×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
13. septembris, 2017
Drukāt

Molotova – Ribentropa paktu vērtē aizvien pozitīvāk (19)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Krievijas sabiedrībā pēdējos gados audzis noskaņojums, ka 1939. gada 23. augusta PSRS – Vācijas neuzbrukšanas līgums jeb Molotova – Ribentropa pakts ir vērtējams pozitīvi, liecina Krievijas “Levadas centra” veiktā socioloģiskā aptauja. Krievijas mediji norāda, ka tāda noskaņojuma pieaugums sakrīt ar valsts prezidenta Vladimira Putina nostājas maiņu jautājumā.

“Levadas centra” aptauja parāda, ka pēdējo septiņu gadu laikā Molotova – Ribentropa pakta pozitīvo vērtētāju īpatsvars audzis no 33% uz 35%. Kā zināms, staļiniskās PSRS un nacistiskās Vācijas līguma slepenie papildprotokoli paredzēja Polijas sadalīšanu un Baltijas valstu atzīšanu par Maskavas ietekmes sfēru, kam 1940. gada jūnijā sekoja Igaunijas, Latvijas un Lietuvas okupācija. Paktu arī uzskata par Staļina signālu Ādolfam Hitleram, ka PSRS neiebilst pret uzbrukumu Polijai, līdz ar to bija pavērts ceļš Otrajam pasaules karam. Aptauja uzrāda, ka 25% Krievijas pilsoņu tic slepeno papildprotokolu pastāvēšanai, 17% to uzskata par viltojumu, bet 33% par tādiem papildprotokoliem neko nav dzirdējuši; pārējiem par to nav viedokļa. Tikmēr 38% aptaujāto vispār neko nezina par paša Molotova – Ribentropa pakta pastāvēšanu, kas tomēr ir zināšanu uzlabojums, jo 2010. gadā par tādu neko nebija dzirdējuši 46%. Paktu nosoda 17% aptaujāto.

Jautāti, kas notika 1939. gada 17. septembrī, tas ir dienā, kad, sekojot Vācijas piemēram, arī PSRS iebruka Polijā, 45% nespēja sniegt atbildi. 11% šo dienu zināja, bet pārējiem šķita, ka tad sācies Otrais pasaules vai Lielais tēvijas karš.

Krievijas mediji atgādina, ka sabiedriskās domas attīstības tendence sakrīt ar Vladimira Putina uzskatu evolūciju šajā jautājumā. Ja 2009. gadā viņš Molotova – Ribentropa paktu vēl atzina par vienošanos, kas novedusi pie Otrā pasaules kara, tad 2015. gadā, kad tika svinēta uzvaras karā 70. gadadiena, jau pauda ko citu. Pēc Putina domām, pakts sniedzis pienesumu “aci pret aci ar Vāciju atstātās” PSRS drošībai un otrkārt Polijas liktenis daļēji esot bijusi arī pašas Polijas vaina, jo tā pēc 1938. gada Minhenes vienošanās anektējusi daļu Čehoslovākijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Kā domā dižais vadonis, tā domā tauta. Kā runā dižais vadonis, tā runā tauta. Vnk. tāda mentalitāte. Tas viņiem ir normāli. Izpatikt varai. iekļauties barā.

 2. Molotova-Ribentropa pakts ir vienošanās par otrā pasaules kara sākšanu un ieguvumu sadali ,kas Ukrainai kas Baltkrievijai kas Lietuvai atleks no Polijas ,jo Lietuva jau 1939gada 23 augustā tika uzskatīta kā PSRS teritorija.Tā divas varas sadalīja Eiropu,tikai viena no tām sagatavoja labvēlīgākus apstākļus savai turpmākai darbībai 1941 gada 22 jūnijā.J

 3. Okazivaetsja moderatori zabanili na portale ruskij jazik! Kakaja radostj dlja vseh nacionalozabochennih! Mozet poprobujete zapretitj latinskij shryft?!
  U menja vopros k modertoram? Nu, i chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtvejdenije! Bravo!

 4. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!!

 5. Tam virsrakstam trūkst divi vārdi, proti, krievijas sabiedrībā. Nožēlojams triks.

 6. Krievijai būtu bargāks liktenis! Viss turpinās! Tālos Austrumus atdod Ķīnai un lūkojas uz rietumu pusi, pakāpeniski pievienojot arvien jaunas teritorijas AIZBILDINOTIES, ka tās bijušas šīs valsts sastāvdaļa gadsimtiem!?????? Faktiski iekarota teritorija NEKAD NEVAR BŪT IEKAROTĀJAS VALSTS SASTĀVDAĻA, uz kuru tā varētu pretendēt sistemātiski! Krievija robežu nepazīst. Bez tam tautieši ir iemesls, lai kaut vai ar bruņotu spēku ieietu citā teritorijā! Vācija un Krievija VIENMĒR dalījušas ietekmes zonas. Molotova- Rībentropa pakts tam liecinieks. ĻOTI SLIKTI, JA ŠIS NOZIEDZĪGAIS PAKTS KĻŪST KĀDAM SIMPĀTISKS…Ja AMERIKA palīdz nosargāt iegūto brīvību un aiziet, tad Krievija paliek ieņemtajā teritorijā un atpakaļ vairs negatavojas doties. Arī Vācija no iekarotajām zemēm labprātīgi nav aizgājusi!
  Tagad ar mierīgu sirdi Krievija ņemas pa Ukrainu un pasaule tik pat mierīgi noskatās!? No Sīrijas arī neaizies.

 7. Nekā pārsteidzoša un nav tur ko iespringt. Katrā lietā kādam ir savs labums, un katram savs krekls ir tuvāks. Piemēram, Pētera I īstenoto “loga uz Eiropu” ciršana krieviem arī visdrīzāk ir pozitīvs notikums, bet mums no tā īstenībā nebija nekāda lielā labuma. Drīzāk pat otrādi. Vienu svešzemju valdītāju vietā nāca citi, tikai ar savu “kuļturu”, bet vietējie baroni kā bija, tā palika.

 8. Ja jau moskovijas “gosdurā” sēž molotova mazdēliņš,tad nav ko brīnīties.

  • A v vashem sejme – bivshije legioneri i kommunisti sidjat, i normaljno!

   Repeatedly, after removal by censors! Gentlemen censors, your actions are illegal! What are the gentlemen, keep on having fun?! Excellent game in “freedom of speech”, I write, you – delete. And spit on the constitution!

   • Tas kas te “siģit” par to tev okupanta kungs, daļas nekādas, vari vākties uz rōģinu jau šovakar un nopļaut tur balandu, kas līdz pažobelei izaugusi!

 9. cilvēce būtu daudz sakarīgāka, ja negrābstītos tik daudz ap vēsturi , tā ir pagājība

 10. … Ar kadam vesturiskam un moralam tiesibam sis abas kriminalas lielvalstis savstarpeji nosledza Molotova – Ribentropa paktu ar slepeno klauzuli, kas noteica Polijas sadalisanu un Baltijas ieslegsanu Krievijas interesu sfera … ???!!!

  … Seviski iesaistot valstis, kas piedereja ta laika Tautu Savieniba,t.i., ‘League of Nations’ … ???!!!/

  • Vai tur bija runa arī par Latvijas kara bāžu izvietošanu Krievijā? Kāda iemesla dēļ padsavienība izveidoja savas kara bāzes Latvijā 1939 gadā? Uzbrukuma briesmas taču nedraudēja, tuvumā ienaidnieka vairs nebija, jo bija kopēja robeža ar Lielvāciju, bija līgums par robežām un draudzību. Ja tev ar vienu kaimiņu ir līgums par draudzīgām attiecībām, tad visu var atrisināt sarunu ceļā, nav jāpievieno sev citas kaimiņvalstis valstis. Atceries, ka 1939 gadā Baltijas valstis negatavojās iekarot pasavienību, nebija arī citu ienaidnieku!!!

  • Napominaju vam pro vash sobstvennij pakt: Munters – Ribentrop! Vi ego zakluchili daze ranjshe! Nu, davaite, osuzdajte ego!

   Repeatedly, after removal by censors! Gentlemen censors, your actions are illegal! What are the gentlemen, keep on having fun?! Excellent game in “freedom of speech”, I write, you – delete. And spit on the constitution!

 11. Ar savu vadību un tās pašapmānīšanos Atbildēt

  Krievija sev piesauc arvien bargāku likteni. Vācieši tika sodīti. Krievijai tas vel stāv priekšā.

  • Daze ne nadejtesj i ne mechtajte! Skoljko bilo uze takih prorokov, da vse podohli, a Rossija stoit!

   Repeatedly, after removal by censors! Gentlemen censors, your actions are illegal! What are the gentlemen, keep on having fun?! Excellent game in “freedom of speech”, I write, you – delete. And spit on the constitution!

Draugiem Facebook Twitter Google+