×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Migrācija ir stresa tests, vai valsts var palikt ES. Saruna ar eiroparlamentārieti Kašetu Kjengi (41)

Foto - Eiropas ParlamentsFoto - Eiropas Parlaments

Eiroparlamentāriete Kašetu Kjenge ir nikna par Austrumeiropas valstu noraidošo nostāju bēgļu jautājumā.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte un bijusī Itālijas integrācijas ministre Kašetu Kjenge (S&D politiskā grupa, ievēlēta EP no Itālijas Demokrātiskās partijas) uzskata, ka visām ES valstīm patvēruma meklētāju jautājumos jābūt vienotai politikai un pret tām valstīm, kuras neievēro kopīgo nostāju, varētu piemērot sankcijas. EP deputāte bija viena no ziņotājām sakarā ar EP janvārī izskatīto ziņojumu par to, kā risināt imigrācijas jautājumus un ko darīt ar patvēruma meklētāju pieplūdumu.

 

– Kā jūs vērtējat migrācijas situāciju Eiropā? Vai varētu parādīties ideja par jaunām patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotām dalībvalstīm?

– Nav viegli atbildēt uz šo jautājumu, jo šobrīd Eiropā piedzīvojam humāno krīzi. Mums nav laba risinājuma tam, jo nepastāv vienota skatījuma visām 28 ES dalībvalstīm, taču mums jāstrādā, lai šāda vienota politika migrācijas jautājumos būtu. Ap ES valstu robežām nedrīkst uzsliet žogus. Mums jāturas pie solidaritātes principa un jādod vēstījums, ka visām ES dalībvalstīm jāievēro kopējie noteikumi.

– Ungārijā, Polijā un arī Baltijas valstīs iedzīvotāji ir kritiski pret papildu bēgļu uzņemšanu.

– Kad Austrumeiropas valstis stājās Eiropas Savienībā, tās apzinājās, ka ES projekts balstās uz solidaritāti un atbildību. Mēs varam pieņemt sankcijas pret Austrumeiropas valstīm. Man nav viegli to teikt, bet, ja kāda no dalībvalstīm neuzņemsies kopējo atbildību, tad tā var palikt ārpus ES. Tas nav jautājums tikai par patvēruma meklētājiem, bet par kopējo ES konceptu. Jūs nevarat būt projektā, ja izvēlaties tikai vienu daļu no tā. Migrācija ir stresa tests, vai dalībvalsts var palikt ES.

– Kā jūs domājat ieviest vienoto pieeju?

– Ir jāsaprot, ka ES robeža ir visu tās 28 dalībvalstu robeža, mums ir jāstiprina robežsardze. Ja mums ir problēma uz robežas, visām dalībvalstīm ir jāstrādā, lai piedāvātu risinājumu. Kad patvēruma meklētāji ienāk Grieķijā vai Itālijā un tur paliek, bet citas valstis neņem viņus, ES solidaritāte zūd. Jābūt iespējai patvēruma meklētājus nosūtīt uz citām ES valstīm, un visā ES jābūt vienotai politikai šajā jautājumā. Mehānismam jābūt obligātam visām dalībvalstīm, un saskaņā ar Lisabonas līgumu mēs varam dalībvalstij uzlikt par pienākumu pieņemt patvēruma meklētājus. Mēs pie šī jautājuma strādājam kopā ar Eiropas Komisiju.

– Kā jūs vērtējat Jaungada notikumus Ķelnē, kur patvēruma meklētāji veica uzbrukumus sievietēm?

– Manā ieskatā, problēma nav imigrācija, bet gan seksisms. Tam ir dažādas izpausmes. Mums ir jāveido politika, lai nosodītu seksisma izpausmes. Ja viena persona veic šādas darbības, mēs nevaram ģeneralizēt un nosodīt visu kopienu. Atbildība ir jāuzņemas cilvēkam, kurš ir vainīgs.

– Vai te nav runa par dažādām kultūrām un sievietes uztveri tajās, piemēram, islāma kultūrā sievietei ir pavisam cita loma nekā Eiropas kultūrā?

– Es tā neteiktu. Vienmēr labākais risinājums ir veicināt dzimumlīdztiesības politiku. Seksisma izpausmes varam redzēt visās kultūrās. Tā nav tikai kādas vienas kultūras īpatnība. Mums visās kultūrās ir jāaizsargā cilvēki, kas ir apdraudēti, un, protams, jāsargā sievietes. Mums ir jāveido politika visā pasaulē, lai sieviete ikvienā valstī justos aizsargāta.

– Pašlaik Eiropā ienāk patvēruma meklētāji, taču liela daļa no viņiem nav kara bēgļi, bet gan ekonomiskie migranti, kas meklē labāku dzīvi…

– Ja viņi nāk no tādas valsts kā Sīrija, kur ir konflikts, mums viņi ir jāuzņem. Cits jautājums ir, ja cilvēki nāk no valsts, kurā nav konflikta. Tomēr dažādi pētījumi pierāda, ka cilvēkiem, kas ierodas ES valstīs, patvēruma meklēšanas iemesls var būt arī tas, ka dzimtenē viņi ir diskriminācijas, aizspriedumu un diktatūras upuri. Katrs patvēruma meklētāja stāsts ir īpašs.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Visi ir jādzen atpakaļ! Un būs miers!!!!

 2. To ko raksta V.Mucenieks-es zinu no citiem avotiem=vienkaarshi es baidos par vinha droshiibu-labaak runaat Ezopa valodaa.Varbuut?

 3. Es esmu latvietis-un es nespeeju pienemt nekaadu *toleranci*.Varbuut man vajadzeetu no jauna piedzimt?

 4. Es nēesmu rasists – bet te ir Eiropa un katram iebraucējam jādomā kā eiropietim. Ja nevēlas un vēlas ievests savas vides domāšanas tikumus – var doties atpakaļ un savā senču zemē justies labāk…

 5. stresa JAU pietiek!

 6. Aizspriedumi, diskriminācija un diktatūra kā iemesli. Diktatūru varētu piemērot pat Krievijai, jo mūsu prese katru dienu piesauc Putina diktatūru. – un Zilupē ierastos 100000 krievu. Tāpat diskrimināciju pēc seksuālās orientācijas gandrīz visām Austrumu valstīm. Bet aizspriedumi valda pat ASV perifērijā.

 7. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Tipisks nēģeru rasistes teksts kura ienīst grib iznīcināt balto rasi. Nelaist nevienu šādu makaku @LV teritorijā.

 8. Mērkaķu pēctece kleitā Atbildēt

  Uzskatāms piemērs ka melnajiem migrantiem un citām minoritātēm nav vietas politikā. Abu Meri un Rinkevic Latvijā arī to parāda visā neglītumā.

 9. Izskatās ka eiroparlamentāriete diskriminē Austrumeiropas iedzīvotājus. Vai tiešām tā ir Eiropas pamatvērtība?

 10. Tad vajag staties ara no tas eiropas tapat vina nav neko devusi! Lai Amerika uznem beglus vini savarija to putru.es labak dzivoju kopa ar 10 krieviem neka ar 1 begli

 11. Sito makaku pasu uzafriku izsutit.

 12. Kaut kā jāsaprot ka vairums cik viņi savairosies ir B.E.G.A.L.Ī.G.S. Ja Āfrikā nēģeru skaits divkāršosies, uz diviem miljardiem, tad pēc neilga laika būs četri miljardi, un tad astoņi miljardi, un tad 16 miljardi utt utt. Viņi nespēj sevi kontrolēt un vairojas kā truši.
  Kāpēc vienmēr baltajiem jāatrisina visas pasaules problēmas? Tur viens nēģeris bija saražojis 17 bērnus Karolīnā a uzturēt viņus negrib un nevar un pēc viņa domām par viņa offspringu jāmaksā nodokļu maksātājiem. Es arī varu uztaisīt 20 sīkos un lai viņu uztur sabiedrība. Vienīgais atrisinājums ir vispār nevienu Eiropā nelaist un lai viņi tur paši tiek galā ar visām savām problēmām. Zemeslode tikai tik daudz var uzturēt.

 13. Īstena eiropiete mūs māca dzīvot.

 14. Šitā Kašete vai viņas vecāki atkūlās uz Eiropu tāpēc, ka tā bija Eiropa. Tagad viņa grib Eiropu pataisīt par Āfriku? Rasiste, nekas cits!

 15. E.S. ideja visā krāšņumā 🙂 Tāda, lūk ari ir un VIENMER no paša sākuma ir bijusi eiropiešiem svešās projekta – E.S. ideja.

 16. no kuras Eiropas valsts šitā ir ievēlēta Eiroparlamentā?Dikti jau eiropeiska izskatās!

 17. Interesanti, ka uz Izraēlu migrantu uzņemšana neattiecas. Viņi par savu misiju uzskta tikai pamācīt un komandēt citus.
  2003. gada 31. jūlijā Izraēlas Knesets pieņem Izraēlas pilsonības un apmešanās noteikumu likumu Nr. 5763. Likums pagarināts 2015. gada jūnijā. Tajā noteikts, ka kļūt par Izraēlas pilsoņiem vai APMESTIES UZ DZĪVI IZRAĒLĀ nav atļauts Irānas, Afganistānas, Libānas, Lībijas, Sudānas, Sīrijas, Irākas, Pakistānas, Jemenas, Rietumkrasta un Gazas joslas pilsoņiem, palestīniešiem, arī tiem, kas precējušies ar Izraēlas pilsoņiem.
  Izrādās, ka ar to vēl ir par maz, un pēc Netanjahu pieprasījuma tiek gatavoti grozījumi Izraēlas konstitūcijā, kuros nepārprotami un kategoriski būs ierakstīts, ka Izraēla ir etnisko ebreju valsts.

  Izraēlā nesen sacēlās sašutuma vētra par to, ka premjerministra Natanjahu dēls Jairs satiekas ar patiesi skaistu norvēģu blondīni neebrejieti Sandru Leikangeri. Pat Netanjahu māsas vīrs Hagais Ben-Artzi bija sašutis un radiofonā izteicās, ka šīs attiecības neesot mīlnieku personīga lieta, jo Netanjahu ir ‘ebreju tautas simbols’, un Izraēla ir ieguldījusi desmitiem miljonu un vēl vairāk, lai cīnītos pret ebreju asimilēšanos pasaulē. Jairam esot jāsaprot, ka “tā rīkojoties, viņš spļauj uz savas vecāsmātes un vecātēva kapiem, kas viņu tik ļoti mīlēja un uzaudzināja”.

  Izraēlā likums aizliedz ebrejam precēt neebreju. Šis aizliegums nav balstīts uz reliģisko pārliecību, bet tīri uz bioloģisko izcelsmi. Tas nozīmē, ka Izraēlā jūdaisma ticībā pārgājis neebrejs nedrīkst precēt ebreju, bet neticīgais ebrejs drīkst precēt jebkuru citu ebreju, ticīgu vai neticīgu.
  Nav grūti iedomāties, kāds troksnis saceltos, ja līdzīgs likums tiktu ieviests, kādā citā valstī.

 18. Vienkārši vārdu trūkst! Āfrikā vietas pietrūcis, tagad mācīs mūs dzīvot.

  • Šitādi cilvēki, kā Kašete, ir dikti vajadzīgi Āfrikā. Tur problēmu ir daudz vairāk nekā Eiropā. Starp citu, kādi .. ir viņu ievēlējuši Eiroparlamentā?

 19. Un šitā ir bijusi Itālijas Integrācijas ministre (!) un tagad it kā ES elites vārdā draud tautām, kuras te dzīvojušas kopš leduslaikmeta beigām!
  Pirms pāris gadiem Stoltenbergs Norvēģijā par Kultūras ministri iecēla 29 gadus vecu pakistāniešu izcelsmes muhamedānieti Hadiju Tažiku (Hadia Tajik). Nu tiešām, kas gan labāk par pakistānieti varētu pārzināt norvēģu kultūru! Un vēl jauna un tiešām skaista. Vai kāds brīnums, ka vecais zēns Stoltenbergs nevarēja viņai atteikt.

  • Tā izskatās ka ar “integrāciju” patiesībā tiek saprasts iebraucēju komforts un privilēģijas attiecībā pret pamattautām, kuras ar savu darbu gadsimtu garumā ir radījušas labklājību savās valstīs. Citur to sauc par rasismu un diskrimināciju.

 20. Jaā, tā vecā Eiropa savā liberalismā vairs nepazīst robežu. Kādi tik cilvēki netiek ievēlēti par deputātiem un iecelti par ministriem. Un tad tādi uzbāžas ar saviem padomiem un uzstājīgi pieprasa lietas par kurām eiropietim nav ne jausmas. Bet tā mīļā miera labad eiropietis krata savu veco galviņu un sola paieties pretī. Bet kam? Slaistiem, bandītiem … kuru vienīgais attaisnojums, ka luk savā zemē viņi tā darījuši un kāpēc tad nevar šeit?Nezin cik bēgļus tā nēģeriete uzņēmusi savā dzimtenē?

 21. Ak,Lombrozo -teorija un prakse šajā gadījumā iet rokui rokā ..

 22. Drīz nebūs ES. Tad varēs palikt tikai Junkers un Merkele.

  • Jā! Lai paliek Junkers un Merkele ar šadām dāmām kopā un taisa E.S. ap vidusjūru!! Tur var vareni izplesties Afrikas un Tuvas Azijas virzienā.
   MUMS šāda E.S. nav interesanta. Absoluti

 23. Bet ārējām robēžam taču jābūt??? nevar taču būt, ka vairāki kontinenti dzīvos Eiropā?? Tādu saistību taču iestājoties laikam nebija?

 24. Ko gan citu var gaidīt no nēģerietes?

 25. Katra putna dziesmu var pateikt uzzinot viņa izcelsmi un tā dzīves vietu. Attēlā redzamajam – viss skaidrs! Un būtu nenopietni ticēt, ka šāds ”speciālists” runās savādāk nekā savējiem tas vajadzīgs. Vēl pamācīs kā Latvijā dzīvot un kā uzņemt āfrikāņus. Tas tik mums šeit vēl trūka!

 26. Viņai laikam pat nojausmas nav par to, ka ES ir arī Austrumu robeža, kura atšķirībā no Dienvidu robežām tomēr tiek apsargāta. Tāpat kā viņai nav nojausmas par to, ka Baltijas valstu pamatiedzīvotāji ir Eiropas minoritātes (mazākumtautības) un viņu eksistence ir īpaši jāsargā.

 27. Sāk kļūt skaidrs kāpēc Eiropas dienvidu valstis ir tik nespējīgas tikt galā ar bēgļu intervenci..

 28. primāts pat draud !

 29. Jau pamāca vietējos…
  Kādi tik iegansti nav, lai attaisnotu imigrāciju !
  Tikai kautrīgi noklusē, ka galvenokārt pievelk
  biezais dzīveslīmenis …

 30. Ja kāda ES valsts negrib tikt āfrikāņu APAUGĻOTA, pret to jāvērš sankcijas?

 31. Ja viena valsts nodarbojas ar kontrabandu vai visām pārējām arī solidāri jākļūst par kontrabandistēm? Ja cilvēkam nav dokumentu kā var pārbaudīt viņa identitāti? Var būt viņš aplaupījis vietējo veikalu vai banku?

 32. Šai kundzei nav jābaidās no seksisma.

Draugiem Facebook Twitter Google+