Pasaulē
Eiropa

Ministrs: Ungārija neielaidīs migrantus, kuri salst Serbijā 16

Foto-REUTERS

Ungārija neatvērs savu robežu migrantiem un bēgļiem, kuri cieš no barga ziemas sala kaimiņvalstī Serbijā, Vācijas laikraksta “Die Welt” 14.janvāra numurā paziņoja Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto.

Migrantiem Serbijā, kuriem vajadzīga palīdzība, ir jāreģistrē patvēruma pieteikums un jāmeklē patvērums šajā valstī, Sijārto sacīja intervijā laikrakstam “Die Welt”.

“Daudzi no tā izvairās, jo grib meklēt patvērumu citā valstī,” sacīja ministrs, uzstājot, ka “ļaužu masām nav tiesību soļot cauri drošām valstīm un izvēlēties, kur dzīvot”.

Sijārto, kurš ir pret imigrāciju noskaņotā premjerministra Viktora Orbāna kabineta loceklis, sacīja, ka Ungārijas nostāja “nepieļaut [migrantu] nelegālu tranzītu” ir bijusi skaidra no paša sākuma.

Kad 2015.gada vasarā Eiropa piedzīvoja migrācijas krīzes kulmināciju, Orbāns kļuva par līderi viedokļa paušanā, ka ir jāslēdz robežas migrantu un bēgļu straumei, kas no Turcijas caur Balkāniem devās uz turīgajām Eiropas rietumu un ziemeļu valstīm.

Ungārija 2015.gada septembrī kļuva par pirmo Eiropas valsti, kas uzcēla žogu uz robežas migrācijas apturēšanai. Līdz pērnā gada martam savas robežas slēdza arī pārējās valstis Balkānu migrācijas maršrutā, bet migranti turpināja ierasties.

Pēc Balkānu migrācijas maršruta slēgšanas daudz migrantu ir iestrēguši Serbijā. Ziemas vidū 1200 līdz 2000 migrantu atrodas Belgradā bez pienācīgas pajumtes, pārciešot pat tik zemu gaisa temperatūru kā mīnus 15 grādi pēc Celsija.

LA.lv