×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

“Miera vējos” – ceļā uz pirmo albumu


ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Viss labi būs” piedalās muzikālā apvienība “Miera vējos”, kurā apvienojusies raiba mūziķu kompānija – Gundars Lintiņš no “Credo”, Jānis Tabūns no “Rojas”, tukumniece Madara Siņicka un Oskars Kreilis.

Muzikālā apvienība “Miera vējos” dibināta 2011. gadā, kad pazīstamais bundzinieks Gundars Lintiņš savā jubilejas koncertā par pārsteigumu saviem cienītājiem izdomāja uzdziedāt. “Kandavā bija mans jubilejas koncerts un es kā pārsteigumu saviem klausītājiem nodziedāju Raimonda Paula dziesmu. Pēc koncerta Jānis pienāca klāt un piedāvāja iedziedāt divas dziesmas. Tas bija izaicinājums pašam sev. Es esmu bundzinieks, bet, lai kvalitatīvi dziedātu, ir jātrenējas, jāmācās,” teic Gundars. Jānis piebilst: “Es viņam piedāvāju ierakstīt pašam savas dziesmas. Tad arī radās “Miera vējos”. Nosaukums radās pats no sevis, jo es Gundaram teicu, lai nekreņķējas, vai viņam nav vienalga, vai dzied Paula dziesmas vai kādu jaunu, savu dziesmu. Tā viss aizsākās. Pilnīgi spontāni.”

Gan Jānis, gan Gundars uzsver, ka dalība aptaujā ir ļoti būtiska grupas popularitātei. “Liela nozīme ir televīzijai. Pašiem uz vietas ir grūti izreklamēt. Dalība aptaujā palielina klausītāju loku. Protams, zināmai grupai piedalīties aptaujā ir daudz vieglāk,” neslēpj Jānis. Gundars nosaka: “Vai tad rakstīsim dziesmas un noliksim tās plauktiņā, vai retu reizi tās atskaņos radio? Man patīk dažāda mūzika, un piedalīšanās aptaujā tikai veicina grupas popularitāti.”

“Miera vējos” šī ir pirmā dalība aptauja, bet pašiem mūziķiem piedalīšanās aptaujā nav sveša, jo Jānis ir uzstājies kopā ar “Jūrkant”, bet Gundars ir spēlējis kopā ar Gunāru Meijeru, “Dakotu”, Robertu Ošiņu.

Šajā gadā mūziķi ir apņēmības pilni ierakstīt 11 dziesmas, lai var izdot grupas pirmo albumu. “Katrai grupai vajag pirmo albumu, lai redzētu tās rokrakstu un kvalitatīvi varētu uzstāties, izpildot savas dziesmas. Pirmais albums būs liels solis grupas popularizēšanai. Albums – kā savs simbols, kā pierādījums, ka spējam radīt savas dziesmas. Spēlējam un parādām savu rokrakstu. Protams, pēc tam koncertā var spēlēt arī citas zināmas un publikā pieprasītas dziesmas,” nosaka Jānis.

“Miera vējos” sanāk kopā un uzspēlē tad, kad visiem ir brīvs brīdis. “Spēlējam katrs savos projektos, un “Miera vējos” mums ir tāda brīvā laika pavadīšana, kad varam kopā pamuzicēt,” smaidot saka Gundars. Muzikālā apvienība uzstājās mazos koncertiņos. “Tiem, kam patīk pavadīt vakaru dzīvās mūzikas pavadībā,” atklāj Jānis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+