Foto – LETA

Miljonu pilsētai dažādu kalibru braucamie 0

Rīgas pašvaldības policijas rīcībā 167 transporta vienības, Jūrmalā – 21, Daugavpilī – 10, Ventspilī – 4, bet Valmierā – viena. 


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Siltajā laikā Rīgas ielās aizvien biežāk sastopami pašvaldības policisti pārvietojamies ar gravitamobiļiem jeb tā saucamajiem segvejiem. Nereti kārtībsargi patrulē arī ar motorolleriem, velosipēdiem un motocikliem. “LA” jautāja Rīgas pašvaldības policijai, kādas šiem transportlīdzekļiem priekšrocības, kāpēc viņi tos izmanto un kādi vēl transportlīdzekļi policijas rīcībā.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāve Inese Tīmane skaidro, ka segvejs ir videi draudzīgs transportlīdzeklis un policija to izmanto patrulēšanai plašās un zaļās teritorijās – parkos un skvēros.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Policists uz segveja apkārtējiem ir labi pamanāms un īsākā laikā spēj apsekot lielākas teritorijas nekā kājnieku patruļa,” norāda Tīmane. Tiesa, tā kā šie braucamie ir dārgi un pilnvērtīgi izmantojami tikai vasaras mēnešos, RPP tos nomā. Šosezon Rīgas policija nomā trīs gravitamobiļus. Rīgas policistiem pieejami arī deviņi kvadricikli, ko izmantojot glābšanas stacijās pludmalēs, kā arī patrulēšanai mikrorajonos – vietās, kur apgrūtinoši piekļūt ar citu transportu, piemēram, Rumbulai piegulošajā teritorijā, Mangaļsalā u. c. Vēl RPP rīcībā ir 28 motorolleri, 8 motocikli, 16 velosipēdi, 58 mikroautobusi, 27 automašīnas, 12 motorlaivas un 6 airu laivas.

Visu transportlīdzekļu uzturēšanai gada budžetā paredzēti aptuveni 170 tūkstoši latu, ko izmanto braucamrīku remontam, tehniskai apkopei un apskatēm, mazgāšanai, speciālo gaismu un skaņu sistēmu remontam, riepu iegādei un citiem ar uzturēšanu saistītiem izdevumiem.

“Vērtējot policijas rīcībā esošo transportlīdzekļu nobraukumu un to noslogojumu ikdienas uzdevumu izpildē, vidēji gadā nepieciešams mainīt 10 – 15 transportlīdzekļus,” stāsta I. Tīmane. Galvenā RPP vēlme par transportlīdzekļiem esot autoparka uzturēšana un nolietoto transportlīdzekļu maiņa tādā līmenī, lai policija ikdienas darbu varētu veikt iespējami efektīvāk un operatīvāk.

Jūrmalā pašvaldības policija (JPP) var lepoties ar vienu vieglo auto un motorolleru, četriem mikroautobusiem, diviem velosipēdiem, vienu apvidus automašīnu, ko pārsvarā izmanto glābēji, desmit motorlaivām un diviem kvadricikliem.

JPP priekšnieks Valdis Kivkucāns teic, ka drīzumā autoparku papildināšot divi vieglie automobiļi. Bijušas diskusijas arī par gravitamobiļiem, taču nolemts, ka tā esot ārišķība, jo praktiskas nozīmes tiem īsti nav. “Tad jau labāk iegādāties labus velosipēdus.”

JPP nākotnē gan cer ieviest elektriskos braucamrīkus, jo šobrīd, piemēram, cilvēki sūdzoties, ka policisti, patrulējot pludmalē ar kvadricikliem, rada troksni un piedūmo gaisu. “Daudz klusāks un dabai draudzīgāks būtu elektromobilis, piemēram, tā saucamais golfa auto,” skaidro V. Kivkucāns.

Reklāma
Reklāma

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijai (DPP) ir divi mikroautobusi, sešas vieglās automašīnas un divi motorolleri. DPP inspektore Dana Rimvide-Mickeviča teic, ka šo braucamo uzturēšana ir diezgan sarežģīta, tiem nepieciešams pastāvīgs un samērā dārgs remonts. DPP cer uz jauniem transportlīdzekļiem, jo pašreizējie tiek izmantoti diennakts režīmā, ir nolietojušies un būtu norakstāmi, taču finanses, finanses…

Ventspilī pilsētas pašvaldības (VPP) policija savus pienākumus veic vien ar četrām operatīvajām automašīnām. VPP priekšnieks Jānis Arājs skaidro, ka Ventspili nevar salīdzināt ar galvaspilsētu. “Rīga ir miljonu pilsēta – milzīgi gara, ar sastrēgumiem, daudziem parkiem, plašu pludmales zonu un apdzīvoto teritoriju, tāpēc vajadzīgi dažādu kalibru braucamrīki.”

Ventspils policistiem pēc jauniem vai neparastiem transportlīdzekļiem neesot nepieciešamības. “Nav jau nozīmes, ar kādu braucamo policists pārvietojas, viss pamatā atkarīgs no viņa iniciatīvas un gribas,” saka J. Arājs.

Viņš neapskauž Rīgas kolēģus, kas var lepoties ar plašu dažādu braucamrīku klāstu, tieši otrādi – jūt līdzi, ka viņiem jāsaskaras ar grūtībām operatīvi nokļūt notikuma vietā saspringtās satiksmes dēļ.

Valmierā pilsētas pašvaldības policija darbojas vien divus mēnešus, un tās rīcībā ir tikai viens operatīvais transporta līdzeklis – automašīna, kas iegādāta par 16 867,30 latiem. Pašvaldības pārstāve Dace Jase pauž, ka patlaban nav plānots iegādāties vēl kādu operatīvo transporta līdzekli pašvaldības policijas vajadzībām.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.