baltijas valstu premjeriem0


Vācijas kanclere Angela Merkele
Vācijas kanclere Angela Merkele
Foto – LETA/AP

Vācijas kanclere Angela Merkele nākamnedēļ vizītes laikā Lietuvā tiksies ar šīs valsts prezidenti Daļu Grībauskaiti un Baltijas valstu premjerministriem, piektdien paziņoja Lietuvas prezidentes kanceleja.

Tā informēja, ka vizīte notiks nākampiektdien, 14.septembrī.

Vizītes laikā Merkelei militārajā bāzē Ruklā arī paredzēts tikties ar NATO bataljona sastāvā Lietuvā dienošajiem Vācijas karavīriem.

Grībauskaitei ar Merkeli iecerēts apspriest Eiropas Savienības (ES) aktualitātes, sadarbību aizsardzības jomā, kā arī abu valstu ekonomiskās attiecības. Starp apspriežamajiem ES jautājumiem ir migrācijas izaicinājumi, “Breksita” process un bloka daudzgadu budžets.

Saistītie raksti

Pēc Merkeles tikšanās ar Grībauskaiti prezidenta pilī Viļņā notiks darba pusdienas, kurās piedalīsies arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis un Igaunijas valdības vadītājs Jiri Ratass, vēsta Lietuvas prezidentes kanceleja.

Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars aģentūrai LETA norādīja, ka tikšanās laikā tiks pārrunāti 19.septembrī un 20.septembrī Zalcburgā notiekošās Eiropadomes darba kārtības jautājumi. Savukārt Kučinska un Merkeles divpusējās tikšanās laikā tiks apspriesti aktuālie ES un drošības politikas jautājumi.

Šī būs trešā Merkeles vizīte Lietuvā, kopš viņa 2005.gadā kļuva par Vācijas kancleri.

LA.lv