×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Ministri tērējas, izmantojot valsts kredītkartes (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Jaunievēlētais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (no kreisās) un demisionējušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis preses konferencē atbild uz žurnālistu jautājumiem.

Jau vairākus gadus ministriem ir iespēja saņemt kredītkarti, lai ārvalstīs būtu vienkāršāk samaksāt par viesnīcu, transportu un pavakariņot ar ārvalstu kolēģiem, bet tās izmantotas arī tāpēc, lai tērētos tepat Latvijā, 23.februārī vēstīja LTV raidījums “De facto”.

Atbilstoši raidījuma rīcībā esošajai informācijai, bijušais izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (ZZS) karti ar 2000 latu limitu nav izmantojis vispār, taču viņa pēcteči amatā Roberts Ķīlis (RP) un Vjačeslavs Dombrovskis (RP) patērējuši visai daudz.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) skaidro, ka karti komandējuma izdevumiem un dienas naudai lieto, lai būtu vieglāk administrēt un kontrolēt ministru tēriņus ārvalstīs. Tomēr izdrukas par kontu apgrozījumu liecina, ka gan Ķīlis, gan Dombrovskis tērējuši naudu arī Latvijā. Piemēram, Ķīlis vakariņojis smalkā itāļu restorānā “Monterosso”, kas atrodas blakus ministrijai.

“To es atzīstu. Pēc tam man pateica, ka nedrīkst lietot. To es nezināju,” atzinis eksministrs Ķīlis un saka, ka to atminas kā vienīgo pirkumu ar ministrijas karti Latvijā.

Izdrukas gan liecinot, ka Ķīlis par trīs latiem iepircies arī “ Narvessen” kioskā, četrus latu tērējis lidostas kafejnīcā. Savukārt Dombrovskis par diviem latiem iepircies fotoveikalā. Abi ministri karti visvairāk izmantojuši, lai apmaksātu galvenokārt četru un pieczvaigžņu viesnīcu un restorānu rēķinus, atrodoties ārpus valsts.

“Mums nav bijis gadījums, kad mēs [ministriem] liktu atmaksāt, nav nācies konstatēt, ka būtu kādi nepamatoti izdevumi,” saka IZM nodrošinājuma un finanšu departamenta direktors Elmārs Martinsons, nespējot atbildēt, cik pamatota bijusi Ķīļa iepirkšanās avīžu kioskā un citur.

Interesi par ministrijas kredītkartēm izrādijusi Valsts kontrole (VK), kas ministrijās veic finanšu revīziju. Valsts kontroliere Elita Krūmiņa atzīmē, ka jautājums par reprezentācijas izdevumiem normatīvo aktu līmenī nav noregulēts un pašlaik līdzekļu racionāla izlietošana gulstas uz ministriju augstākajiem ierēdņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai kāds ticēs,ka iedeva Ķīlim karti un teica – tŗtē cik gribi un kur gribi,pat pieczvaigznēs kopā ar mā…..ām.Dīvains tas Ķīlis,nezina,ka nevar dzert pie stūres,nevar sievai ragus regulāri ataudzēt,nevar valsts naudu nodzert utt.KO tad viņš zina?Kas es esmu?

  2. Ha, ha, ha! Atkal tie zoodārza partijas ministri! Un ķīlis tādu naivulīti vēl tēlo!

  3. Un kāpēc nabadzīgas valsts ministri dzīvo viesnīcās ar ***** un **** zvaigznēm?

  4. Vjačeslavam Dombrovskis nekavējoties, uzsvēršu – NEKAVĒJOTIES, jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata.

Draugiem Facebook Twitter Google+