Tehnika
Tehnoloģijas

Četri jauni TV izklaides produkti – ar vilšanās pēcgaršu 16


Planšetē – “Lattelecom” jaunā izklaides platforma “Shortcut”, kas piedāvā seriālu, filmu, TV kanālu satura apvienojumu un tiešraides.
Planšetē – “Lattelecom” jaunā izklaides platforma “Shortcut”, kas piedāvā seriālu, filmu, TV kanālu satura apvienojumu un tiešraides.
Foto – Ieva Čīka/LETA

Izklaides iespējas TV ekrānos aug kā sēnes pēc lietus

Pēdējo mēnešu laikā Latvijas telekomunikāciju vide saviļņojusies kā nekad agrāk – vadošie operatori laiduši klajā jaunu televīzijas pakalpojumu. Citam plāns gandiozāks, citam – vienkāršāks, bet visi pakalpojumi piedāvā kaut ko jaunu Latvijā vēl bērnu autiņos esošajām multimediju izklaides iespējām.

Pirmais ar pārliecinoši unikālāko, grandiozāko un tehniski sarežģītāko plānu mūs iepazīstināja “Latvijas Mobilais telefons” (“LMT”), kurš jau pavasarī izrādīja savu viedtelevīziju – uz “Android TV” bāzētu platformu, kas ļaus uz lielā ekrāna skatīties iemīļotos TV kanālus un filmas, spēlēt internetveikalā lejupielādējamās spēles, klausīties mūziku “Spotify” vai jebkurā citā mūziku atskaņojošā lietotnē un darīt daudzas citas lietas, kuras līdz šim televizorā daudz mazākos apmēros varēja darīt vien gudro televizoru jeb “SmartTV” īpašnieki. Diemžēl “LMT” produkts ir aizkavējies, un tikai jūlija beigās pie apmēram 1000 lietotājiem nonāca viedtelevīzijas “beta” jeb izmēģinājuma versija – vēl negatavs produkts, par ko pārliecinājos arī es.

 

Pagaidām trūkst “MTG” satura

Liela nozīme “LMT” vied­televīzijas panākumos būs ne tikai cenai, bet arī saturam. Kamēr cenu pagaidām vēl neviens neatklāj, jādomā, ka tā būs visai iespaidīga, jo pakalpojuma darbināšanai obligāti būs nepieciešams “LMT” 4G internets mājai, kas šobrīd maksā 21,34 eiro, turklāt būs arī jāmaksā par viedtelevīziju darbināmo dekoderu, ja tā mēs to varam nosaukt. Ja pakalpojums beigās iekļausies 30 eiro – tā jau būs uzvara. Tomēr par augsto cenu mēs saņemam arī pieblīvētu pakalpojumu. Pašlaik izmēģinājuma periodā viedtelevīzija piedāvā 20 TV kanālus. Diemžēl to starpā nav lielākā daļa “MTG” kanālu – “TV3”, “LNT”, “TV6”, “TV2” un daudzi citi. “LMT” uzsver, ka sarunas ar “MTG” notiek un brīdī, kad pakalpojums būs iegādājams, kanālu sarakstā būs arī vitāli svarīgie zviedru kompānijas kanāli, kas ir ļoti skatīti. Tā kā “MTG” izstrādājuši paši savu pakalpojumu “Viaplay”, rodas šaubas par viņu vēlēšanos dalīties savā saturā ar konkurentiem no “LMT”.

Bez parastajiem kanāliem viedtelevīzijā izveidotas arī “Youtube”, “LMT Straume” lietotne, kā arī “Google Play” internetveikalā iespējams lejupielādēt dikti daudz bezmaksas filmu, mūzikas un TV kanālu lietotnes. Tāpat lieliska iespēja ir arī tajā atrodamo spēlīšu lejupielādēšana un spēlēšana uz lielā ekrāna – acīmredzami, ka viedtelevīzijas lēnām iet populāro spēļu konsoļu virzienā. Lielāko daļu spēļu gan nevar paspēlēt, izmantojot vien tālvadības pulti, taču “LMT” norāda, ka drīz par attiecīgu samaksu būs iegādājami arī konsoļu kontrolieri.

Foto: LETA

Vienkāršāk šoreiz nav labāk

Daudz vienkāršākus risinājumus lietotāju piesaistē izvēlējušās citas kompānijas – “Lattelecom” ar savu produktu “Shortcut”, “Tele2” ar “Atvērto televīziju” un kā pēdējie savu pakalpojumu “Viaplay” prezentēja “MTG”. Visi trīs jaunumi ir ļoti līdzīgi, lietotājam parastajam atšķiroties vien niansēs. Kompānijas dod iespēju filmas, seriālus un TV kanālus lūkoties ne tikai TV ekrānos, bet arī mobilajā tālrunī vai planšetdatorā. Izklausās skaisti, bet varētu vēlēties daudz oriģinālāku piedāvājumu, pie esošajiem pakalpojumiem faktiski nepiedāvājot neko jaunu.

Vienlaikus bezjēdzīgākais un interesantākais piedāvājums no trijotnes ir “Tele2”. Precīzāk – lietojamu to padara viena mazītiņa ierīce, kuru “Tele2” nosaukuši par straumētāju. Patiesībā tā ir “Google Chromecast” ierīce, kura ļauj viedtālrunī vai planšetdatorā redzamo dažu sekunžu laikā straumēt uz lielā ekrāna. “Tele2” straumētāju piedāvā īrēt par 3,50 eiro mēnesī, un var droši apgalvot, ka “Tele2” netieši palīdzējusi arī konkurentiem, jo ierīci bez problēmām var izmantot arī “Shortcut” un “Viaplay” satura demonstrēšanai uz lielajiem ekrāniem.

Bez straumētāja “Tele2” mobilajās ierīcēs par maksu piedāvā arī “Megogo” un “Play2” filmu lietotnes, kurās var noskatīties vairākus gadus vecas filmas vai seriālus. “Megogo” gan piedāvā arī TV kanālus, bet arī tur trūkst daļa svarīgākā no “MTG”. Tāda pati problēma ir arī “Viaplay”, kuri piedāvā sen redzētas filmas un parastos “MTG” kanālos redzamos seriālus, kā arī pavecas filmas bērniem un dokumentālās filmas. “Viaplay” trumpja dūzi izspēlēja olimpiādes laikā, kad piedāvāja septiņus sporta kanālus – pēc Rio kanāli palikuši, bet to saturu nu veido KHL hokejs, futbols u. c. pierasti notikumi, kas redzami “Viasat Sport Baltic”. Diemžēl “Viaplay” nedod iespēju lietotnē vērot TV kanālus, kas ir kļūdains lēmums.

Saistītie raksti

Par “Shortcut” jāmaksā abonenta maksa, bet par to nevar noskatīties svaigākās filmas, kas nesen redzētas uz lielajiem ekrāniem, vai jaunos un populāros seriālus, kurus ar gardu muti notiesā arvien vairāk cilvēku. Diemžēl lielākoties nelegāli. Jaunumus nāksies pirkt par papildu samaksu, tomēr vismaz ir tāda iespēja. Tomēr liels “Shortcut” pluss ir būšana par “Lattelecom” produktu, kas ļauj mobilajās ierīcēs redzēt visus skatītājam svarīgākos kanālus. Tiesa, visus tikai tad, ja ierīce atrodas “Lattelecom” “WiFi” zonā.

Publicitātes foto

Viss un nekas

Katrs jaunums telekomunikāciju tirgū ir medusmaize lietotājam – kļūst arvien lielākas izvēles iespējas, kuras nu jau teju apmierina gandrīz jebkuru lietotāju. Tomēr joprojām nākas atzīt, ka prasīgākajiem lietotājiem visi četri pakalpojumi nerada sāta un apmierinājuma sajūtu – drīzāk pasniegts izsmalcināts ēdiens, kas nav līdz galam pabeigts.

UZZIŅA

Pakalpojuma cenas (mēnesī):

“Shortcut TV” – 6 eiro

“Shortcut FILMS” – 6 eiro

“Shortcut TV+FILMS” – 10 eiro

“Shortcut Premiere” – 3,60 eiro (par filmu)

“Atvērtā televīzija”:

Straumētāja nomas maksa – 3,50 eiro

“Megogo Kino” – 4,99 eiro

“Megogo Kino+TV” – 7,99 eiro

“Play2” – 4,99 eiro

“Viaplay” – 6,99 eiro:

“Viaplay Sports” – 9,99 eiro

“LMT” viedtelevīzija – nav zināma:

Publicitātes foto
LA.lv