×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Mežaparka estrādes rekonstrukcijai aizņemsies 45 miljonus; sola modernāko Baltijā (1)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Rīgas pašvaldība ar Finanšu ministriju (FM) un Izglītības un zinātnes ministriju noslēgusi vienošanos, kas tai ļauj uz 30 gadiem ar nulles procentu likmi aizņemties līdzekļus Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijai, tā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Ušakovs to sauca par vēsturisku vienošanos, un savā Facebook kontā paziņojis, ka Mežaparkā tiks uzbūvēta reģiona vismodernākā estrāde, kura kļūs par jauno Dziesmu un deju svētku simbolu, bet ne tikai: “Pateicoties tai, Rīga beidzot varēs uzņemt pasaules līmeņa zvaigžņu koncertus, ko šobrīd mums atņem Tallina.”

Ušakovs sola, ka uz Latvijas simt gadu jubileju tiks pabeigts pirmais posms – skatītāju daļa. Zem šā brīža laukuma tiks izbūvēts pazemes apjoms, kurā atradīsies gan ēdināšanas punkti, gan tirgotāji, gan tualetes, savukārt augšā būs 33 500 sēdvietas vai 57 400 stāvvietas. “2021. gadā, pirms Dziesmu un deju svētku 150. jubilejas, tiks pabeigta jauna estrādes ēka milzīga sudraba kupola formā. Estrāde varēs uzņemt līdz pat 11 100 dalībniekiem,” sola Rīgas mērs.

Par objekta izmaksām runāt gan vēl esot pāragri, norāda Ušakovs – aptuveni gadu ilgs projektēšana, tad notiks konkurss par būvdarbu veikšanu.

Domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdes darba kārtība liecina, kaMežaparka Lielās estrādes renovācija kopumā varētu izmaksāt aptuveni 45 miljonus eiro, un tehniskā projekta izstrādes finansēšanai 2016.-2017.gadā plānots ņemt aizņēmumu līdz 1 772 400 eiro apmērā no Valsts kases.

Kā liecina iepriekšējās aplēses, realizējot projekta pirmo posmu, būtu nepieciešami 12 392 244 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet otro posmu – 19 921 658 eiro, neieskaitot PVN. Kopējās izmaksas tiek lēstas 32 313 920 eiro apmērā, neieskaitot PVN.

Minētais domes lēmumprojekts arī paredz, ka Rīgas pašvaldība estrādes atjaunošanas projekta īstenošanai, tostarp autoruzraudzībai, būvuzraudzībai, 2017.-2019.gadā ņems aizņēmumu, kas nepārsniegs 45 miljonus eiro, no Valsts kases.

Pirmā aizņēmuma atmaksas termiņš paredzēts trīs gadi, bet otrā – 30 gadi.

Šo jautājumu plānots skatīt komitejas sēdē šodien Rātsnama 121.kabinetā plkst.12. Jautājums pēc tam vēl būs jāskata Rīgas domei.

Jau ziņots, ka Rīgas dome ir apņēmības pilna pati īstenot Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukciju, bet, lai projektu varētu realizēt, pašvaldība lūdza valsts aizdevumu, pēdējā Dziesmu un deju svētku padomes sēdē klāstīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Kā liecina iepriekšējās aplēses, realizējot projekta pirmo posmu, būtu nepieciešami 12 392 244 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet otro posmu – 19 921 658 eiro, neieskaitot PVN. Kopējās izmaksas tiek lēstas 32 313 920 eiro apmērā, neieskaitot PVN.

FM iepriekš norādījusi, ka domājot par aizņemšanos Mežaparka estrādes rekonstrukcijai, Rīgas pilsētas pašvaldībai detalizēti ir jāizvērtē sava finanšu situācija, ņemot vērā jau uzņemto saistību un 2016.gada budžetā plānoto saistību apmērus, jo pašvaldības finanšu iespējas uzņemties jaunas saistības nav neierobežotas.

FM pārstāvis Aleksis Jarockis aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka pirms vēršanās FM ar aizņēmuma pieprasījumu, Rīgas pilsētas pašvaldībai ir jāizvērtē, vai Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts atbilst kādam no pašvaldību aizņēmuma mērķiem. Vienlaikus ļoti būtisks ir nepieciešamā aizņēmuma sadalījums pa gadiem un projekta īstenošanas termiņš.

“Atbilstoši minētajiem aizņēmumu mērķiem pašvaldībām 2016.gadā ir iespēja saņemt aizņēmumu kultūras investīciju projekta īstenošanai tikai tad, ja tas ir Eiropas Savienības līdzfinansēts projekts vai ja attiecīgais objekts ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis,” piebilda FM pārstāvis.

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukciju paredzēts īstenot divās kārtās, lai līdz Dziesmu svētku 150.gadadienai, kas tiks svinēta 2023.gadā, Mežaparka Lielā estrāde būtu pilnībā rekonstruēta. Lai to varētu īstenot, jārealizē projekts, kas 2007.gadā uzvarēja starptautiskā konkursā, akcentēja ministre. “Šobrīd svarīgi, lai projekta pirmā kārta tiktu īstenota līdz 2018.gadam, paplašinot dziedātāju un skatītāju rindas,” sacīja Melbārde.

Projekta pirmajā kārtā paredzēts rekonstruēt skatītāju lauku un skatuvi, daļēji piebūvējot klāt pagaidu tribīnes, lai varētu izvietoties papildu koristi. Savukārt projekta otrajā kārtā, kas būtu jāīsteno līdz 2023.gadam, tiktu pārbūvēta visa estrādes daļa, tiktu uzlikts jauns jumts un pārveidota ēka, kas atrodas zem koristu tribīnēm. Pilnībā pabeidzot plānotos rekonstrukcijas darbus, būtu pieejami 30 000 skatītāju sēdvietu, savukārt kopējais koristu skaits būtu līdz 14 000, paredzot, ka 11 100 koristu stāv tribīnēs, bet 2900 koristu izvietotos uz skatuves, informēja “Būvkonsultanta” vadītājs Normunds Eglītis.

Tāpat līdz nākamajiem svētkiem paredzēts izbūvēt jaunu ceļu no Viestura prospekta līdz pašreizējām autostāvvietām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu tik būs otkati, ja ir slepeni !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+