Kultūra
Māksla

Mežaparkā top jauni koka mākslas objekti 16


Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir tēlnieks Kārlis Īle.
Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir tēlnieks Kārlis Īle.
Foto: LETA

Kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” Zaļajā teātrī sākuši rosīties koktēlnieki – tur risinās SIA “Rīgas Meži” rīkotais Starptautiskais koka skulptūru festivāls, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Šāds festivāls “Mežaparkā” notiks pirmo reizi, un tā mērķis ir bagātināt Rīgas pilsētas un kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” piedāvātās atpūtas un izklaides iespējas, pauda Inese Vikļuka, SIA “Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja. Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle, kas savas radošās idejas atveido koka, ledus, sniega, granīta, bronzas, vaska un uguns skulptūrās. Tēlnieks saņēmis vairāk nekā 30 godalgas, piedaloties festivālos un simpozijos Latvijā, Kanādā, Japānā, ASV, Ķīnā, Šveicē, Krievijā un Somijā.

Festivāla laikā septiņi vadošie pašmāju un ārvalstu tēlnieki “Mežaparka” Zaļajā teātrī no lielizmēra koka bluķiem veido skulptūras par tēmu “Mežaparks – Rīgas zaļā sirds”. “Mežaparka” apmeklētāji var vērot koka skulptūru tapšanu.

Skulptūrās mākslinieki izmantos arī dabīgo granīta akmeni un gaismas elementus, kas kļūs par skulptūru vizuālo papildinājumu diennakts tumšajā laikā. Visas skulptūras tiks veidotas tā, lai cilvēki varētu apsēsties vai uzkāpt uz tām, kļūstot par daļu no mākslas darba sižeta.

Festivāla skiču konkursa ietvaros tika saņemtas vairāk nekā 60 skulptūru skices. Dalībai skulptūru veidošanas festivālā tika izvēlēti septiņi mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un ASV.

Sestdien, 20. maijā, no plkst. 13 “Mežaparka” Zaļajā teātrī norisināsies festivāla noslēguma pasākums, kura laikā parka apmeklētājiem būs iespēja balsot par sev tīkamāko skulptūru.

Ja uz pasākumu netiksiet, nevajag skumt: skulptūras paliks parka teritorijā, kļūstot par ilglaicīgiem vides objektiem. Tēlnieki lēš, ka brīvā dabā objekti varētu saglabāties vismaz 15 gadus.

LA.lv