×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Merkele nevēlas ierobežot bēgļu skaitu Vācijā (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele pirmdien noraidījusi iespēju noteikt griestus uzņemamo patvēruma meklētāju skaitam, ja viņai septembra Bundestāga vēlēšanās izdosies saglabāt kancleres amatu.

Merkeles paziņojums atspoguļo domstarpības, kas vēl arvien valda starp Vācijas kristīgajiem demokrātiem (CDU) un viņu Bavārijas meitaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU), kas abas pirmdien oficiāli izvirzīja Merkeli par savu valdības vadītāja amata kandidāti rudenī gaidāmajās Bundestāga vēlēšanās.

Kamēr CDU Merkeles kandidatūru apstiprināja jau savā kongresā decembrī, CSU savu atbalstu viņai līdz pirmdienai oficiāli nebija izteikusi.

Lai gan Merkele un CSU līderis un Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers preses konferencē centās uzsvērt politisko spēku vienotību, jautājumā par iespējamo limitu patvēruma meklētāju skaitam CDU un CSU viedokļi joprojām ir atšķirīgi.

Attiecības starp CDU un CSU bijušas saspringtas kopš Merkeles lēmuma 2015.gada septembrī atvērt Vācijas robežas simtiem tūkstošiem patvēruma meklētāju.

Zēhofers to asi kritizēja, bet Merkele nepadevās viņa prasībai noteikt griestus bēgļu skaitam.

Domstarpības par Merkeles imigrācijas politiku veicinājušas abu konservatīvo partiju popularitātes mazināšanos. Tikmēr sociāldemokrātu (SPD) popularitāte pieaug, kopš partijas vadītāja amatu pārņēma līdzšinējais Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs ar mērķi septembra Bundestāga vēlēšanās stāties pretī Merkelei.

Merkele sacīja, ka ciena savu konkurentu no SPD.

Šulcs ieskicējis proeiropeisku programmu, kā arī solījis cīnīties pret nacionālistu spēkiem kā Vācijā, tā citviet Eiropas Savienībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Merkele ir vai nu kerta, vai domashanu iespaidojusi izglitiba Stasi rezhima laika pavadita jauniba.

 2. bet vācieši to vēlas Atbildēt

  Merķeli ārā !

 3. Pati pārvietojas tikai ar miesassargiem un liek citiem mīlēt agresīvo muslimu “bēgļus”!

 4. Būs Vācijai jāceļ atkal apkārt jauns Berlīnes mūris, nelaižōt tālāk musulmaņus uz Eiropu!

 5. Cer velētāju piemuļķot, vilka vietā piedāvajot lāci.
  Vai tiešām tie cilveki ir tik kliedzoši apčakarējami, virspusēji un spriest vispār nespējīgi? Redzēsim.

 6. taa vecene ir sajukusi prataa ,jaarsteejas

 7. Tur kaut kas nav labi…Vai domāšana, vai Šredera tipa, vai vajadzīga humāna palīdzība…

 8. Merkele savās galēja liberālisma izpausmēs ir izteikti konservatīva. Šīs liberālisma galējības ir Eiropas sērga, kas to pazudinās. ŠĪs politikas piekritējiem ir raksturīgi nenoteikt robežas, griestus vai saprātīgus ierobežojumus nevienā nozarē. Viņu lēmumi parasti ir izblīduši un neatbilst reālajai situācijai.
  Ja vārda brīvība, tad bezizmēra, kamēr sāk slepkavot cilvēkus, ja imigrācija, tad bezizmēra, kamēr valstī iestājas sociāla krīze, ja bizness, tad bezizmēra, kamēr valstī izveidojas superlieli uzņēmumi, kuri diktē noteikumus pārējiem, ja politika, tad globalizācija, utt. Angļi un amerikāņi jau ir apjēguši šādas bezjēdzīgas politikas sekas un mēģina no tās tikt vaļā, kamēr galējā liberālisma konservatīvais spārns
  ar Merkeli priekšgalā joprojām tura augstu šo pašnāvniecisko karogu.

  • Andrej, Vai esi kādreiz dzirdējis jēdzienu “ietekmes aģents”? Tavs aprakstītais piemērs spilgti attēlo klasisku , veksmīgu ietekmes aģenta darbību.

Draugiem Facebook Twitter Google+