Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Miris bijušais Krievijas Valsts domes spīkers Genadijs Selezņovs

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Pēc smagas slimības 67 gadu vecumā svētdienas vakarā miris bijušais Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes priekšsēdētājs Genādijs Seļezņovs, paziņoja viņa znots Andrejs Andrejevs.

Viņš teica, ka Selezņovs miris savās mājās pēc smagas slimības, kas pēdējās dienās strauji saasinājās. Andrejevs piebilda, ka Selezņovs pēdējos mēnešus cīnījās pret smagu slimību un ārsti darīja visu iespējamo, lai viņam palīdzētu.

Selezņovs Valsts domes priekšsēdētājs bija divus sasaukumus pēc kārtas no 1996. līdz 2003.gadam, bet vienu sasaukumu pirms un vienu pēc tam viņš bija Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāts.

2000.gada jūlijā Selezņovs nodibināja un vadīja Viskrievijas kreisi demokrātisko sabiedrisko kustību “Krievija” (“Rossija”).

2002.gada maijā viņu izslēdza no Komunistiskās partijas, kuras biedrs Selezņovs bija kopš 1993.gada, saistībā ar partijas disciplīnas nepildīšanu, jo Seļezņovs atteicās pildīt partijas prasību atkāpties no Valsts domes spīkera amata. Komunistiskās partijas vadība lēmumu par to, ka Seļezņovam jāatstāj spīkera amats, pieņēma saistībā ar domstarpībām ar citiem politiskajiem spēkiem par amatu sadali Valsts domē.

2002.gada oktobrī Selezņovs nodibināja Krievijas Atdzimšanas partiju, kuru arī vadīja.

Pirms ievēlēšanas Valsts domē 1991.-1993.gadā viņš bija laikraksta “Pravda” galvenais redaktors. 1988.-1991.gadā viņš bija galvenais redaktors laikrakstā “Učiteļskaja gazeta”, bet 1981.-1988.gadā – laikrakstā “Komsomoļskaja pravda”.

2005.gadā viņu ievēlēja par Krievijas Jāšanas sporta federācijas prezidentu.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+