×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Misis Perfektā jeb Kārdināšana ar Kalnietes kundzi (41)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Kalni radušies, lai Kalnietes kundze tajos kāptu, bet kosmoss veidots, lai kosmonaute Sandra aizlidotu izplatījumā. Mākslas zinātnieci un karavadoni Sandru Kalnieti atceramies vēl no Tautas frontes laikiem, kad viņa viesuļveidā komandēja večus kā brigadiere: Daini, noslauki degunu, Jāni, turi rokas gar sāniem! Bet interfrontiešiem deva piepīpēt stipru tabaciņu. Viņas izteiksme pēc izmēra vienmēr bijusi manifests, bet nodarbošanās – vadīt procesus!

Citas partijas sen kā bija izvirzījušas pa prezidenta kandidātam, bet valdošā “Vienotība” attapās pēdējā, ka tai nav piemērota cilvēka ne frakā, ne tautastērpā, kas spētu prezidēt Latviju. Pieteicās Sandra Kalniete. Misis Perfektā. Viņa tā kā piekristu kandidēt, ievērt jaunu diegu dzīves spolītē. Varbūt ar sievišķo spēku prezidenta krēsls kļūtu uzlādētāks, veidotos ievērojami siltāks tautas aprūpes modelis.

“Vienotībā” Kalnietes kundze ir tāda gotiska figūra. Stratēģe, domātāja, bet ar kleitām iznesīga kā franču kinoaktrise, pilskundzes garderobei tērpi varētu tikt sagādāti VVF līmenī. Daži demonizē, ka viņa kā ledus skulptūra. Salta un indīga dāma, ne velti iesaukta dzelzs lēdija. Tomēr darbīga, veicot lietišķus pakalpojumus Latvijai. Enerģētiski būdama mazā spēkstacija, psiholoģiskā testa izpildes laikā Kalniete pēc iedarbināšanas izsita korķus!

Tomēr daudz vairāk ļaužu mūsu Sandru iepazinuši kā laipnu, atsaucīgu kundzīti. Kā vēlīgu namamāti un kulināri, kas, ceļojot uz darbavietu Briseles eiroparlamentā, lidostu uzgaidāmajās telpās sarakstījusi saimniecēm pārlapojamas pavārgrāmatas. Tur pamāca, kā izcept visgaršīgākās reņģītes un tautiskus ēdamos pēc omītes receptes. Kalniete ir laimīga, kad izdodas izcept labu citronkūku. Pavārmākslā nepārspējamā eirodeputāte sniegs padomu, ko servēt vakariņu galdā arī tad, ja aukstumskapī tukšs kā izslaucīts, bet bufetē sagrabināmas vien dažas kreicnagliņas. Nešaubieties ne mirkli, ka, atgājusi no plīts, Kalniete hibrīdkarā iedos arī Latvijas ienaidniekiem ar pannu pa galvu.

Patlaban eirodeputāte atlidojusi no Japānas. – Japāņi – maziņi, bet kā viņi mani kutināja! – Sandra smejas un atvedusi “pirkstiņus aplaizīsiet” receptes no Tokijas. Tagad atkal uz pilnu slodzi nodarbināta Briselē. Pateicoties viņai, nākamos septiņus gadus mūsu zemnieki saņems debesmannu. Lauksaimnieki pielūdz Laimas māti Kalnieti vairāk nekā Dēklu, Kārtu un govju aizgādni Māršu kopā ņemtas! Kā nu sanāk? Pat dzelžainākajai lēdijai iečīkstas eņģes, iedomājoties, ka svarīgie pienākumi jāatliek malā, jāmetas nedrošā, bet kārdinošā dēkā “piekrītu būt prezidente”. Vai Kalnietes kundze, kas ieņēmusi augstus amatus firmā “Vienotība”, piezvejos klāt piekritīgas citu partiju balsis? Un, ja Sandra prezidente, tad taču paliekam bez padomiem pavārmākslā!

Bet ir cita nozīmīga, stratēģiska Rietumu partnere, ko par prezidenti virza arī mūsu lasītāji. Gudra ekonomiste, patriotiska sieviete – cits pēc cita viņi atkārto Ineses Vaideres vārdu. Vaideres kundze ir gan saimnieciska, gan ģeopolitiska – pieprasīs no Krievijas atbildību par Eiropas dzīvi uz pulvermucas. Un koalīcijas strādnieki sadotos rokās – rekur, tautai simpātija! Cunduri, ka agrāk neiedomājāmies, ka cilvēki balsotu par Vaideri.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Nu, rakstiņš ne īpaši kvalitatīvs. Ja īsti nav ko rakstīt tad var kult tukšus salmus par jebko un jebkuru. Ja raksta mērķis bija pareklamēt Vaideri, nu tad ok. Tiešām kontrasts Kalniete- Vaidere izdevās nu abnormāli iepaidīgs 😉

 2. Vislabākais tomēr būtu Egils Levits, viņam ir visas Prezidentam nepieciešamās īpašības, un galvenais – patriotisms un nacionāla stāja, viņš nelocīsies Maskavai, pratīs aizstāvēt latviešus Briselē un Vašingtonā. Bet man nav nekas arī pret Kalnieti, viņa, tāpat kā Levits, bija Atmodas līdere, vienīgi tas ka viņa bija KP biedre (gan tikai ierindas biedre, nevis funkcionāre kā Bērziņš, Brigmanis vai Lembergs) man ne sevišķi patīk. Tādēļ pirmā roka Levitam, otrā – Kalnietei!

 3. Maz zinu par Kalnieti, bet spriežot pēc komentāriem(viņu nikni kritizē troļļi), laikam varētu būt labākā prezidente Latvijas Republikas vēsturē. Arī Levits man patīkams. Pārējie nulles.

 4. Šī kundze māk vērpt augstas raudzes intrigas ar apkārtējiem graujošu rezultātu. Ambicioza, augstprātīga vienpatne, kura rēķinās pati ar sevi un savu labklājību gan varas gan finansiālā izpratnē. Absolūta egoiste. Mērķtiecīga ciniķe. Viņas personā kā iespējamās prezidentes valsts tiktu reprezentēta perfekti, pateicoties kundzes perfektai ārišķi izstrādātai stājai, bet cik iekšēji patiesas valsts vai tautas vai vienkāršas cilvēkmilestības, to zin tikai viņa pati. Auksts aprēķins it visā. Tāds viedoklis izveidojies par šo auksto kundzi.

 5. Kalniete cep un vāra, raksta memuārus, šuj baisa izskata apģērbus, tāpēc jau Eiropā nav bijis laika kaut ko padarīt. Zemniekus piečakarēja par pilnu rubli. Tagad iekārojusi preža krēslu!

 6. Varbūt pietiek komunistiem būt par Latvijas Prezidentiem! Bija Ulmanis, ir Bērziņš un atkal komunisti Kalnieti riktē šinī āmatā.Kauns latviešu tautai par tādiem kandidātiem!

 7. Jums ar V.Krustiņu ilgās kopīgās žurnālistu gaitās izstrādājies skaists padomjlaiku žurnālistu stiliņš – feļetoniski izrunāties par padomju tautas ienaidniekiem – Rietumiem un ASV. Jūs labi iederētos Kiseļeva komandā. Jūs par Kalnieti šādi varat izrunāties, iedomājoties, ka Jūsu auditorija ir šodienas tīņi, kas neko par dzīvi Atmodas laikā nezina. Taču Jūsu “orgānu” vairāk lasa cilvēki gados, kas atceras. Un tāpēc – aizveriet muti! Ja Jums bijušais LKP nomenklatūras darbinieks, tagad – Puzes punduris ir samaksājis, tas nenozīmē, ka Jūs varat ņirgāties par saviem lasītājiem, kas neseno pagātni atceras pavisam citādu.

 8. Pēc komentāriem spriežot mums tomēr labākais būs Putins? Nu visi tik slikti, tik slikti, ņemsim ne savējo???

  • Piekrītu Jums! Komentētāji tiešām ar tādu žultainu apveltīti. Kauns lasīt. Iespējams, ka komentārus raksta LA “saimnieku” apmaksāti sēdētāji. Jo – normāls latvietis nudien Kalnieti nesaistītu ar kaut kādu balsojumu par pabalstu samazināšanu. Normāllatvietis uz pabalstiem negaida, bet strādā un izglītojas. Man nebūtu kauns, ja Valsts prezidente būtu S.Kalniete vai E.Levits. Bet kauns ir par pašreizējo biedru, kas nāk no kompartijas aprindām, un, kā labi zināms, no tām aprindām nāk arī šī raksta autors ar savu uzticamo līdzgaitnieku V.Krustiņu.

 9. Jā! Pēc pases it kā latvieši!

 10. Pavisam nopietni>:-) Atbildēt

  Kāda vēl ironija? Tā pati pieminētās pavāru grāmatas un bestsellera autore Sandra Kalniete, 2009.gadā,ar savu “par” balsojumu visupirms atbalstīja ne tikai visu pensiju,bet pat desmit latu ģimenes valsts pabalsta vēl tālāku samazināšanu,par kura samazināšanu vēlētājiem atvainojās pat Dombrovskis un Āboltiņa,tikai ne Kalniete! Tas,ka ģimenes valsts pabalsts pirmajam bērnam joprojām palicis samazināts,Kalnieti neuztrauc ne mazākā mērā! Vēlētājiem taču vāja atmiņa!

 11. Egil, visu cieņu!
  Ļoti patika Jūsu smalkais sarkasms, kam pilnībā pievienojos.

 12. Lai pensijas un bērnu pabalsti atkal tiktu samazināti,bet progresīvais ienākuma nodoklis lai netiktu ieviests?

 13. Personu ar tāādu pagātni nominēt par Prezidenti?! Latvijā vēl ir dzīvi daudzi, kas atceras, kāpēc viņu aizsūtīja trimdā uz Ženēvu. Skapī ir desmitiem skeletu. Šos grēkus vienas paaudzes laikā nevar nomazgāt.

 14. “Kā izcept visgaršīgākās reņģītes un tautiskus ēdamos pēc omītes receptes…”,no pārtikas produktiem ar Francijas 5,5%,nevis Latvijas 21% PVN likmi!

 15. Tikai tad, kad Kalniete būs atradusi ķīmiskos ieročus Irākā. Solījumi taču ir jāpilda.

 16. Janovič, tad jau labāk raksti – urrā, matriarhāts! Joki ir nepieciešama lieta, bet Kalniete nekad nekļūs par VP. Turklāt šī Latvijas patriote visvairāk un labāk izvēlas Briseli/ Strasbūru.
  Savukārt doma par Vaideri nav pat smieklīga.

 17. Интересно-кто “попросил”эгилса вывалять тапки в навозе?

 18. Sandra ir viena čakla lapsene no Latviju pārvaldošā komunistu,komsorgu lapseņu pūžņa.Protams,ja tas ka Latviju atstāj simtiem tūkstoši darba un aizsardzībspējīgi latvieši,ir šī pūžņa darbības mērķis,tad viss ir kārtībā un Sandra ir piemērots pūžņa prezidente.

  • Bērziņa kungs arī bija no um , čeķ, i soveķ! No PSKP, DARBAĻAUŽU PROLETARIĀTA RINDĀM. P Ē C T E C Ī B A! J Ā I E V Ē R O0!

 19. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Man cieņa pret Kalnietes kundzi samazinājās līdz 0, par to, ka viņa panāca labojumus Biķernieku piemiņas plāksnē žīdu upuru piemiņai. Viņa lika ierakstīt, ka to darījuši arī latviešu līdzskrējēji. Tad lai viņa pieliek plāksni arī pie zināmas stūra mājas ar norādi kādas tautas vadībā kas šai mājā tika darīt ar latviešiem.

  • Zaraza!. Vācieši izplānoja, vācieši savāca OTBROSKUS, pavēlēja galēt cilvēkus. Komuņists no matiem līdz papēžiem. Vīrs , ārzemnieks. Dailī sanāk!

 20. sie aizejosa bestija pagatne no 90 gadiem….

 21. Ja es uzrakstītu savu dzīvesstāstu,iznāktu kārtīgs romāns,tauta aiz simpātijas uzreiz varētu vēlēt mani par prezidentu.Tad es to SIA SAEIMA uzreiz atlaistu par nevērīgu attieksmi pret vēlētājiem un savu solījumu nepildīšanu.

 22. Vara neapnīk!… Tas attiecināms uz visiem, kuriem vara bijusi arī Sandru, vairu Ināru , Inesi, Ilgu, ak jā, un neapšaubāmi arī uz Solvitu un Laimdotu!

 23. lemburdzieši sāk rīkoties…

 24. Ironija nevietā.
  Kalnietes darba spējas ir apbrīnojamas. Viņa ir Latvijas patriote. Japānā nesen iznākusi viņas grāmata – par pārdzīvoto Sibīrijā tā ir tulkota daudzu pasaules valstu valodās. Kā kulināre apbrinojama, uztaisījusi fantastisku pavārgrāmatu.

  • Maz zinu par Kalnieti, bet spriežot pēc komentāriem(viņu nikni kritizē troļļi), laikam varētu būt labākā prezidente Latvijas Republikas vēsturē. Arī Levits man patīkams. Pārējie nulles.

  • viņa vienīgā,kas bijusi sibīrijā,ja visi uzrakstītu grāmatas par to ,tad par ,,prezidentiem”varētu būt teju puse Latvijas.

 25. Līcītis – īsts latvietis, kuram otrs latvietis ir saldākais ēdiens. Interesanti kurš par šo ēdienu viņam samaksāja?

  • Samaksāja Lembergs! Varbūt cits kāds čiki riki, kam viena vieta svilst no bailēm, ka būs jāstājas taisnas tiesas priekšā par Latvijas valsts un sabiedrības cinisku apzagšanu.

 26. Malacis Līcīt! Kā naglai uz galvas!

 27. Kādus korķus viņa izsita priekš Latvijas platībmaksājumos ? Tā “spēkstacija” viņai bija vajadzīga pidrallu lēkājot tai vietā,lai cirstu dūri galdā un pieprasītu Latvijas zemniekiem vienlīdzību ar citiem.Nulle kvadrātā.

 28. Labs raksts pasmējos par salīdzinājumiem….

Draugiem Facebook Twitter Google+