×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Finanšu ministre izkrata ministriju kabatas (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Dana Reizniece-Ozola

Ar bitītes gudrumiņu, šaha lielmeistares vērību un mis Mārplas izveicību finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola valsts rezervēs atradusi piecdesmit miljonus eiro. Tas ir pamatīgs čungurs! Valsts dzīves bezbēdīgie elementi ministri ar rokām grābekļa garumā bija nobēdzinājuši ievērojamo summiņu kā nelietderīgus saimnieciskus izdevumus tikpat elementāri, kā viņi noblēdī laulenēm nedeklarētu pusaldziņu. Dana bišķīt pakratīja ministriju dziļās kabatas, kaķenīte ielaida nadziņus un, lai viņai gāja tikpat grūti kā Natei “Saplēstajā krūzē” ar maizes ceptuvi, atguva nenoskārstām vajadzībām “aiztaupīto” naudu! Būtu rakusies vēl tālāk melnajā caurumā, kazi, atrastos arī komunistu tautai nozagtie līdzekļi rubuļos un kaudze ar reihsmarkām. Tā mums laiku pa laikam uziet pačibējušus eiro, kuriem ij valsts kontroliere Krūmiņa nav līdzi izsekojusi, bet tik liels loms vēl nebija trāpījies.

Dienasgaismu ilgi neredzējušie, laukā izvilktie 50 miljoni miedza ciet acis un piekrita ekskluzīvai intervijai ar “LA” korespondentu. Eirīši pūta, stenēja un no sāpēm par nodarījumu tīri vai kliedza – beidzamo sulu no mums gribēja izspiest! Dana pēdēja brīdī glāba kailās dzīvības!

Miljonu izlaušanās stāstā atklājas, ka tie piedzīvojuši vēl neciešamāku un sliktāku apiešanos nekā Breivīks norvēģu cietumā, kur jādzer padzisušu kapeju. Telpās nenodrošināja temperatūras režīmu un pastāvīgi vilka caurvējš. Glabātavās bija tumšs, ka vai acī dur. Neskaitāmiem miljoniem vispār bijis jāguļ ar brezentu pārsegtiem, strēķī nokrautiem zem klajas debess. Baltijas klimata bardzībā tie sasaluši ragā un sačokurojušies. Eirokupīras sūdzas – kurai drošības josliņās iemeties artrīts, kam ūdenszīmēs reimatisms. Tās grūti aprakstāmās šausmas, kad naudas krāvumam tuvojušies izsalkušu grauzēju bari un draudējušas reālas briesmas, ka budžets tiks žurku apgrauzts! Simtnieki pēc pārciestā aukstajās noliktavās un pažobelēs kāsēja, jaunie, tikko no tipogrāfijas piegādātie divdesmitnieki šķaudīja. Daudzām banknotēm bija piemetušās sēnīšu un citas lipīgās slimības, arī kašķis. Miljoni sarunā ar “LA” atzinās – faktiski tikām turēti Aušvicas apstākļos, kuru katru brīdi gaidījām nozūmēšanu renstelē, itin kā nevērtīgi tugriki, un tur ož pēc krimināla! Paldies mūsu finanšu locim, ka esam atairēti valsts kases pagrabu siltumā un drošībā un, rūpīgi sapakoti čemodānos, gaidām savu stundu, lai dotos valdības deklarācijas iezīmētā ceļā. Līdzekļi tiks dalīti pedagogu algām un veselības jomas darbiniekiem. Tie aizripos talkā pensionāriem dzīves grūtumos un talantīgu skolēnu startos mācību olimpiādēs. Naudu atdos bēgļiem.

Nodokļu maksātāji, juzdami finanšu iztrūkumu, bija sabiedēti, ka Kučinska valdība dosies otrā aplī desmitās tiesas ievākšanā un pēdējā krekla novilkšanā vai atskrūvēs līdz galam vaļā budžeta deficītu. Tavu laimīgu Ozolas-Reiznieces atradumu! Paldies ministrei un viņas pēddziņiem ar labu degunu – bez jums tas nebūtu iespējams! Cik toties nepatīkami šeiloki augļotāji ministri, kam krūtīs ielikts dzelzsgabals un nerūp sociālās nevienlīdzības mazināšana. Viņi plātīja rokas, smaidīja ka mazi eņģelīši – ņau, ņau naudiņas. Skopuļi tādi! Rekur, bija!

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. neticu šai ZZ ministrei

 2. Es jau uzreiz pamanīju,ka no šīs ministres būs lietaskoks…Lai viņai veicas!!!

  • Jābaidās, ka ātri ” nokodīs’, tāpat jau ka dažu labu entuziastu!! Mani vairāk interesē, kas diriģē Vienotibas skandālus? Vai tikai ne rūdītie ierēdņi no ZZ, ar lielo pieredzi?

 3. Gūt var ņemot, gūt var dodot!
  Dodot gūtais – neatņemams.
  (J.Rainis)

  Svētības tev, Dana Ozola-Reizniece!

 4. Ja tu, Līcīti, skaties “Saplēsto krūzi”, ar to vien pietiek, lai par pilnu rubli tevi neņemtu…
  Kad vienreiz izmantosi lielisko iespēju paklusēt un netiražēt “žurnālistiskus” prastumus?

 5. Sirsnīgs paldies mūsu finanšu ministrei DANAI REIZNIECEI -OZOLAI ,kura ir uzņēmusies atbildību pa Valsti. Beidzot parādās cilvēki ;kuri ir cienīgi, lai viņu vārdus rakstītu ar lielo burtu .Otra ir Saeimas priekšsēdētāja MŪRNIECES KUNDZE . Gods un slava viņām -lai Dievs palīdz !
  Laiciņu atpakaļ paskatījos kādas algas saņem ministriju darbinieki Labklājības Ministrijā .[ salīdzinot ar skolotāju algā – kuriem tās ir jānopelna] . Vispār neko nedzirdam par pensionāriem [pensijām]. Staķes, Jurševskas laikā pensijas indeksēja 1.oktobrī un 1.aprīlī . Tagad nesaprotu vai krīze ,vai stagnācija ?
  Cilvēki knapi velk dzīvību ,kaut gan darba stāžs ir 45.gadi atdoti Valstij ,bet bet pensiju neprot sarēķināt

 6. Tā nu tas ir …un cik pa šiem divdesmit un vairāk gadiem nav nav no tautas bēdzināts , no kurienes tie miljonāri un citi bagātnieki ? Šie cilvēki nāk no mūsu vidus , kādam radinieks , skolas vai klasesbiedrs , kursabiedrs , vai vienkārši kaimiņš .Kā viņi saviem līdzpilsoņiem var acīs skatīties un melot …melot , ka nav naudiņas !

 7. UPS !!! Paldies, Dana, lepnums, prieks un liela pateicība tev par iesākto darbu, par to, ka esi kuldīdzniece, par to, ka tev rūp arī vienkāršā latviešu tauta .Tikai aktuāls paliek jautājums- vai tevi nenograuzīs, vai kādam nepatiks tava gudrā galva ????

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+