×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. janvāris, 2012
Drukāt

Mihails Prohorovs publicē savu vēlēšanu programmu

LETA/AFPLETA/AFP

Gatavojoties cīņai par Krievijas prezidenta krēslu, miljardieris Mihails Prohorovs 20.janvārī publiskojis savu vēlēšanu programmu, solot salauzt valsts kontroli pār medijiem un uzlabot attiecības ar Eiropas Savienību (ES).

Prohorovam ir izdevies savākt likumā noteiktos divus miljonus vēlētāju parakstu, lai kandidētu 2012.gada 4.martā gaidāmajās Krievijas prezidenta vēlēšanās, kurās viņam būs jāsacenšas ar bijušo prezidentu un pašreizējo Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu.

Prohorovam, kura bagātību žurnāls “Forbes” aplēsis uz 18 miljardiem dolāru (aptuveni desmit miljardiem latu), Krievijas politikā ir raiba reputācija, un aptaujas liecina, ka viņu atbalsta tikai pieci procenti vēlētāju. Tomēr pēdējo nedēļu laikā miljardieris ir pielicis lielas pūles, lai kliedētu aizdomas, ka viņa dalība vēlēšanās ir tikai Kremļa plāna sastāvdaļa, lai Putina acīm redzami nenovēršamā uzvara tomēr izskatītos gūta konkurences ceļā.

Ceturtdien Prohorovs piedalījās kaismīgās televīzijas debatēs ar savu konkurentu, Krievijas Komunistiskās partijas kandidātu Genādiju Zjuganovu, bet piektdien publiskoja savu vēlēšanu programmu, kurai dots nosaukums “Īstā nākotne”. Tajā tēlota drūma Krievijas nākotne Putina vadībā. “Mēs dzīvojam valstī ar autoritāru politisko režīmu. Mēs dzīvojam neīstā pasaulē ar šķietamu politiku un šķietamu ekonomiku,” teikts dokumentā.

Prohorova programma ir sadalīta mazākās nodaļās, kas veltītas ekonomikai, politikai, iekšpolitikai, ārpolitikai un aizsardzības jautājumiem. Programmā vairākkārt izskan solījumi veidot spēcīgākas tirdzniecības un diplomātiskās attiecības ar ES, bet ASV netiek pieminētas. Tiek solīts arī atcelt cenzūru un pielikt punktu valsts kontrolei pār lielākajiem televīzijas un radio tīkliem.

Viena no pretrunīgākajām programmas nodaļām ir veltīta jautājumam par Krievijas gāzes koncerna “Gazprom” monopola pārtraukšanu. Prohorovs sola cīnīties arī pret valsts ierēdņu korupciju, liekot viņiem ziņot gan par saviem ienākumiem, gan izdevumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+