Uncategorized

Mērsragā atrasti vairāki sakropļoti un nošauti putni 0

Foto- Stock.xchng

Mērsraga pludmalē pēdējo dienu laikā atrasti vairāki nošauti un sakropļoti putni, kurus likums aizliedz medīt vai šaut, taču policijā ar oficiālu iesniegumu neviens nav vērsies, noskaidroja aģentūra BNS.

Putnu vērotājs Kaspars Funts aģentūrai BNS pastāstīja, ka no vairākiem Latvijas ornitologiem, putnu vērotājiem un putnu fotogrāfiem saņēmis informāciju, ka Mērsraga jūrmalā atrasti nošauti vai sašauti vairāku sugu nemedījamie putni. Novērota sakropļota melnā puskuitala, atrasta nošauta niedru lija, vairāki parastie šņibīši, sašauta sudrabkaija un citi putni.

Viņš aicināja iedzīvotājus, kuri redzējuši, ka tiek šauti putni un pastāv aizdomas, ka tās nav likumīgas medības un neatbilst normatīvo aktu prasībām, nekavējoties par to informēt likumsargus.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Vilnis Veitners informēja, ka policijā saistībā ar sašautiem vai nošautiem putniem ar oficiālu iesniegumu neviens nav vērsies, līdz ar to izmeklēšana nav sākta.

Arī Mērsraga novada pašvaldības policists Egils Bolmanis apliecināja, ka oficiāls iesniegums par putnu šaušanu nav saņemts, vien atsūtīts interneta mājaslapas links, kurā ievietota informācija par nošautiem un savainotiem putniem.

“Ja nav oficiāla iesnieguma, nevaram sākt pārbaudi,” atzina Bolmanis.

Viņš pauda izbrīnu par atrastajiem nošautiem vai savainotiem putniem, jo neviens iedzīvotājs nav policijai ziņojis, ka pludmalē būtu dzirdēti šāvieni.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus atzina, ka katru gadu pīļu medību sezonas laikā ir gadījumi, ka nošauj putnus, kurus nedrīkst medīt. Parast tas notiek aiz pārskatīšanās, piemēram, sajaucot pīli ar dūkuru. Tomēr šis neesot tas gadījums. “Bridējputnus sajaukt nevar, iespējams, putni šauti apzināti izpriecas dēļ,” pastāstīja Ķerus.

Lai gan vietā, kur atrasti nošautie un savainotie putni, notiek putnu medības, ornitologi sliecas domāt, ka šajā gadījumā nav vainojami mednieki – uz putniem šauts ar gaisa šauteni.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
“Rīgas dzirnavnieks” jaunās iekārtās plāno ieguldīt 396 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Kultūra
Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
9 minūtes
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
24 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Mūsu zeme – Latvija! Mūsu sporta izcilību vēlējumi valsts 100. dzimšanas dienā
44 minūtes
ML
Māra Libeka
Latvijā
Augšup, tuvāk pie “Brīvības” zvaigznēm. Gide Mārīte izrāda pieminekļa iekšpusi
4 stundas