Mobilā versija
+17.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
19. februāris, 2016
Drukāt

Mirusi “Kas nogalina lakstīgalu” autore Hārpera Lī

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

89 gadu vecumā mirusi pazīstamā amerikāņu rakstniece, romāna “Kas nogalina lakstīgalu” autore Hārpera Lī, ziņo AL.com.

Nella Hārpera Lī piedzima 1926. gada 28. aprīlī nelielā ASV pilsētiņā Monrovilā.

Viņas debijas romāns “Kas nogalina lakstīgalu” uzrakstīts 1960. gadā un vēsta par 1946. gadu – laiku, kad pašai rakstniecei bija tikai desmit gadu. Pirmos uzmetumus, kuriem rakstniece bija devusi nosaukumu “Go Set a Watchman” viņa iesūtīja jau 1957. gadā. Tos nopirka B. Lipinkota izdevniecība, kuru darbs bija ieinteresējis, tomēr redaktore pārliecināja jauno rakstnieci romānu vairākkārt pārstrādāt. Ieguldītais darbs atmaksājās – gadu pēc iznākšanas Hārpera Lī par grāmatu saņēma Pulicera balvu, un kopš tā laika “Kas nogalina lakstīgalu” kļuvis par mūsdienu klasiku.

Pērn rakstniece izdeva otro romānu – “Go Set a Watchman”, un Lielbritānijā vien jau pirmajā diennaktī tika pārdoti 150 000 grāmatas eksemplāru.

Pievienot komentāru

Viktorija Streiča: Nesauciet mani par režisori!Tradicionālo Jēkabpils Operas dienu ietvarā piektdien, 22. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē ar Eltona Džonsa un Tima Raisa Brodvejas mūziklu "Aīda" viesojas Kauņas Valsts muzikālais teātris no Lietuvas. Titullomā teātra vadošā aktrise Viktorija Streiča.
Draugiem Facebook Twitter Google+